Taryba

Tarybos mandato netekusią Liną Sosunovičienę pakeis Rasa Daugininkaitė

, Goda Čiginskaitė
Linos Sosunovičienės Alytaus miesto savivaldybės tarybos nario įgaliojimai nutrūksta anksčiau laiko – tokį sprendimą priėmė Vyriausioji rikimų komisija. Sprendimas priimtas sužinojus, kad minėta politikė pakeitė gyvenamąją vietą, kuri yra jau Alytaus rajono savivaldybės teritorijoje. Pagal teisės aktus, tarybos narys privalo būti deklaravęs gyvenamąją vietą toje savivaldybėje, kurios taryboje yra išrinktas ir dirba.
Visai neseniai iš „Alytaus piliečių“ frakcijos Alytaus miesto savivaldybės taryboje pasitraukusi L. Sosunovičienė situacijos nedramatizuoja.

Olimpietė sutiko tapti politiko padėjėja

, Alius Mikelionis
Alytaus miesto tarybos narys Saulius Janulevičius turi padėjėją. Ja tapo Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvė alytiškė Vaida Žūsinaitė. Politikas ir žinoma lengvaatletė susipažino praėjusių metų spalio mėnesį vykusio Vidzgirio stadiono atidarymo metu. Tada tarybos narys ir pasiūlė tapti jo visuomenine padėjėja. Sportininkė sutiko ir šių metų sausio 12 dieną Vaidai Žūsinaitei išduotas pažymėjimas. 
Alytaus miesto savivaldybės tarybos narių padėjėjai dirba visuomeniniais pagrindais. Aktyviai sportuojanti Vaida sako rasianti laiko miesto reikalams.

Medienos perdirbimo įmonės kūrimuisi Alytaus taryba pritarė nevienbalsiai

, Daina Baranauskaitė
Alytaus miesto savivaldybės taryba, nors ir ne vienbalsiai, tačiau pritarė, kad miesto pramonės parke įsikurtų medienos perdirbimo įmonė „Juodas medis“. 
Taryboje buvo svarstomas klausimas dėl sutarties su medienos perdirbimo įmone „Juodas medis“ pasirašymo. Dalis tarybos narių dvejojo, ar atliktas būsimos įmonės veiklos poveikio aplinkai tyrimas ir ar tai nekenks gyventojų sveikatai.
„Iš tiesų tarybos nariai dvejojo, ar gamybos proceso metu neišsiskirs kancerogenai, ar nebus blogas poveikis aplinkai, žmonių sveikatai.

Dviem rajono tarybos nariams – griežčiausia Etikos komisijos bausmė už komitetų posėdžių nelankymą

, Daina Baranauskaitė
Dviem Alytaus rajono savivaldybės tarybos nariams taryboje teko pabūti nebylių kailyje. Etikos komisijos sprendimu, Aurimas Truncė ir Zita Lukoševičienė neturėjo teisės pateikti klausimų, mat be pateisinamos priežasties gegužės mėnesį nedalyvavo jungtiniame komitetų posėdyje.
Nemaloni žinia prieš prasidedant Alytaus rajono savivaldybės tarybos posėdžiui pasiekė tarybos narį, frakcijos „Už atvirą savivaldą“ lyderį Aurimą Truncę ir neseniai prie Tėvynės sąjungos frakcijos prisijungusią Zitą Lukoševičienę.

Dėl kolegijoje steigiamo fakulteto tarybos nariai vieni kitiems siūlė išminties ieškoti animaciniuose filmukuose

, Goda Čiginskaitė
Alytaus taryboje užvirė diskusija dėl Alytaus kolegijos prašymo paremti 100 tūkstančių eurų naujo fakulteto steigimą, kuriame būtų ruošiamos bendruomenės slaugytojos.

Alytaus tarybos netenkina verslininkų ginčai užtveriant aikšteles ties „Jotvingiu“ ir stikliniu pastatu

, Daina Baranauskaitė
Alytaus miesto centre, ties „Skirnuvos“ stikliniu pastatu ir prekybos centru „Jotvingis“, paskutiniu metu nuolat vyksta nesusipratimai. Verslininkas Edvardas Griškelis užsitvėrė savo sklypą ties stikliniu pastatu, prieš keletą dienų „Alytaus prekybos“ vadovas Vilius Gavelis pateikė dar didesnę staigmeną – pusdieniui užtvėrė automobilių stovėjimo aikštelę tarp stiklinio pastato ir prekybos centro „Jotvingis“. Abu įvažiavimai į aikštelę buvo užtverti, juos akylai stebėjo apsaugos darbuotojai.

Tarybos narys Saulius Janulevičius traukiasi iš Antikorupcinės komisijos pirmininko pareigų

, Daina Baranauskaitė
Alytaus miesto tarybos narys Saulius Janulevičius atsistatydino iš Antikorupcinės komisijos pirmininko pareigų. Pareiškimą įteikė merui Vytautui Grigaravičiui.  
Saulius Janulevičius, vienas jauniausių tarybos narių, dirbantis Liberalų sąjungos frakcijoje, pateikė akibrokštą. Vos keletą mėnesių paskirtas Antikorupcinės komisijos pirmininku, šią savaitę merui įteikė pareiškimą ir traukiasi. 
„Man, kaip Antikorupcinės komisijos pirmininkui, nepatinka užkulisiniai žaidimai.

Šimtas dienų, kai dirba naujoji Alytaus miesto taryba

, Alius Mikelionis
Tiesiogiai išrinktas meras V. Grigaravičius kartu su savo komanda pristatė darbus, kuriuos jiems pavyko atlikti per šį laikotarpį. Kaip ir buvo žadėta, atvertos pagrindinės Alytaus miesto Rotušės pastato durys, išgyvendintas alkoholinių gėrimų vartojimas savivaldybėje, pradėta kontroliuoti darbuotojų veikla, vykdoma atliekamų darbų apskaita, įrengtas nemokamas Wi-Fi ryšys miesto sode.
Spaudos konferencijos metu miesto vadovai supažindino su savivaldybės finansine situacija. Ji nėra gera. Pasiekta skolinimosi riba – 20 mln. eurų.

Alytaus tarybos narių išmokos ir darbo užmokestis: nuo 0 iki 1000 Eur

, Daina Baranausaitė
Daugiau nei tris mėnesius dirbančios Alytaus miesto savivaldybės tarybos narių išmokos ir darbo užmokestis skelbiami viešai. Gauti pinigai už dalį balandžio neatspindėjo tikros situacijos.

Rinkimų komiteto kvietimas pasirašyti sąžiningos konkurencijos deklaraciją pavadintas rinkiminiu šou

, Daina Baranauskaitė.
Vienas iš Alytuje veikiančių rinkimų komitetų, kurio lyderis Vytautas Grigaravičius, dalyvaujančius mero ir tarybos rinkimuose politikus trečiadienį pakvietė pasirašyti sąžiningo konkuravimo deklaraciją. Iš dešimties Alytaus pretendentų į merus pasirašė keturi. Dauguma kvietimą pasirašyti sąžiningos politinės konkurencijos deklaraciją pavadino rinkiminiu šou.
„Taip, mes nesame dar juridiškai įregistruoti kaip kandidatai, bet tai mums netrukdo pasirašyti šią deklaraciją. Mes pasiruošę dirbti skaidriai, todėl pasirašysime šią deklaraciją.
Surinkti turinį