rekonstrukcija

Aiškėja, kada bus atnaujintas eismas Jotvingių gatve

, Alius Mikelionis
Eismas Jotvingių gatve bus atnaujintas dar negreitai, nors ir viskas vyksta pagal planą, sako Statybos skyriaus specialistas Sigitas Stumbras. Viena kelio pusė jau išasfaltuota, tad darbininkai persikėlė į kitą. Tuo tarpu gyventojai mano, kad mažiau nei kilometro atkarpą būtų galima sutvarkyti ir greičiau, bet, anot specialistų, sugaištama daugiau laiko, nes čia ne tik tiesiamas kelias, bet vyksta vandentiekio ir fekalinės kanalizacijos inžinerinių tinklų rekonstrukcija.
Važiuoti Jotvingių gatve gali tik specialusis transportas. Todėl vairuotojai priversti rinktis aplinkkelius.

Gera naujiena – pradėta Šv. Kazimiero bažnyčios bokšto ir kryžiaus rekonstrukcija

, Goda Čiginskaitė
Alytiškiai pastebi, jog pradėti Šv. Kazimiero bažnyčios bokšto, kryžiaus rekonstrukcijos darbai. Klebonas Darius Vasiliauskas atskleidžia, kad apie tokios apimties darbus nė nesvajojo. Viskas prasidėjo nuo buvusio Šv. Benedikto gimnazijos moksleivio, kuris paaukojo pirminę sumą ir išsakė šią idėją, kuri pamažu virsta realybe.
Alytaus Šv. Kazimiero bažnyčia apsupta statybiniais pastoliais – vyksta bažnyčios bokšto ir kryžiaus rekonstrukcijos darbai. Anot jau 15 metų čia dirbančio klebono D. Vasiliausko, buvęs Šv.

Jotvingių gatvė Alytuje tuoj pasikeis neatpažįstamai

, Alius Mikelionis
Alytaus miesto Jotvingių gatvė greitai taps sunkiai atpažįstama, tačiau iki tol vairuotojai turi apsišarvuoti kantrybe. Šiuo metu čia darbuojasi ir kelininkai, ir vandentiekininkai. 
Dėl vykdomų darbų eismas Jotvingių gatvėje visiškai stabdomas nebus, tačiau tam tikrose atkarpose  jis jau nukreipiamas viena kelio dalimi, todėl piko metu, suintensyvėjus eismui, vairuotojams tenka ir palaukti.

Alytaus sinagogos rekonstrukcijos darbai įsibėgėjo

, Alius Mikelionis
Šimtametė  Alytaus sinagoga matė daug. Čia buvo ir maldos namai, ir druskos sandėlys, viščiukų perykla, o pats statinys buvo ir sudegęs, ir vėl atstatytas. Vėliau pastatas visai nebuvo naudojamas. Ką daryti su apleistu ir nykstančiu statiniu, galvą suko ne tik besikeičiantys Alytaus miesto vadovai, bet ir žydų bendruomenė. Regis, sprendimą pavyko rasti, tačiau prieš imantis darbų paminklosaugininkai optimizmu netryško. Pastatui pakenkė nepriežiūra, laikas ir, be abejo, druskos sandėliavimas. 
Vis tik atstatyti istorinį pastatą imtasi.

Prasidėjus Jotvingių gatvės rekonstrukcijos darbams, verslininkai priversti užsidaryti

, Alius Mikelionis
Prasidėjusi Jotvingių gatvės rekonstrukcija sutrikdė nusistovėjusį dviejų kioskų savininkų gyvenimo ritmą. Kad vyks darbai šioje teritorijoje, smulkieji verslininkai buvo įspėti iš anksto. Raktų dirbtuvių ir kebabinės savininkams dar buvo leista dirbti, kol pasirodys sunkioji technika. Ketvirtadienį ji atvažiavo. Traktorius pradėjo ardyti aikštelę, įmonės „Nivelsta“ darbuotojai – šaligatvius. 
Ką daryti, smulkieji verslininkai nežino. Vietos, kur jie galėtų dirbti, dar neturi.

Žaliojoje gatvėje – sunkioji technika

, Alius Mikelionis
Milijonus kainavusi Žaliosios gatvės rekonstrukcija nuo pat pradžių kėlė daug rūpesčių. Pradėjus darbus dėl liūties nugarmėjo sunkioji technika, vėliau pradėjo slinkti šlaitas kartu su ten buvusiu šaligatviu. Nors  objektas priduotas, bet maždaug metus naudotis Žaliąją gatve dėl nuslinkusio šlaito ir deformuoto šaligatvio  buvo galima tik ribotai. 
Ir štai savivaldos dieną ilgai laukti darbai prasidėjo. Žaliojoje gatvėje ekskavatorius pradėjo lyginti šlaitą.

Po sankryžos rekonstrukcijos – kilometrinės eilės

, Alius Mikelionis
Redakcija gavo gyventojo pranešimą, esą po to, kai buvo atidaryta Putinų–Kalniškės–Naujosios gatvės renovuota sankryža, atsirado problema – automobilių spūstys nuo miesto pusės. Vairuotojas prašė pasidomėti, kodėl ryte automobilių eilės nutįsta iki „Rimi“ prekybos centro, tuo tarpu kitos su sankryža susijungiančios gatvės yra tuščios.
Nuvykus prie minėtos sankryžos išties alytiškio pastebėjimai pasitvirtino. Prieš aštuonias susidarė kone kilometro ilgio automobilių eilė.

Sužibo viltis gauti lėšų Alytaus sinagogos rekonstrukcijai

, Daina Baranauskaitė
Alytaus sinagogos pastato ir rabino namo kompleksas – iki šiol nemažas alytiškių skaudulys. Dėl lėšų stygiaus savivaldybė sinagogos daugelį metų nepajėgė nei rekonstruoti, nei restauruoti. Siekiant išsaugoti autentišką sinagogą, pastatas buvo įtrauktas į Alytaus miesto negyvenamųjų patalpų ir į privatizuojamų pastatų sąrašus. Tačiau pageidaujančiųjų privatizuoti sinagogą neatsirado.

Kultūros paveldo specialistai prašo išsaugoti senovinį grindinį rekonstruojamoje automobilių stovėjimo aikštelėje

Šiuo metu intensyviai  vyksta  automobilių stovėjimo aikštelės prie prekybos centro „Nemunas“ rekonstrukcijos darbai. Kultūros paveldo specialistai kreipėsi į Alytaus miesto savivaldybės vadovus dėl nuėmus dalį stovėjimo aikštelės viršutinės asfaltbetonio dangos pasimačiusio senoviško grindinio, liaudyje vadinamo „bruko“ išsaugojimo. Paveldosaugos specialistai prašo, kad senovinio grindinio fragmentai rekonstruojamoje automobilių aikštelėje išliktų.

Paklotos naujutėlaitės trinkelės išlupamos dėl rajono savivaldybės pastato remonto

, Daina Baranauskaitė

Dalis praėjusiais metais baigtų kloti trinkelių Alytaus centrinėje dalyje – vėl išlupamos. Tiesa, ne dėl brokų, o dėl to, kad miesto savivaldybei pabaigus europinį projektą, kitą pradėjo rajono savivaldybė. Kadangi vykdomas rajono valdžios administracinio pastato remontas ir reikia apšiltinti pamatą, trinkelės išlupamos. Teigiama, kad jos bus kokybiškai sudėtos atgal, tačiau visuomenė jau suspėjo skeptiškai įvertinti tokius klojimo ir išlupimo veiksmus.

Surinkti turinį