skulptūra

Paminklo Dainavos apygardos partizanams idėjos nugalėtojas – skulptorius iš Vilniaus

, Goda Čiginskaitė
Jau paaiškėjo konkurso paminklui Dainavos apygardos partizanams idėjos autorius. Tai skulptorius iš Vilniaus Rytis Jonas Belevičius. Jis bei antrosios vietos nugalėtojas Gintautas Jonkus gaus po 2 tūkstančius eurų premijos. Trečiosios vietos nugalėtojui teks tūkstantis eurų. Tiesa, dėl skulptūros statymo visuomenė renka parašus ir peticiją įteiks miesto vadovams.
Gyventojai dėl to ėmė piktintis – jiems netinka nei numatoma vieta, nei komisijos parinktas paminklo variantas.

Bendrovei „Alkesta“ pasiūlius, savivaldybė nusipirko autorines turtines skulptūros „Obels žiedas“ teises

, Daina Baranauskaitė
Alytaus miesto savivaldybė įgijo skulptūros „Obels žiedas“ autorines turtines teises. Jas pirkti pasiūlė pati bendrovė „Alkesta“. Po derybų savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas ir UAB „Alkesta“ generalinis direktorius Rimantas Morkūnas pasirašė autorinių turtinių teisių perleidimo sutartį.
Skaitytojams priminsime, kad skulptūros prie pėsčiųjų ir dviračių tilto autorius Vladimiras Kančiauskas spalio mėnesį neterminuotam laikotarpiui autorines turtines skulptūros „Obels žiedas“ teises buvo perdavęs įmonei „Alkesta“.

Reklaminiais tikslais fotografuojant skulptūrą „Obels žiedas“, teks suderinti su „Alkesta“

, Daina Baranauskaitė
Skulptūros prie pėsčiųjų ir dviračių tilto autorius Vladimiras Kančauskas neterminuotam laikotarpiui autorines turtines „Obels žiedo“ teises perdavė įmonei „Alkesta“.

Dėl savavališkos skulptūros „Žiedas“ statybos Alytus prarado daugiau kaip 16 tūkst. eurų

, Daina Baranauskaitė
Alytaus rajono apylinkės teismas Alytaus miesto savivaldybės administracijai skyrė 2,9 tūkst. eurų baudą už skulptūros „Žiedas“ šalia naujo pėsčiųjų ir dviračių tilto per Nemuną savavališką statybą.
Vis tik teismas skyrė minimalią baudą atsižvelgęs į tai, kad pažeidimas pašalintas – gautas leidimas statyti statinį. 
Alytaus miesto savivaldybei teks sumokėti 13,4 tūkst. eurų įmoką į valstybės iždą už savavališkos statybos įteisinimą.

Dėl „Lelijos žiedo“ skirta piniginė bauda, tačiau skulptūra nugriauta nebus

, Daina Baranauskaitė
Kultūros paveldo departamento Alytaus teritorinio padalinio paveldosaugininkai pėsčiųjų ir dviračių tilto projekto vadovui skyrė arti 1000 eurų baudą, mat skulptūra „Lelijos žiedas“ pastatyta ne pagal projekte numatytas sąlygas. Savivaldybės administracijos vadovai susitiko su projekto įgyvendintojais ir tarėsi, kaip kuo greičiau tinkamai paruošti dokumentus, mat dėl to stringa viso objekto pridavimas.
Šalia Alytaus pėsčiųjų ir dviratininkų tilto iškilusi „Lelijos žiedo“ skulptūra visuomenėje sukėlė audringas diskusijas.

Nauja istorinė versija – skulptūra ne sovietų, o prancūzų kario

, Daina Baranauskaitė
Alytaus rajone, ties Miroslavu, pačioje sovietmečio pabaigoje buvo pastatytos dvi milžiniškos skulptūros – sovietų karių galvos. Viena jų vėliau buvo susprogdinta, o antra stovi iki šiol. Rajono savivaldybės vadovas gavo kreipimąsi, kuriame prašoma ieškoti galimybių iškelti sovietų kario skulptūrą. Ir čia istorija pasisuko netikėtu kampu – manoma, kad skulptorius pavaizdavo ne sovietų, o prancūzų karį.
Milžiniška skulptūra pastatyta dar sovietiniais laikais. Tiesa, šalia buvo antra, tačiau ji susprogdinta.

Atnaujinta skulptūra „Lelijos žiedas“ jau montuojama, pėsčiųjų–dviračių tilto atidarymas vyks spalio pabaigoje

, Daina Baranauskaitė
Šalia baigiamo statyti naujo pėsčiųjų–dviračių tilto per Nemuną skulptūra „Lelijos žiedas“ atgimsta nauju pavidalu. Per kelias dienas ji bus galutinai sumontuota. 
Daugeliui alytiškių įprastą neatsiejamu miesto simboliu tapusią nuo 1981-ųjų buvusią skulptūrą „Lelijos žiedas“ keičia atnaujinta skulptūra. Pagal „Lelijos žiedo“ autoriaus Vlado Kančiausko parengtą naujosios skulptūros projektą atstatoma panašios struktūros bei formos skulptūra. 
„Skulptūra pradėta montuoti ir artimiausiu metu bus baigta.

Senąjį „Lelijos žiedą“ pakeis šiuolaikiškesnis ir grakštesnis sprendimas

, Daina Baranauskaitė

Alytaus miesto savivaldybėje surengtas pasitarimas dėl Vlado Kančiausko skulptūros „Lelijos žiedas“ pakeitimų. Skulptūra buvo pastatytas 1981 metais, minint Alytaus miesto 400-ąjį jubiliejų. Pradėjus statyti naują pėsčiųjų tiltą per Nemuną, skulptūra „Lelijos žiedas“ demontuota. Paaiškėjo, jog ji itin prastos būklės ir imtas svarstyti klausimas dėl jos atnaujinimo.

Surinkti turinį