paminklas

Paminklo Dainavos apygardos partizanams idėjos nugalėtojas – skulptorius iš Vilniaus

, Goda Čiginskaitė
Jau paaiškėjo konkurso paminklui Dainavos apygardos partizanams idėjos autorius. Tai skulptorius iš Vilniaus Rytis Jonas Belevičius. Jis bei antrosios vietos nugalėtojas Gintautas Jonkus gaus po 2 tūkstančius eurų premijos. Trečiosios vietos nugalėtojui teks tūkstantis eurų. Tiesa, dėl skulptūros statymo visuomenė renka parašus ir peticiją įteiks miesto vadovams.
Gyventojai dėl to ėmė piktintis – jiems netinka nei numatoma vieta, nei komisijos parinktas paminklo variantas.

Alytaus rajone jau kyla paminklas emigrantams

, Daina Baranauskaite
Greičiausiai retas dar nėra aplankęs Alytaus rajono gyventojo Vaclovo Jankausko namuose daugelį metų kuriamo akmenų muziejaus. Visus atvira širdimi priimantis jo sumanytojas jau ne vieną kartą yra sakęs, kad 18 arų sklype ankšta ir tai būsiąs paskutinis paminklas ar kryžius.

Paminklas tarybiniams aktyvistams atminti vieniems nekliudo, kitus piktina

, Daina Baranauskaitė
 
Alytaus rajone, Miroslavo miestelio centre, pastatytas paminklas liaudies gynėjams ir tarybiniams aktyvistams atminti užkliuvo Kauno miesto savivaldybės mero pavaduotojui Stanislovui Buškevičiui. Jis kreipėsi į Alytaus rajono merą Algirdą Vrubliauską, reikalaudamas imtis priemonių. Kauno vicemero įsitikinimu, tai akivaizdus įžeidimas visų laisvės kovotojų, jų šeimų, taip pat visų nukentėjusiųjų nuo sovietų okupantų, kurių talkininkai buvo liūdnai pagarsėję stribai.
Surinkti turinį