tvarkymas

Ar kelių tvarkymui skirti milijonai pateisins gyventojų lūkesčius?

Alytaus rajone prasidėjo ilgai lauktas kelių ir gatvių tvarkymas. Šiais metais savivaldybė skyrė 1 mln. eurų daugiau lėšų keliams remontuoti ir prižiūrėti nei praėjusiais metais. Bus taisomos duobės, numatyti rajono kelių ir gatvių žvyravimas, asfaltavimas. Ypatingas dėmesys – kelių greideriavimui. 
Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, dažnai susitinkantis su gyventojais, sako, kad jų lūkesčiai dėl gerų, pravažiuojamų kelių – milžiniški. „Per 50 proc. pageidavimų komunalinių darbų srityje susiję su kelių tvarkymu.

Metelių regioninis parkas: kur dingo kraštovaizdį bjaurojantys pastatai?

Gamtoje poilsiauti mėgstantiems lietuviams neretai tenka pasipiktinti, mat ne visi poilsiautojai moka išvykdami susitvarkyti. Į pietvakarių Lietuvoje įkurtą Metelių regioninį parką tokių lankytojų atvyksta retai, tačiau parko darbuotojus bei kaimo turizmo paslaugų teikėjus neramina kita problema – apleisti pastatai.

Paaiškėjo, kodėl nugrimzdo Žaliosios gatvės šlaitas

, Alius Mikelionis
Po to, kai Alytaus mieste, Žaliojoje gatvėje, nugrimzdo šlaitas kartu su pėstiesiems nuklotu šaligatviu, rangovas UAB „Kaminta“ ir Alytaus miesto savivaldybė ginčijosi, kas dėl to kaltas. Nesutarimai tęsėsi beveik dvejus metus. Rangovas bandė įrodyti, kad tai ne jo kaltė, tuo tarpu savivaldybė norėjo, kad bendrovė prisiimtų atsakomybę už ne pagal projektą atliktus darbus. Visą tą laiką Žaliosios gatvės vienas iš šlaitų nebuvo tvarkomas.

Vėtrų siaubiami Alytaus miškai – kas padės atsitiesti?

Nors Dzūkijos žemėse plytinčios Alytaus rajono girios ir jas administruojanti urėdija yra tik nedidelis lopinėlis Lietuvos miškų žemėlapyje, miškininkų darbai joje yra ne mažiau sunkūs, o darbo jėgos trūkumas juntamas, kaip ir visoje šalyje.

Sklypų neprižiūrintiems savininkams gresia baudos iki 579 eurų

, Daina Baranauskaitė
Nors sklypo nepriežiūra jo savininkui gali užtraukti baudą iki 579 eurų, tačiau piktžolės Alytuje veši keliose dešimtyse sklypų, nors ir gresia finansiniai nemalonumai. Apynių gatvės gyventoja, neapsikentusi usnių, žolių, krūmų ir medžių kaimynystės, nutarė apie tai prabilti viešai.
Alytuje, Apynių gatvėje, įsikūrusi garbaus amžiaus moteris teigė, jog gyventi senosios autobusų stoties kaimynystėje visą laiką buvę nelengva. Tačiau jau eilę metų moterį vargina apžėlęs greta esantis 2 arų sklypas. Medžių ir krūmų šaknys braunasi per tvorą į moters daržą.

Alytaus rajono keliams tvarkyti ir prižiūrėti beveik 2 mln. eurų

, Alytaus rajono savivaldybės informacija
LR susisiekimo ministerijai Alytaus rajono savivaldybė buvo pateikusi sąrašą kelių ir gatvių, kuriuos reikia tvarkyti. Ministerija tikslinių lėšų skyrė tik Alytaus rajono Miroslavo, Punios ir Alovės kelių ir gatvių tvarkymui. Iš viso 271 tūkst. 960 Eur.  
Už 106 tūkst. Eur bus rekonstruojamas Alovės seniūnijos vietinės reikšmės kelias Poteronys–Skirgailiai.  79 tūkst. 70 Eur skirta Punios seniūnijos Punios kaimo Mergelio gatvės rekonstrukcijai.

Nuo objektą niokojančių chuliganų statybininkai ginsis vaizdo kameromis

, Daina Baranauskaitė

Šiuo metu vyksta intensyvūs aplinkos tvarkymo darbai šalia Didžiosios Dailidės ežerėlio. Deja, į europinėmis, valstybės ir vietos biudžeto lėšomis įrengiamą poilsio zoną nusitaikė chuliganai. Objektas dar nepriduotas, tačiau pontoninis tiltas jau apgadintas, nulupta dalis lentų, gelbėtojų bokštelis paverstas puotų kambariu, aprašinėtas. Statybininkai sako patiriantys didelių nuostolių. Nuo vandalų jie planuoja saugotis vaizdo kameromis.

Surinkti turinį