rinkimai

Dėl tarybos nario mandato nebyli kova tarp dviejų partijos bičiulių

, Goda Čiginskaitė
Alytiškiai į Seimą išrinko miesto tarybos narį Robertą Šarknicką, kuris praėjusį ketvirtadienį atsisveikino ir netrukus jam bus įteiktas Seimo nario pažymėjimas, priims priesaiką. Likęs laisvas tarybos nario mandatas, priklausantis Tėvynės sąjungai, pakurstė partiečių aistras. Pagal sąrašą mandatas atitenka dabartiniam Energinio efektyvumo didinimo agentūros likvidatoriui Pranui Jaciunskui. Tačiau pasigirdo kalbos, kad konservatorių Alytaus skyriaus taryba svarstys šį klausimą ir P.

Paskelbus rinkimų rezultatus: vieniems pergalės džiaugsmas, kitiems – kartėlis dėl gyventojų pasirinkimo

, Goda Čiginskaitė
Sekmadienį Lietuvos žmonės rinko Seimo narius vienmandatėse apygardose. Alytaus mieste ir rajone pergalės džiaugsmas teko Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatams Robertui Šarknickui ir Petrui Valiūnui. Jų konkurentams – Juliui Sabatauskui ir Laurynui Kasčiūnui – tenka nuryti kartėlį dėl gyventojų pasirinkimo, 
tačiau jie vis tiek išrinkti į Seimą daugiamandatės sąraše.
Kandidatų nuotaikos ir emocijos iš arti rikimų naktį.
Sekmadienį 8 valandą pasibaigia balsavimo laikas ir komisijos ima skaičiuoti balsus.

Būsimų Alytaus seimūnų piniginių TOP-10: nuo šimtų tūkstančių eurų iki nulio sąskaitoje

, Alius Mikelionis
Sakoma, negražu skaičiuoti svetimus pinigus. Gal ir negražu, tačiau įdomu, o įdomiausia sužinoti, kokį turtą sukaupę tie, kurie pretenduoja alytiškiams atstovauti Seime artimiausius ketverius metus.
Alytaus apygardoje į Seimą pretenduoja 10 kandidatų. Oficialiai jie tapo ir viešais asmenimis, kurie privalo visuomenei pateikti pajamų ir interesų deklaracijas. Taigi, pateikiame, kokiais turtais disponuoja Alytaus apygardos kandidatai.
Turtingiausių sąraše pirmauja buvęs pirmojo Alytuje butų ūkio vadovas Kęstutis Nėnius.

Metų automobilio rinkimų dalyviai užsuko į Dzūkijos sostinę

, Alius Mikelionis
Alytaus miesto Rotušės aikštė virto automobilių ekspozicijos vieta. Į Alytaus miesto širdį atvairuota dvidešimt transporto priemonių, pretenduojančių į geriausio metų automobilio vardą, o visi norintys jas galėjo apžiūrėti. Ir ne tik apžiūrėti, bet ir sužinoti vertinimo komisijos narių nuomonę apie kiekvieną. Alytiškius ir miesto svečius bene labiausiai domino technologinės naujovės, automobilių kaina, o turbūt dažniausias klausimas buvo, kurie mažiausia vagiami. Konkurse „Metų automobilis 2016“ dalyvauja 38 automobiliai.

Tarp aštuonių geriausių šalies mokyklų – Šaltinių pagrindinė mokykla

, Daina Baranauskaitė
Lietuvoje pernai ir šiemet buvo renkamos geriausios mokyklos. Švietimo ekspertai išrinko aštuonias geriausias, tarp kurių – ir Šaltinių pagrindinė mokykla.
Alytaus Šaltinių pagrindinei mokyklai – ypatingas įvykis, mat įstaigai suteiktas „Geros mokyklos“ vardas. Tokių ugdymo įstaigų Lietuvoje – vos aštuonios.

Alytaus rajone jau formuojama koalicija, kurioje darbiečių veikiausiai neliks

, Daina Baranauskaitė
Po nuožmios rinkiminės kovos Alytaus rajonui vadovaus konservatorius Algirdas Vrubliauskas. Jau ne vieną kadenciją Alytaus rajonui vadovaujantis politikas neslepia, kad ir po tiesioginių mero rinkimų šią kadenciją permainų savivaldybėje bus. Išskirtiniame interviu „Dainavos žodžiui“ rajono vadovas atskleidžia ir būsimus koalicijos partnerius, tarp kurių Darbo partijos greičiausiai nebus.
 
– Alytaus rajono gyventojų valia savivaldybei vadovausite dar ketverius metus.

Rinkimų komiteto kvietimas pasirašyti sąžiningos konkurencijos deklaraciją pavadintas rinkiminiu šou

, Daina Baranauskaitė.
Vienas iš Alytuje veikiančių rinkimų komitetų, kurio lyderis Vytautas Grigaravičius, dalyvaujančius mero ir tarybos rinkimuose politikus trečiadienį pakvietė pasirašyti sąžiningo konkuravimo deklaraciją. Iš dešimties Alytaus pretendentų į merus pasirašė keturi. Dauguma kvietimą pasirašyti sąžiningos politinės konkurencijos deklaraciją pavadino rinkiminiu šou.
„Taip, mes nesame dar juridiškai įregistruoti kaip kandidatai, bet tai mums netrukdo pasirašyti šią deklaraciją. Mes pasiruošę dirbti skaidriai, todėl pasirašysime šią deklaraciją.

Alytaus miestas pasirinko socialdemokrato Juliaus Sabatausko, Alytaus rajonas – darbiečio Raimundo Markausko kandidatūrą

, Daina Baranauskaitė

Alytaus vienmandatėje apygardoje varžėsi darbietis Kęstutis Daukšys ir socialdemokratas Julius Sabatauskas.  Daugiau rinkėjų balsų surinko ir į Seimą pateko J. Sabatauskas. Alytaus rajone pralaimėjimą patyrė konservatorių kandidatas Gediminas Krasauskas. Jį nurungė ir į Seimą pateko darbietis Raimundas Markauskas.

Surinkti turinį