Norfa

Sveikatingumo take – nauja, bet „surūdijusi“ parduotuvė

, Alius Mikelionis
Viename gražiausių Vidzgirio mikrorajono žemės lopinėlių iškilęs prekybos centras sulaukė prieštaringų gyventojų vertinimų ir dėl užstatyto žalio ploto, ir dėl dizainerių parinkto „aprūdijusio” fasado sprendimo. Nors iš Alytaus kartais šaipomasi kaip iš prekybos centrų miesto, tačiau Vidzgiryje tai gali būti dar ne paskutinė tinklinė parduotuvė.
Alytaus mieste, Vidzgirio mikrorajone, baigiamas statyti prekybos centras „Norfa“.

Iš statybvietės į gatves – purvinais sunkvežimių ratais

, Alius Mikelionis
Ne tik pačio prekybos centro „Norfa“ statybomis Topolių gatvėje piktinasi vietos bendruomenė, bet ir tuo, kaip jis statomas. Vidzgirio seniūnaitijos seniūnaitis Ramūnas Masiulionis sako, kad rangovas nesilaiko Statybos įstatymo, kuris įpareigoja į bendro naudojimo kelius išvažiuoti švarius automobilius. Esą dabar purvinomis padangomis į mikrorajono gatves išrieda vienas sunkvežimis po kito.
Kad iš statybvietės purvinais ratais į gatves negali išvažiuoti automobiliai, redakcijai patvirtino Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcija.

Naujos „Norfos“ statybvietėje Alytuje – ypatinga situacija

Alius Mikelionis
Praėjusią savaitę su problemomis susidūrė Vidzgirio mikrorajone prekybos centrą „Norfa“ statantys darbininkai. Paskutinio spalio savaitgalio liūtys išplovė statybvietės prieigas, dėl to nuslinko žemės. Į susidariusį griovį nugrimzdo bendrovei „JCDecaux“ priklausanti vitrina. Bendrovė nuostolius įvardins artimiausiu metu. 
Darbai Topolių gatvėje prasidėjo maždaug prieš mėnesį. Statybininkai jau spėjo sukalti polius, sumontuoti tarp jų konstrukcijas. Jiems žalos liūtis nepadarė, mat poliai suleisti giliai.

Aistros dėl prekybos centro statybos Vidzgiryje

, Alius Mikelionis
Aistros dėl prekybos centrų statybų Alytaus mieste nerimsta. Dzūkijos sostinėje šiuo metu statomi du prekybos centrai. Netoli Alytaus arenos, šalia Sveikatingumo tako, dygsta „PROMO Cash&Carry“, o Topolių gatvėje iškils prekybos centras „Norfa“. Būtent šio prekybos centro statybos ir kelia didelį alytiškių nepasitenkinimą, mat skverbiamasi į Sveikatingumo taką ir į istorinį geležinkelio tiltelį.

Gyventojams neramu, kodėl statant prekybos centrą nuardoma Sveikatingumo tako danga

, Daina Baranauskaitė
Alytaus gyventojai pastebi, kad teritorija tarp Sveikatos tako ir Topolių gatvės, priešais „Eglės“ parduotuvę, aptverta, čia vyksta intensyvūs žemės sklypo paruošimo darbai, gręžiami poliai pamatams, birzgia technika, zuja žmonės. Tačiau gyventojus neramina faktas, kad pradėjus statyti dar vieną prekybos centrą, statybininkai nuardo Sveikatingumo tako dangą.
„Liūdna darosi pamačius, kad Sveikatingumo takas ardomas, medžiai pjaunami. Miesto valdžia buvo pažadėjusi, kad projektas bus koreguojamas ir Sveikatingumo tako projektas nepalies.

Miesto architektas M. Matažinskas: Alytuje dar galima pastatyti per 20 prekybos centrų

, Alius Mikelionis
Alytus pagal gyventojų skaičių – vienas iš daugiausia prekybos centrų turintis miestas šalyje. Ir tai – dar ne pabaiga. Pagal prekybos centrų išdėstymo planą mieste dar gali būti pastatyta per dvidešimt 1000 kvadratinių metrų ploto prekybos centrų. Tačiau abejojama, ar tiek jų bus statoma, mat kai kuriuose sklypuose trūktų vietos automobilių aikštelėms.
Surinkti turinį