Ugniagesiai

Ugniagesiai imitavo gaisrą buvusiame „Alytaus tekstilės“ pastate

, Alius Mikelionis
Praėjusį trečiadienį Alytaus ugniagesiai didelėmis pajėgomis skubėjo į buvusį „Alytaus tekstilės“ administracijos pastatą. Ne, tai ne gaisras, o iš anksto planuotos ugniagesių pratybos, į kurias įtrauktos trys ugniagesių autocisternos ir galinčios pasiekti net aukščiausius miesto pastatus autokopėčios. Pagal scenarijų, pastato dešimtame ir vienuoliktame aukštuose kilo gaisras. Uždūmintose patalpose buvo žmonių. Juos ir turėjo išgelbėti ugniagesiai. 
Alytaus miesto ugniagesiai vieninteliai visoje apskrityje turi termokamerą.

Miroslavo ugniagesiai išgelbėjo vyro gyvybę, tačiau ligoninėje ji užgeso

, Daina Baranauskaitė
Trečiadienio naktį Miroslavo ugniagesiams gelbėtojams teko vykdyti nekasdienę operaciją. Pagal gyventojų iškvietimą, prie šalikelėje esančios negilios balos menkaverčiuose alksniuose įsipainiojo 47-erių vyriškis. Aukštielninko kritusio vyro galva įstrigo tarp dviejų medelių, jis buvo pusiau apsemtas vandens. Ugniagesiai išgelbėjo vyriškį, tačiau ligoninėje šis, deja, mirė.
Alytaus rajone, Miroslavo seniūnijoje, Pupasodžio kaime, 47-erių vyriškį mirtis užklupo kone namų kieme.

Ugniagesiai imitavo didelio gaisro gesinimą

, Alius Mikelionis
Trečiadienio popietę gausios ugniagesių pajėgos skubėjo į medienos perdirbimo įmonę „Stora Enso“. Laimei, tai ne gaisras, o tik masinės ugniagesių pratybos. Treniruotis panašiose įmonėse naudingos ir ugniagesiams, ir įmonei, kuri netgi pasiūlė ugniagesiams patalpas pratyboms rengti. 
„Imitavome didelį gaisrą medžio apdirbimo įmonėje. Pratybose dalyvavo šešios autocisternos ir apie 20 ugniagesių gelbėtojų. Jiems buvo iškelta užduotis, kurios dažniausiai ir pasitaiko gaisre – surasti gaisro židinį, surasti nukentėjusius ir apsirūpinti vandeniu gesinimui.

Užsirakinusios bute ir blogai pasijutusios senolės vaduoti ėmėsi gelbėtojai

Antradienį Alytaus mieste, Statybininkų gatvėje, gyvenančiai 76 metų alytiškei pasidarė bloga, į butą negalėję patekti artimieji kreipėsi pagalbos į ugniagesius, kad šie atrakintų buto duris ir taip medikai patektų į vidų. Atvykę gelbėtojai negalėjo privažiuoti iki daugiabučio balkono, mat trukdė šalia augantys medžiai, tad teko naudoti paprastas kopėčias. Jomis pateko į ketvirtame aukšte esantį balkoną ir atrakinę buto duris įleido medikus. 
Gelbėtojai jau ne kartą skundėsi, jog patekti prie objekto jiems neretai sunkiau nei atlikti operaciją.

Dėl mažų aikštelių ugniagesiams tenka rankomis pernešti automobilius

, Alius Mikelionis
Pirmadienį ryte ugniagesių komanda skubėjo į Alytaus miesto centre esantį daugiabutį. Ne, tai ne gelbėjimo operacija, o iš anksto suplanuotos pratybos.  
„Kartą per mėnesį turime finansinę galimybę išvažiuoti pratyboms į miestą prie konkretaus objekto, kad jauni ugniagesiai pasimokytų dirbti su nauja technika. Studijuojame kiekvieno namo privažiavimą individualiai, nes kiemai problemiški. Šios dienos tikslas – pasiekti devynaukščio namo, esančio Rotušės a., balkonus.

Ugniagesiai savanoriai Alytaus rajone skinasi kelią

, Alytaus rajono savivaldybės informacija
Alytaus rajono savivaldybė stiprins gyventojų bendruomeniškumą, skatins gerą kaimynystę ir steigs ugniagesių savanorių gretas.
Surinkti turinį