Garbaus amžiaus senoles banditai kankino ir reikalavo pinigų

, Daina Baranauskaitė
Garbaus amžiaus senoles banditai kankino ir reikalavo pinigų

I. Pilukaitei banditas lipnia juosta aprišo kaklą ir reikalavo pinigų.

Dramatiška naktis Alytaus rajone – į namus vienkiemyje įsibrovę trys vyrai garbaus amžiaus seseris ne tik grasino pasmaugti, tačiau vienos jų kaklą apvyniojo lipnia juosta, iš ausies bandė išlupti auskarą. Nors moterys neatskleidė, kur slepia pinigus, vyriškiai apvertė aukštyn kojomis namus ir išsinešė 1 700 eurų. 
Alytaus rajone, Karklynų kaime, dramatišką gegužės 12-osios naktį išgyveno dvi  85-erių ir 80-ies metų seserys. Apie 23 val. į jų namus įsibrovę trys banditai pareikalavo pinigų.
„Išgirdau, kad kažkas šnara. Sesei sakau, kad kažkas čia yra, nes šnara. Paskui suėjo trys banditai. Jie atėjo prie manęs ir sesers, o vienas vertė spintą. Pinigų reikalavo. Jie mažai kalbėjo. Būtume matę tas kaukes,  tačiau, regis, buvo be jų. Buvo tamsu. Jie nedegė šviesos ir mes nedegėm“, – sunkiai rinkdama žodžius pasakojo Izabelė Pilukaitė.
Banditai vienai senolei lipnia juosta apvyniojo kaklą ir grasino pasmaugti, jeigu ši neduos pinigų. Nors moteris slėptuvės neišdavė, vyrai grobį rado. Ryte moterys pasigedo 1 700 eurų.
„Man juostą lipnią tokią apvyniojo ant kaklo. Kraujas bėgo iš ausies. Man labai gerklę skauda. Labai nekankino, bet seseriai į koją spyrė ir klausė, kur pinigai. Mes nesakėm. Jie patys išvertė ir rado“, — pasakojo senolė.
Nors prieš eidamos miegoti, kaip įprasta, seserys Izabelė ir Stasė Pilukaitės kabliuku iš vidaus buvo užsikabinusios net dvejas duris, tačiau trims banditams pakliūti į vidų buvo vieni juokai.
„Išlupo spynas. Ir vieną, ir kitą. Ir telefonus atjungė. Abu telefonus. Turbūt tam ruošėsi“, – kalbėjo I. Pilukaitė.
Moterys pasakojo, kad prieš keletą dienų pas jas buvo užsukęs nepažįstamasis, kuris teiravosi, ar kaimynystėje esantis namas gyvenamas, ar tuščias. Moterys vyriškiui atsakė, jog kaimynai čia parvyksta tik retkarčiais. Įtariama, kad tai galėjo būti žvalgytuvės. Tokias prielaidas daro ir Alytaus seniūnijos seniūnas Visvaldas Dumbliauskas.
„Čia nebuvo iš toli atkeliavę banditai. Apsiklausinėja, apsižiūri, stebi. Seserys gyvena vienos, pensijas gauna. Dėkui Dievui, gyvos, sveikos. Gal išgelbėjo tai, kad rado pinigus“,  – mano seniūnijos seniūnas.
„Toks įvykis pirmas mūsų bendruomenėje. Manome, kad ne iš toli plėšikai, nes reikia žinoti, kad jos vienišos ir turi pinigų“, – sakė Genių seniūnaitijos seniūnaitė Nijolė Slavinskienė.
Senolėms Alytaus rajono savivaldybė skirs vienkartines pašalpas kaip nukentėjusioms nuo plėšikų. Beje, tolėliau gyvenantis kaimynas matė tą vakarą privažiavusį įtartiną automobilį ir užsirašė valstybinius numerius. Šią informaciją tikrina pareigūnai.  
Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Kristina Janulevičienė trečiadienį patvirtino, kad tyrimas vyksta intensyviai, visos aplinkybės tikrinamos ir tiriamos, tačiau detalių atskleisti kol kas negali.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)