pinigai

Pasitvirtino vaikų darželių darbuotojų anoniminis skundas

, Goda Čiginskaitė
Į Alytaus miesto savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisiją anonimiškai kreipėsi net šešių ikimokyklinių įstaigų darbuotojai, tvirtindami, kad už vasaros laikotarpį jiems arba dalinai, arba visai nemokėta už netiesioginį darbą su vaikais, kitaip tariant, už nekontaktines valandas. Komisijai ėmus nagrinėti skundą, paaiškėjo, jog informacija pasitvirtino.
Alytaus miesto savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisija nagrinėja anoniminį skundą.

Naujoji parama vaikams palies net 2500 alytiškių

, Daina Baranauskaitė
Nuo šių metų sausio 1 d. plečiasi ratas šeimų, galinčių gauti vaiko išmokas. Turintys tris ir daugiau vaikų, nepriklausomai nuo gaunamų pajamų, už kiekvieną atžalą gaus 15 eurų per mėnesį. Nors socialiniuose tinkluose dalis daugiavaikių šeimų kritikuoja naujovę, neva išmokos labai mažos, tačiau kiti skaičiuoja, kad už tris vaikus per mėnesį gavus 45 eurus jau galima ir pasilepinti.
Alytiškė verslininkė Sandra Selezniovienė augina tris atžalas.

Būsimų Alytaus seimūnų piniginių TOP-10: nuo šimtų tūkstančių eurų iki nulio sąskaitoje

, Alius Mikelionis
Sakoma, negražu skaičiuoti svetimus pinigus. Gal ir negražu, tačiau įdomu, o įdomiausia sužinoti, kokį turtą sukaupę tie, kurie pretenduoja alytiškiams atstovauti Seime artimiausius ketverius metus.
Alytaus apygardoje į Seimą pretenduoja 10 kandidatų. Oficialiai jie tapo ir viešais asmenimis, kurie privalo visuomenei pateikti pajamų ir interesų deklaracijas. Taigi, pateikiame, kokiais turtais disponuoja Alytaus apygardos kandidatai.
Turtingiausių sąraše pirmauja buvęs pirmojo Alytuje butų ūkio vadovas Kęstutis Nėnius.

Nesusipratimas dėl globojamos mergaitės pinigų

, Daina Baranauskaitė
Nemalonus nesusipratimas Alytaus rajone. Moteris iš kūdikių namų paėmė savo globotinio 11 mėnesių sesutę. Ji tikėjosi, kad už globojamą mergaitę Alytaus rajono savivaldybė skirs žadamus 300 eurų, tačiau paaiškėjo, kad mergytė iš Varėnos rajono.  Moteris tvirtina, kad dėl metukų neturinčios globojamos mergytės atsisakė darbo, neteko pajamų, ir kaltina Alytaus rajono savivaldybės valstybės tarnautojus, kad ją suklaidino.
Alytaus rajone, Nemunaičio seniūnijoje, gyvenančios Rasitos Sušinskaitės namuose – 11 mėnesių mergytės krykštavimas.

Garbaus amžiaus senoles banditai kankino ir reikalavo pinigų

, Daina Baranauskaitė
Dramatiška naktis Alytaus rajone – į namus vienkiemyje įsibrovę trys vyrai garbaus amžiaus seseris ne tik grasino pasmaugti, tačiau vienos jų kaklą apvyniojo lipnia juosta, iš ausies bandė išlupti auskarą. Nors moterys neatskleidė, kur slepia pinigus, vyriškiai apvertė aukštyn kojomis namus ir išsinešė 1 700 eurų. 
Alytaus rajone, Karklynų kaime, dramatišką gegužės 12-osios naktį išgyveno dvi  85-erių ir 80-ies metų seserys. Apie 23 val. į jų namus įsibrovę trys banditai pareikalavo pinigų.
„Išgirdau, kad kažkas šnara.

Savivaldybė sutaupė: sakuras nupirko verslininkai

, Alius Mikelionis
Kone pusė šimto sakurų pasodinta Alytaus mieste, Žaliojoje gatvėje. Kai balandžio mėnesį sužydės šie medžiai, vaizdas bus įspūdingas. Dalis sakurų dar nepasodintos, bet jau skleidžia nuostabaus grožio žiedus.
Alytaus miesto savivaldybei medeliai nekainavo, nors vienos sakuros kaina – 500 eurų. Medelius miestui dovanojo verslininkai. Jiems tai atsiėjo per 20 tūkstančių eurų. Dalis pernai netinkamai pasodintų brangių medžių nudžiūvo, todėl šiemet sodinant sakuras pakviestas bonsų meistras Kęstutis Ptakauskas.

Kontrolieriaus ataskaitoje – daugiausiai dėmesio Sporto ir rekreacijos centrui

, Daina Baranauskaitė
Alytaus miesto tarybos komitetams savo veiklos ataskaitą už praėjusius metus pateikė kontrolierius Arturas Juškauskas. Politikai gyrė kontrolierių dėl veiklumo, rastų pažeidimų, tačiau sukritikavo, kad Sporto ir rekreacijos centre iš vaikų vis tiek renkami grynieji pinigai ir nepaisoma jo rekomendacijų.
„2015 metai buvo orientuoti į švietimo funkcijas. Radome gana nemažai pastebėjimų dėl turto ir biudžeto naudojimo, tačiau jie nebuvo reikšmingi bendram savivaldybės biudžetui.

Nakvynės namų gyventojams pašalpas siūloma mokėti nepinigine forma

, Daina Baranauskaitė
Kitą savaitę planuojama siūlyti miesto savivaldybės tarybai keisti pašalpų mokėjimo tvarką Nakvynės namų gyventojams, pašalpas leidžiantiems ne pagal paskirtį.
Alytaus nakvynės namuose gyvena apie 60 asmenų. Dalis jų gauna senatvės pensiją, invalidumo išmoką, o apie 30 procentų žmonių – socialines išmokas.

Kaip edukacinė kelionė virto pažintine ir už Jaunimo centro pinigus

, Daina Baranauskaitė
Alytaus kontrolės ir audito tarnyba atliko tyrimą Jaunimo centre. Kontrolieriai nustatė teisės aktų pažeidimų ir kreipėsi į Jaunimo centro direktorę Reginą Vilkelienę nurodydami juos pašalinti. Paaiškėjo, kad birželio mėnesį 11 Jaunimo centro darbuotojų bei 6 pašaliniai asmenys neva vyko į edukacinę kelionę Sankt Peterburge, tačiau išvyka buvo daugiau pramoginė–pažintinė. Kontrolierius nustatė, kad kelionės išlaidas apmokėjo Jaunimo centras ir reikalauja grąžinti pinigus.
Kelionė į Sankt Peterburgą užkliuvo Kontrolės ir audito tarnybai.

Alytaus rajono keliams tvarkyti ir prižiūrėti beveik 2 mln. eurų

, Alytaus rajono savivaldybės informacija
LR susisiekimo ministerijai Alytaus rajono savivaldybė buvo pateikusi sąrašą kelių ir gatvių, kuriuos reikia tvarkyti. Ministerija tikslinių lėšų skyrė tik Alytaus rajono Miroslavo, Punios ir Alovės kelių ir gatvių tvarkymui. Iš viso 271 tūkst. 960 Eur.  
Už 106 tūkst. Eur bus rekonstruojamas Alovės seniūnijos vietinės reikšmės kelias Poteronys–Skirgailiai.  79 tūkst. 70 Eur skirta Punios seniūnijos Punios kaimo Mergelio gatvės rekonstrukcijai.
Surinkti turinį