perėja

Prie mokyklų dirbančius reguliuotojus siūlosi apmokyti policija

, Alius Mikelionis
Tie, kas ryte važiuoja automobiliu, turbūt pastebėjo, kad jau antri metai šalia mokyklų budi reguliuotojai. Socialines pašalpas gaunantys asmenys tokiu būdu prisideda prie pėsčiųjų saugumo, nors papildomų pinigų už tai ir negauna.  
Ryte į darbą važiuojantis Ramūnas Masiulionis sako, jog idėja gera, bet asmenys, reguliuojantys eismą, turėtų būti geriau apmokyti.
„Aš manau, kad tai yra priverstinis jų darbas, ateina tik atbūti, elementarių eismo taisyklių nežino, kaip jie reguliuoja eismą, niekas nesidomi.

Perėjoje automobilis partrenkė pėsčiąją

, Alius Mikelionis
Praėjusį antradienį apie 10 valandą Alytaus mieste, Naujojoje gatvėje, ties 74 namu, automobilis „Opel Zafira“ partrenkė pėsčiųjų perėja ėjusią pagyvenusią moterį. 
Policijos duomenimis, transporto priemonė išvažiavo iš PC RIMI aikštelės ir nepastebėjo pėsčiosios. Greitis nebuvo didelis, tačiau moteris užkrito ant automobilio variklio dangčio, o paskui nukrito ant asfalto. Vairuotojas aiškino, kad eismo nelaimė įvyko, kai jį trumpam apakino saulė. Nukentėjusioji greitosios pagalbos automobiliu išvežta į Alytaus apskrities S.

Alytuje įrengta saugiausia Lietuvoje pėsčiųjų perėja

, Daina Baranauskaitė
Jau įvyko saugiausios Lietuvoje perėjos pridavimo procesai. Kone penkis tūkstančius eurų atsiėjusi perėja įrengta Naujojoje gatvėje, ties įsukimu į Miklusėnų gatvę. Būtent ši vieta dažnai vadinama juodąja skyle, mat čia per metus įvyko daugiausiai nelaimingų atsitikimų.
Gera naujiena – Alytus pirmasis Lietuvos miestas, nuo šiol turintis saugiausią, inovatyviausią pėsčiųjų perėją.  Ji įrengta Naujojoje gatvėje, ties įsukimu į Miklusėnų gatvę. Pėsčiųjų perėja ypatinga tuo, kad yra su jutimo davikliais, specialiais apšvietimais.

Dviračiu į darbą važiavęs karininkas pėsčiųjų perėjoje sužalojo nepilnametį

, Daina Baranauskaitė
Pirmadienį į darbą dviračiu važiavęs Lietuvos kariuomenės Didžiosios Kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono skyriaus vadas partrenkė ir sužalojo pėsčiųjų perėja ėjusį nepilnametį, kuris dėl sužalojimų išvežtas į Kauno klinikas.
Likiškėlių–Kernavės gatvių sankryžoje, Alytuje, labai nemaloniai pirmadienio rytas prasidėjo Lietuvos kariuomenės Didžiosios Kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono skyriaus vadui bei į mokyklą skubėjusiam devynmečiui.

Alytuje – kelio kalnelis su perėja į niekur

, Alius Mikelionis
Alytaus miesto Saugaus eismo komisija jei nedaro, tai nedaro, bet jeigu jau užsimoja, tai mažai nepasirodo. 
Alytaus miesto Vingio gatvėje, kur nei automobilių greičiai dideli, nei srautai intensyvūs, šimto metrų atkarpoje atsirado du kelio kalneliai. Sprendimą juos įrengti priėmė Saugaus eismo komisija, apsvarsčiusi Vingio gatvės 6-ojo namo bendrijos pirmininko prašymą. Pagrindinė priežastis – esą gyventojams, nešantiems šiukšles, sunku pereiti gatvę, kur ir pastatyti konteineriai, be to, jie priversti pažeidinėti KET.

Pirma kelionė dovanotu automobiliu baigėsi nesėkmingai: vairuotojas partrenkė pėsčiąją

, Alius Mikelionis
Antradienį Alytaus mieste perėjoje partrenkta moteris. Nelaimė atsitiko apie 15 valandą Pramonės gatvėje, ties buvusiu Alytaus tekstilės pastatu. Per perėją ėjusios moters nepastebėjo „Citroen Xantia“ vairuotojas. Automobilis kliudė pėsčiąją, ją užmetė ant priekinio stiklo, po to moteris krito ant žemės. Anot vairuotojo, moteris dar atsistojo, tačiau greičiausiai tai buvo tik potrauminis šokas. Vidutinio amžiaus pėsčioji išvežta į Alytaus apskrities S.

Judrioje perėjoje – eismo įvykis

, Alius Mikelionis
Antradienį po 14 valandos Alytaus mieste, Naujojoje gatvėje, susidūrė du automobiliai. Pirminiais duomenimis, eismo įvykis įvyko važiuojant žiedu. Merginos vairuojamas „Audi A4“ nepraleido taip pat žiedu važiuojančio „Honda“ markės automobilio. Transporto priemonės  susidūrė, nesenai vairuotojo pažymėjimą gavusio vaikino „Honda“ užvažiavo ant šaligatvio ir nulėkusi dar maždaug 30 metrų sustojo ant sveikatingumo tako. Laimei, tuo metu per judrią perėją niekas nėjo.  Eismo įvykio metu žmonės nenukentėjo, apdaginti abu automobiliai.

Ką daryti, kad perėjose būtų saugiau?

, Alius Mikelionis
Dešimt eismo įvykių Statybininkų gatvėje per 2014 metus, keli jų – skaudūs, perėjose partrenkti žmonės. Po pasipylusių eismo įvykių suskubta spręsti susidariusią situaciją.
Judri Statybininkų gatvė, matomumą mažinantys kelkraštyje palikti automobiliai bei pėsčiųjų veiksmai lėmė, kad Statybininkų gatvė pateko į avaringiausių trejetuką. 
„Iš dešimties eismo įvykių trys pėstieji buvo partrenkti pėsčiųjų perėjoje. Priežastis – vairuotojai neatidūs, nepraleidžia pėsčiųjų. Statybininkų gatvė pagal avaringumą užima trečią vietą.

Permainingas oras turi įtakos ir avaringumui

, Alius Mikelionis

Pablogėjus važiavimo sąlygoms, daugėja eismo nelaimių. Lapkričio 27 d. Prienų rajone kaktomuša susidūrė du automobiliai, vienas žmogus išvežtas į Kauno klinikas. Dar vienas įvykis Varėnos rajone. Dėl nepasirinkto saugaus greičio automobilis „Audi A4“ išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir rėžėsi į Lenkijos Respublikos piliečio valdomą vilkiką su priekaba. Nukentėjo „Audi“ vairuotojas, jis gydomas ligoninėje.

Surinkti turinį