Gera naujiena – pradėta Šv. Kazimiero bažnyčios bokšto ir kryžiaus rekonstrukcija

, Goda Čiginskaitė
Gera naujiena – pradėta Šv. Kazimiero bažnyčios bokšto ir kryžiaus rekonstrukcija

Maždaug po mėnesio Šv. Kazimiero bažnyčia tikinčiuosius pasitiks atsinaujinusi.

Alytiškiai pastebi, jog pradėti Šv. Kazimiero bažnyčios bokšto, kryžiaus rekonstrukcijos darbai. Klebonas Darius Vasiliauskas atskleidžia, kad apie tokios apimties darbus nė nesvajojo. Viskas prasidėjo nuo buvusio Šv. Benedikto gimnazijos moksleivio, kuris paaukojo pirminę sumą ir išsakė šią idėją, kuri pamažu virsta realybe.
Alytaus Šv. Kazimiero bažnyčia apsupta statybiniais pastoliais – vyksta bažnyčios bokšto ir kryžiaus rekonstrukcijos darbai. Anot jau 15 metų čia dirbančio klebono D. Vasiliausko, buvęs Šv. Benedikto gimnazijos mokinys išsakė tokią idėją, siūlė atnaujinti bažnyčios bokštą ir paaukojo dalį sumos – 2 tūkstančius eurų.
„Stebuklas – prasidėjo bokšto rekonstrukcija, o ir varpui Benediktui bus šilčiau. Mes taip juokaujame. O iš tiesų tai didelis įvykis, nes apie tokias apimtis aš net nesvajojau. Tiesiog atėjo vienas buvęs Šv. Benedikto gimnazijos moksleivis, kuris dabar turi savo nedidelį verslą kitame šalies mieste, ir pasiūlė nudažyti bažnyčios bokštą. O nuo tos minties nueita kur kas toliau“, – kalbėjo klebonas D. Vasiliauskas.
Taigi, 2 tūkstančius paaukojo garsintis visuomenei nenorėjęs jaunuolis, dar 7 tūkstančius praėjusių metų pabaigoje skyrė miesto savivaldybė. Visa darbų sąmata sieks per 20 tūkstančių eurų.
„Jeigu Dievas laimins, viskas gerai seksis, per mėnesį ar du matysime naują, gražesnį ir šviesesnį bokštą. Mes planavome, kad darbų sąmata bus mažesnė – apie 15  tūkstančių eurų. Dabar išaugo iki maždaug 20 tūkstančių. Labai dėkingi geriems žmonėms, kurie prisideda“, – kalbėjo klebonas.
Bažnyčia taps ne tik gražesnė, tačiau ir šiltesnė, mat klijuojamas putplastis. „Šio bokšto antras ir trečias aukštai yra šildomi, mat įrengtos patalpos. Jose yra klasės, kur renkasi vaikai, besiruošiantys pirmajai Šventajai Komunijai. Ši rekonstrukcija svarbi ir dėl to, kad vaikams būtų šilta“, – sakė klebonas.
Rekonstrukcija buvo derinama su savivaldybės architektais. Kokia spalva bus perdažoma bažnyčia, kol kas neapsispręsta.
„Balta spalva tikrai nebus – tik atspalvis. Yra planų įvesti naują spalvą. Ir bus atsisakyta mėlynų detalių. Vietoj to bus sidabro spalva“, – sakė D. Vasiliauskas.
Šv. Kazimiero bažnyčia yra stačiakampio plano vienos navos pastatas, uždengtas dvišlaičiu stogu. Svarbiausias pagrindinio fasado akcentas – virš bokšto iškylantis didelis lieknų proporcijų kryžius, padarytas iš poliruotų keturkampio skerspjūvio metalo strypų. 

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)