sveikata

A. Vrubliauskas. Trys žingsniai alkoholizmo epidemijai spręsti

, Algirdas Vrubliauskas, Alytaus rajono savivaldybės meras
Kiek dar reikės nekaltas gyvybes nusinešančių tragedijų? Kiek dar atsainiai stebėsime mūsų šalyje augantį alkoholio vartojimą?

Ką nuveikei per vasarą?

, Dalia Kitavičienė, Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė

Tiek minantys mokyklos slenkstį, tiek tai jau pamiršusieji puikiai prisimena, kad pirmąją rugsėjo savaitę į klausimą „ką nuveikei per vasarą?“ reikia atsakinėti vos ne ant kiekvieno kampo. Vyresnioji karta be atvangos bando įpiršti nuomonę, kad priešingai nei jie vaikystėje šiuolaikiniai vaikai atostogas leidžia prie kompiuterių ir televizorių, visiškai pamiršę knygų skaitymo malonumą ar pagalbą artimiesiems ūkio darbuose. Bet ar iš tikrųjų taip yra?

„Sveikatos žiūrėtis – sunkiau nei laukus arti...“

, Dalia Kitavičienė, Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė

„Sveikatos žiūrėtis – sunkiau nei laukus arti:  žiūrėk, kiek į lėkštę žmona kruopų įdėjo, kiek litrų vandens išgėrei, koks cholesterolis: geras ar blogas“, – tokias išvadas, minint Pasaulinę sveikatos dieną, smagiai išreiškė vienas žemės ūkio bendrovės „Atžalynas“ darbuotojas.

Svečiuose pas odontologą

, Milda URBANAVIČIENĖ, Alytaus lopšelio-darželio „Boružėlė“ priešmokyklinio ugdymo pedagogė, ikimokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė

 

Žiemos miegui artėjant – antrasis mankštų sezonas

, Dalia Kitavičienė, Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė

Pakankamas fizinis aktyvumas – būtina sveikos gyvensenos sąlyga. Ne paslaptis, kad šiltuoju metų laiku užtikrinti šią sąlygą yra kur kas lengviau nei trumpų dienų ir ilgųjų naktų laikotarpiu. Taip pat ne paslaptis, kad ši sąlyga yra kur kas lengviau išpildoma mieste, kur veikia treniruoklių salės, sporto klubai, kur galima rasti ir įvairesnių fizinio aktyvumo veiklų, tokių kaip jogos būreliai ar šiaurietiškojo ėjimo bendraminčių rateliai. Visai kita situacija – kaime, kur neretai net ir noras sportuoti ar tiesiog judėti sveikatos labui užgęsta dėl sąlygų trūkumo.

Šaukštas meilės su žiupsneliu fantazijos

, Dalia Kitavičienė, Alytaus rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė

Prasidėjus mokslo metams, bandoma priminti ir prisiminti daugelį su vaikų sveikata susijusių tiesų, kaip antai: kad  nebūtų pamiršta profilaktinė sveikatos patikra, išrinkta taisyklingos laikysenos neiškreipianti kuprinė, skatinamas darbo ir poilsio režimas. Rugsėjo pirmoji susijusi su nauju disciplinos ciklu, kuomet mokinukai ryte turi atsikelti, kad laiku nužingsniuotų į pamokas. Šis laikotarpis – tai puikus metas atnaujinti taisyklingos mitybos ir maitinimosi įpročius. Ypač tinkamas laikas prisiminti pusryčius ir rytinio bendravimo naudą.

Su mankštom pavasario link

, Dalia Kitavičienė, Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė

 

Surinkti turinį