projektas

Naujos bažnyčios projektą architektai kritikuoja, klebonas teigia esantis apsisprendęs

, Daina Baranauskaitė
Alytuje, Putinų mikrorajone, planuojamos statyti naujos bažnyčios projektas sulaukė miesto architektų, tarybos narių kritikos. Architektai sako, kad projektas primena kičą, tačiau klebonas Valdas Simanaitis atkerta, jog pasirinktas klasikinis variantas, jis aptartas su bendruomene. 
Alytuje, adresu Putinų gatvė 20, buvusiame vaikų darželio pastate jau aštuonerius metus veikia Šv. Brunono Kverfurtiečio koplyčia. Parapijoje yra apie 10–11 tūkstančių gyventojų. Klebonas Valdas Simanaitis šypsosi: „Alytus – ne Lenkijos kraštai, kur bažnyčią lanko 80 proc.

Projekto ir geros valios žmonių pagalba siekiama įkurti Alytaus vėžio informacijos ir paramos centrą

, Justina Pocevičiūtė
Alytaus Tėviškės namų bendruomenė užsimojo įkurti vėžio informacijos ir paramos centrą. Kartu su Psichosocialinės onkologijos asociacija, Nacionaliniu vėžio institutu ir partneriais iš Baltarusijos parengtas projektas, tačiau ir nelaukiant atsakymo, ar jis bus finansuojamas, pradedamos rinkti aukos ir siekiama teikti kuo platesnio profilio nemokamas paslaugas susirgusiems vėžiu.
Projekto metu siekiama suremontuoti kol kas prastos būklės Alytaus miesto savivaldybės tam skirtas 220 kv.

Alytaus sinagogos rekonstrukcijos darbai įsibėgėjo

, Alius Mikelionis
Šimtametė  Alytaus sinagoga matė daug. Čia buvo ir maldos namai, ir druskos sandėlys, viščiukų perykla, o pats statinys buvo ir sudegęs, ir vėl atstatytas. Vėliau pastatas visai nebuvo naudojamas. Ką daryti su apleistu ir nykstančiu statiniu, galvą suko ne tik besikeičiantys Alytaus miesto vadovai, bet ir žydų bendruomenė. Regis, sprendimą pavyko rasti, tačiau prieš imantis darbų paminklosaugininkai optimizmu netryško. Pastatui pakenkė nepriežiūra, laikas ir, be abejo, druskos sandėliavimas. 
Vis tik atstatyti istorinį pastatą imtasi.

Nevykęs projektas: dviratininkai atitvarus apvažiuoja

, Alius Mikelionis
Alytus daug investavo į dviračių takus. Dzūkijos sostinė pelnytai laikoma viena geriausių vietų dviratininkams. Vaizdingomis vietomis nusidriekusiais takais mėgsta važinėti tiek vaikai, tiek suaugusieji. Tačiau probleminių vietų yra. Anot dviratininkų, viena pavojingiausių vietų – perėja ties bendrove „Parama“, nors dėl kelio posūkio ir prasto matomumo čia greitis ribojamas iki 30-ies kilometrų per valandą, tačiau retas vairuotojas važiuoja leistinu greičiu, neatsilieka ir dviratininkai: per perėją jie turėtų dviratį persivesti, tačiau ne visi tai daro.

Verslininkas J. Balčius pasipiktinęs projektuotojų darbu

, Alius Mikelionis
Verslininkas Jonas Balčius kreipėsi į Alytaus miesto savivaldybę prašydamas padaryti tinkamą įvažiavimą į jam priklausančią menų pirtį.  
Alytiškis skundžiasi, kad šalia jo pastato besidriekiančiame dviračių take padaryta projektavimo klaida, dėl to įvažiuoti į jam priklausančio pastato aikštelę įmanoma tik kelis kartus pasisukinėjus. Gal ir būtų patogu įvažiuoti iš Nemuno prieplaukos pusės, tačiau šioje Tilto gatvės atkarpoje eismas vykdomas viena kryptimi.

Alytui iš rankų išsprūdo 1 mln. eurų Perspektyvinės gatvės tiesimui

, Daina Baranauskaitė
Labai nemaloni žinia vežėjams – kelio atkarpa nuo buvusio mėsos kombinato iki buvusios eksperimentinių namų statybos kombinato teritorijos nebus įrengta. Priežastis – per ilgai užsitęsę statybinių kompanijų teismai dėl šio objekto. Alytui iš rankų išsprūdo daugiau nei 1 mln. eurų.
Dėl statybinių kompanijų teismų maratono Alytus netenka 1 mln. eurų Perspektyvinei gatvei įrengti.

Pasibaigė nacionalinis moksleivių aplinkosauginis projektas „EKOMOKYKLA“

Pasibaigė nacionalinio moksleivių aplinkosauginio projekto „EKOMOKYKLA“ konkursas „Geriausia ekoidėja“, pasirašius EKOMOKYKLOS deklaraciją įsipareigota prisidėti prie gamtai draugiško ir atsakingo elgesio mokyklų tinklo.

Draugystė su gamta

, Rima Pėstininkienė ir Vilė Petravičienė

 Yra Gamta ir yra tie, kas ją myli bei vertina. Tačiau mylėti gamtą nepakanka – būtina ją pažinti. Visi žinome, kad jauno žmogaus vertybių skalė susiformuoja mokykloje, todėl svarbu, kad ir aplinkosauginis ugdymas nepaliktų ugdymo procese tuščių dėmių, kurias vėliau užpildyti jaunam žmogui yra daug sudėtingiau.

Žaliosios gatvės projektas užtvėrė kelią patekti į garažus

, Daina Baranauskaitė

Žaliojoje gatvėje esančių arti šimto garažų savininkai išreiškė didelį nepasitenkinimą dėl šiuo metu vykstančio europinio projekto, mat jiems užtveriamas kelias patekti į garažus. Garažų kooperatyvo teritorijoje susirinkę apie 30 gyventojų ėmė reikšti priekaištus ir Žaliosios gatvės projektą vykdančios bendrovės „Skirnuva“ atstovams, šie iškvietė policijos pareigūnus. Santykių aiškinimasis baigėsi Alytaus savivaldybėje, kur miesto vadovai žmonėms paaiškino, kodėl susiklostė tokia situacija ir pažadėjo rasti išeitį.

Europos mokyklų bendruomenės projektas „eTwinning“

, Mantas Underis, Alytaus Šaltinių pagrindinė mokykla

Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos 7b klasės mokiniai, vadovaujami anglų kalbos mokytojos Dovilės Geležauskaitės, biologijos mokytojos metodininkės Reginos Gimbutienės ir geografijos mokytojos metodininkės Danguolės Zdanavičienės, dalyvauja Europos mokyklų bendruomenės projekte „eTwinning“. Mūsų partneriai – Lenkijos Respublikos Krokuvos miesto privačios Mikalojaus Rėjaus mokyklos Nr. 8 aštuntos klasės moksleiviai. Šiuos savo draugus mes susiradome lapkričio mėnesio pabaigoje, pasikeitėme elektroninio pašto adresais ir bendraujame susirašinėdami.

Surinkti turinį