Žalioji gatvė

Paaiškėjo, kodėl nugrimzdo Žaliosios gatvės šlaitas

, Alius Mikelionis
Po to, kai Alytaus mieste, Žaliojoje gatvėje, nugrimzdo šlaitas kartu su pėstiesiems nuklotu šaligatviu, rangovas UAB „Kaminta“ ir Alytaus miesto savivaldybė ginčijosi, kas dėl to kaltas. Nesutarimai tęsėsi beveik dvejus metus. Rangovas bandė įrodyti, kad tai ne jo kaltė, tuo tarpu savivaldybė norėjo, kad bendrovė prisiimtų atsakomybę už ne pagal projektą atliktus darbus. Visą tą laiką Žaliosios gatvės vienas iš šlaitų nebuvo tvarkomas.

Žaliojoje gatvėje – sunkioji technika

, Alius Mikelionis
Milijonus kainavusi Žaliosios gatvės rekonstrukcija nuo pat pradžių kėlė daug rūpesčių. Pradėjus darbus dėl liūties nugarmėjo sunkioji technika, vėliau pradėjo slinkti šlaitas kartu su ten buvusiu šaligatviu. Nors  objektas priduotas, bet maždaug metus naudotis Žaliąją gatve dėl nuslinkusio šlaito ir deformuoto šaligatvio  buvo galima tik ribotai. 
Ir štai savivaldos dieną ilgai laukti darbai prasidėjo. Žaliojoje gatvėje ekskavatorius pradėjo lyginti šlaitą.

Niekas nesiryžta prognozuoti, ar dar ilgai Žaliosios gatvės šlaitus ardys lietus

, Daina Baranauskaitė
Nors vaizdas prie Alytaus centre esančios rekonstruotos  Žaliosios gatvės ne tik nedžiugina, bet ir piktina miesto gyventojus, kada bus sutvirtinta nuošliauža, atsakyti negali net atsakingi savivaldybės administracijos specialistai bei miesto vadovai. Ekspertai pateikti išvadas vėluoja, galvojama apie kitų paiešką. 
Štai taip apgailėtinai ne vienas mėnuo atrodo Alytaus Žalioji gatvė. Praėjusių metų pabaigoje nuslinkus šlaitui, žemės nuošliaužą ir toliau plauna vanduo.

Sugriuvusią Alytaus Žaliąją gatvę gelbės ekspertas

, Daina Baranauskaitė
Alytuje esančios Žaliosios gatvės šlaitas po atlydžio dar labiau nuslinko žemyn. Pėsčiųjų ir dviračių takas padengtas žemių nuošliaužomis, nedidele srove nuo šlaito teka vanduo.
Alytaus miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjas Sigitas Stumbras informavo, kad trečiadienį įvyko konkursas dėl eksperto parinkimo. „Vokai atplėšti. Kas nugalėtojas, kol kas negaliu pasakyti, nes yra terminai.

Žaliosios gatvės projektas baigtas – problemos nesibaigia

, Alius Mikelionis
Alytaus miesto savivaldybės galvos skausmas – Žaliosios gatvės projektas, kuris ir toliau kelia rūpesčių. Vienas iš šlaitų visiškai subliuško, toliau slenkanti žemė jau iškraipė ir šaligatvio dangą.  
Objektas priduotas sausio mėnesį, tačiau dar yra garantinis laikotarpis, už kuriuo atsakomybę prisiima rangovas. Kol kas neaišku, kieno lėšomis bus atliekami darbai, mat nei savivaldybė, nei rangovas savo pinigais šlaito sutvarkyti nenori. Situacija šiuo metu nekontroliuojama, šlaitas toliau slenka, darbų niekas nesiima.

Žaliojoje gatvėje – trečia purvo nuošliauža per pusantrų metų

, Alius Mikelionis
Nors Žalioji gatvė dar nepriduota, tačiau viena problema gena kitą. Vos pasnigus nugarmėjo dalis šlaito. Purvo nuošliauža beveik pasiekė pėsčiųjų ir dviratininkų taką.
„Priežastys yra tikslinamos, informuotas rangovas UAB „Kaminta“ ir projektuotojas UAB „Šiltas namas“. Jie atsiųs savo specialistus, kurie įvertins situaciją vietoje ir pasiūlys sprendimus.

Dėl keliuko link garažų įrengimo gyventojai žada badauti ir blokuoti pagrindinius kelius

, Daina Baranauskaitė
Antradienį Žaliojoje gatvėje, garažų bendrijos teritorijoje surengtame pikete žmonės sakė kalbas bei rinko parašus dėl antro įvažiavimo keliuko įrengimo. Vykdant Žaliosios gatvės projektą projektuotojai nenumatė antro įvažiavimo ir garažų savininkams tenka naudotis ne itin patogiu keliu nuo Vakaro gatvės. Jeigu per du mėnesius savivaldybė neįrengs antro įvažiavimo, žmonės žada badauti ir blokuoti pagrindinius miesto kelius.

Gyventojų nesustabdo net aukštos tvoros ar statūs šlaitai

Vykdant Žaliosios g. rekonstrukcijos darbus ir tiesiant pėsčiųjų bei dviračių taką, jau ilgą laiką sustabdytas ne tik transporto priemonių, bet ir pėsčiųjų eismas Ligoninės g.

Žaliosios gatvės projektas užtvėrė kelią patekti į garažus

, Daina Baranauskaitė

Žaliojoje gatvėje esančių arti šimto garažų savininkai išreiškė didelį nepasitenkinimą dėl šiuo metu vykstančio europinio projekto, mat jiems užtveriamas kelias patekti į garažus. Garažų kooperatyvo teritorijoje susirinkę apie 30 gyventojų ėmė reikšti priekaištus ir Žaliosios gatvės projektą vykdančios bendrovės „Skirnuva“ atstovams, šie iškvietė policijos pareigūnus. Santykių aiškinimasis baigėsi Alytaus savivaldybėje, kur miesto vadovai žmonėms paaiškino, kodėl susiklostė tokia situacija ir pažadėjo rasti išeitį.

Trukdantys sutvarkyti apleistą teritoriją Žaliojoje gatvėje namai paimami visuomenės poreikiams

, Daina Baranauskaitė

Alytaus miesto savivaldybės vadovams pavyko susiderėti su keturių Tvirtovės gatvėje esančių į griautinų pastatų sąrašą įtrauktų namų savininkais, kad šie sutiktų savo nuosavybę parduoti savivaldybei. Pastatai bus nugriauti, jie trukdė sutvarkyti šiuo metu įrengiamos Žaliosios gatvės aplinkinę teritoriją. Kokią sumą savivaldybė išmokės pastatų savininkams, domisi „Dainavos žodis“.

Surinkti turinį