protestas

Protestuotojai mero prašė nefinansuoti gyvūnėlių žudymo įmonių

, Alius Mikelionis
Prieš dvejus metus jau rašėme apie beglobius gyvūnus. Tąkart apie dešimt šuniukų buvo įsikūrę Klevų gatvėje (Pirmajame Alytuje) esančių garažų bendrijos teritorijoje, o jų gaudyti niekas nesiėmė, nes buvo pasibaigusi Alytaus miesto savivaldybės ir gyvūnų prieglaudos „Nuaras“ sutartis. Būrys mažylių aplodavo kiekvieną praeivį, o maisto jiems atnešdavo garažų savininkai, kavinės darbuotojai ir aplinkinių namų gyventojai, nors ir nebuvo labai patenkinti valkataujančių šunų kaimynyste.
Sutartis tarp „Nuaro“ ir Alytaus miesto savivaldybės buvo pasirašyta.

Dėl neasfaltuoto kelio – protesto akcija su krūvomis žvyro ir palapine

, Justina Pocevičiūtė
Alytaus rajone, Radžiūnuose, gyvenantis daugiavaikis tėvas jau pusantros savaitės tęsia protesto akcijas dėl ties jo sodyba neasfaltuoto kelio.

Dėl planuojamo įkurti psichosocialinės pagalbos centro – alytiškių protestas

Alytaus senamiesčio gyventojai stoja piestu dėl Alytaus rajono savivaldybės planų įkurti psichosocialinės pagalbos centrą su 2 apnakvindinimo vietomis socialinės rizikos asmenims, sergantiems priklausomybės ligomis, patyrusiems ar kuriems kyla pavojus patirti prievartą, smurtą šeimoje. Rajono valdžia ramina žmones ir prašo nenurašyti tų, kurie kažkada suklupo.
Pastate Alytaus centre, senamiestyje, Margio ir Vytauto gatvių sankirtoje, iki rugsėjo veikė Alytaus rajono švietimo ir pedagoginės psichologinės pagalbos centras.

Protestuodami prieš laidojimo namų statybas, gyventojai surinko parašus

, Daina Baranauskaitė
Alytuje, Punsko gatvėje, planuojamos laidojimo biuro su ritualinių paslaugų patalpomis statybos, tačiau į vykusį viešą šio projekto svarstymą neatvyko nei vienas gyventojas. Tiesa, tuoj po to gyventojai pareiškė net nežinoję apie viešąjį svarstymą. Surinkta daugiau nei pusšimtis protesto prieš laidojimo namų statybas parašų, jie įteikti miesto merui.
 
Viešame svarstyme – nei vieno gyventojo
Plynas laukas adresu Punsko gatvė 30, planuojama, netrukus atrodys visai kitaip.

Ir Alytaus prokurorai prisideda prie protesto akcijos

, Daina Baranauskaitė
Lietuvos prokurorų profesinė sąjunga neapsikentė dėl esamos padėties bei darbo sąlygų ir ragina kuo skubiau imtis priemonių, nes dirbti tapo praktiškai neįmanoma. Esą kompiuteriai pradėjus darbą „pasikrauna“ po valandos ar dviejų. 
Alytaus vyriausiasis prokuroras, Prokurorų profesinės sąjungos pirmininkas Stasys Kasiulis tvirtina, kad darbo sąlygos yra apgailėtinos. Visa kompiuterinė sistema yra pasenusi. Dažnai ryte įjungus kompiuterį jis kraunamas 1 ar 2 valandas.
„Taip dirbti tiesiog neįmanoma.

Eiliuotas vyriškio protestas, mosuojant juoda vėliava

Antradienį Rotušės aikštėje garbaus amžiaus vyriškis eilėmis reiškė nepasitenkinimą tiek šalies, tiek vietos valdžia. Rankose jis turėjo ir paties pasigamintą juodą vėliavą.
„Miesto pramonė išnyko, gatvės ištuštėjo. Lietuva lūšnynais virto, juodi laikai atėjo“, – panašius ketureilius miesto centre traukė Česlovas Nortinkus iš Krokialaukio.
Vyriškis teigė tokia akcija bandantis atkreipti miesto vadovų dėmesį į įsisenėjusias Dzūkijos sostinės problemas.

Nepatenkinti padėtimi teisėsaugos sistemoje protestavo pareigūnai

, Alius Mikelionis

Ketvirtadienį, birželio 21 dieną, Alytaus Rotušės aikštėje nešini policijos profesinės sąjungos vėliava ir plakatais susirinko policijos profesinių sąjungų nariai. Protestuojantys pareigūnai apgailestavo, kad Vyriausybė griežtina darbo tvarką, kuria naujas taisykles, bet nesilaiko pažado padidinti atlyginimus. Dėl šios priežasties teisėsaugos institucijas palieka gabiausi darbuotojai, patyrę specialistai. Šiuo metu Alytaus apskrityje trūksta 90 pareigūnų, mieste – 44.

Surinkti turinį