Žemės ūkis

Policija užčiuopė gaują, grobusią ir legalizavusią brangią žemės ūkio techniką

, Alius Mikelionis
Alytaus policija atlieka tyrimą dėl grupės žmonių, įtariamų traktorių ir kitų technikos priemonių vagystėmis. Pirminiais duomenimis, grupė asmenų žemės ūkio techniką grobė užsienyje ir ją vežė į Lietuvą. Čia buvo klastojami kėbulo numeriai, pirkimo-pardavimo dokumentai. Galop technika gaudavo lietuvišką registraciją ir buvo parduodama žemdirbiams. Pareigūnai tvirtina, kad klastotės buvo itin kokybiškos.  
Ilgapirščių gauja vogė ne pačią pigiausią žemės ūkio techniką – krautuvai ir traktoriai pagaminti  2010–2016 metais.

Prie grūdų supirktuvių – milžiniškos eilės

, Daina Baranauskaitė
Grūdų supirkėjai gūžčioja pečiais – dar nėra taip buvę, kad pagerėjus orams kone visos grūdinės kultūros sunoktų vienu metu. Į Alytuje įsikūrusius UAB „Kauno grūdai“ sandėlius ūkininkų priekabose keliauja miežiai, kviečiai, avižos, pupos, kitos kultūros. 
Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais eilėse ūkininkams tenka prastovėti pusdienį, kartais praleisti ir naktį.
„Reikia stovėti maždaug pusę paros. Eilės didelės, tačiau labai nestebina, nes taip būna kiekvienais metais. Derliumi skųstis negalime, nes jis neblogas.

Alytaus rajone deklaruoto ploto daugiau nei pernai

, Alytaus rajono savivaldybės informacija
Alytaus rajone deklaruotas žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotas – 61397 ha. Šie duomenys paaiškėjo pasibaigus kasmetiniam žemės ūkio naudmenų deklaravimui. „Deklaruotas plotas parodo, kad ir tiesioginių išmokų už žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus mūsų rajono žemės ūkio subjektams gali būti išmokėta 10 mln. Eur“, – sako Alytaus rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vyresnioji specialistė Dalia Norkevičienė.
Rajone iš viso priimta 5359 paraiškos.

Dzūkijos žemdirbiai domisi parama jauniesiems ūkininkams

, Daina Baranauskaitė

Alytaus miesto savivaldybės Jurgio Kunčino bibliotekoje įvyko Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) suorganizuotas seminaras apie paramą jaunųjų ūkininkų įsikūrimui. Seminare dalyvavo ne tik ūkininkai iš Alytaus rajono, tačiau ir Lazdijų bei Varėnos rajonų gyventojai. Paraiškų teikimo ir paramos skyrimo sąlygas bei visas programos aktualijas susirinkusiems išaiškino ŽŪM Kaimo plėtros departamento kompensacijų ir investicijų vyriausiasis specialistas Jonas Pupius.

Parama kuriantiems gyvulininkystės ūkius

Surinkti turinį