paminklas

Ar tikrai gražiausias Dzūkijos antkapinis paminklas plaunamas šampūnu?

, Daina Baranauskaitė
Net 110 metų, du pasaulinius karus atlaikęs grafaitės Jadvygos Koreivaitės antkapinis paminklas Rumbonių kapinaitėse tituluojamas gražiausiu ir vertingiausiu Dzūkijoje. Tiesa, anot ekspertų, marmure atsirado pavojingų įtrūkimų ir bet kokia gamtos stichija gali padaryti didelės žalos.  
Kultūros paveldo inspektoriai teigia žinantys situaciją, tačiau jos nedramatizuoja.

Kodėl apleista miestui dovanota skulptūra, esanti pačioje Alytaus širdyje?

, Daina Baranauskaitė
Alytaus miesto centre esančią skulptoriaus Liongino Virbicko skulptūrą „Versmė“ miestui prieš 8-erius metus dovanojo tuometinis tarybos narys, verslininkas Gediminas Jegelevičius. Kadangi šiandien skulptūra apsamanojusi, lentelė su skulptūros pavadinimu nudaužta, skulptūros fundatorius Gediminas Jegelevičius viešai teikia pasiūlymą: jeigu jo dovana neprižiūrima, atras vietą jo namų kieme.
„Aš pats nemačiau, kad skulptūra neprižiūrėta. Man paskambinę bičiuliai pasiūlė pasižiūrėti, kaip vertinama mano miestui skirta dovana.

Paminklo Dainavos apygardos partizanams idėjos nugalėtojas – skulptorius iš Vilniaus

, Goda Čiginskaitė
Jau paaiškėjo konkurso paminklui Dainavos apygardos partizanams idėjos autorius. Tai skulptorius iš Vilniaus Rytis Jonas Belevičius. Jis bei antrosios vietos nugalėtojas Gintautas Jonkus gaus po 2 tūkstančius eurų premijos. Trečiosios vietos nugalėtojui teks tūkstantis eurų. Tiesa, dėl skulptūros statymo visuomenė renka parašus ir peticiją įteiks miesto vadovams.
Gyventojai dėl to ėmė piktintis – jiems netinka nei numatoma vieta, nei komisijos parinktas paminklo variantas.

Alytaus rajone jau kyla paminklas emigrantams

, Daina Baranauskaite
Greičiausiai retas dar nėra aplankęs Alytaus rajono gyventojo Vaclovo Jankausko namuose daugelį metų kuriamo akmenų muziejaus. Visus atvira širdimi priimantis jo sumanytojas jau ne vieną kartą yra sakęs, kad 18 arų sklype ankšta ir tai būsiąs paskutinis paminklas ar kryžius.

Paminklas tarybiniams aktyvistams atminti vieniems nekliudo, kitus piktina

, Daina Baranauskaitė
 
Alytaus rajone, Miroslavo miestelio centre, pastatytas paminklas liaudies gynėjams ir tarybiniams aktyvistams atminti užkliuvo Kauno miesto savivaldybės mero pavaduotojui Stanislovui Buškevičiui. Jis kreipėsi į Alytaus rajono merą Algirdą Vrubliauską, reikalaudamas imtis priemonių. Kauno vicemero įsitikinimu, tai akivaizdus įžeidimas visų laisvės kovotojų, jų šeimų, taip pat visų nukentėjusiųjų nuo sovietų okupantų, kurių talkininkai buvo liūdnai pagarsėję stribai.
Surinkti turinį