Ginti viešojo intereso į Alytų atvyko Seimo Antikorupcijos komisija

, Daina Baranauskaitė
Ginti viešojo intereso į Alytų atvyko Seimo Antikorupcijos komisija

Merkinės gatvės gyventojus aplankė Seimo Antikorupcijos komisija.

Į Alytų atvyko Seimo Antikorupcijos komisija. Delegacija iš Vilniaus atvažiavo ginti viešojo intereso – Merkinės gatvės gyventojai jau nuo 1995-ųjų kovoja dėl savo žemės, kur kone šešis dešimtmečius stovėję jų sandėliukai netikėtai tapo kitų savininkų nuosavybe. Beje, sunkumai dėl 13 arų ant Nemuno kranto žemės nuosavybės atstatymo, gali būti, kilo dėl giminystės ryšių. 
Merkinės gatvėje besilankantiems Seimo Antikorupcijos komisijos nariams žmonės papasakojo, kad dėl savo žemės ir ant jos esančių sandėliukų kovoja nuo 1995 metų, tačiau galiausiai, daugeliui netikėtai, atstatyta žemės nuosavybė, tačiau ne vietos gyventojams, kurie to tikėjosi. Iki šiol sukasi teismų karuselė.
„Žemė atstatyta muitininkui, o ne mums, paprastiems žmonėms. Ir apmaudžiausia, kad jis reikalauja nugriauti mūsų sandėliukus. Juk jie stovi nuo 1965 metų. Mes nesutinkame. Mes įtariame, kad šioje istorijoje yra vienas savivaldybės valdininkas, kuris padėjo atstatyti žemę, manome, kad yra ir dokumentų klastojimo“, – kalbėjo Merkinės gatvės gyventoja Monika Dainauskienė.
Žmonės sako, kad buvo apgauti. Jie bando teisybės ieškoti teismuose, tačiau galiausiai kreipėsi į Antikorupcijos komisiją.
„Dieve brangus, mes visą gyvenimą tuose sandėliukuose laikėme daiktus. Juk technikumas skyrė butus ir skyrė sandėliukus. Kodėl turėčiau atlaisvinti tą sandėliuką? Iš mūsų tyčiojasi“, – kalbėjo Merkinės gatvės gyventoja Juzė Karalevičienė.
Gyventojams apmaudu, kad po daugybės metų pagalbos paieškų ir teismų konstatuota, jog sandėliukai yra savavališka statyba. Grąžintus sklypus savininkai jau padovanojo savo artimiesiems, todėl situacija tampa dar painesnė.
Iš viso grąžinti du sklypai. Bendras jų plotas – 13 arų.
Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius sako, jog tokiais atvejais, gavę skundus iš gyventojų, komisijos nariai važiuoja į vietą pasikalbėti su žmonėmis, savo akimis įsitikinti dėl kai kurių faktų. „Įsitikinome, dėl ko kilo konfliktas. Gali būti, kad dėl šios žemės vaizdingoj vietoj yra interesų konfliktas. Viską išsiaiškinsime pasitelkę ekspertus, teritorijų planavimo inspekciją, Nacionalinės žemės tarnybos specialistus, savivaldybę“, – sakė Antikorupcijos komisijos pirmininkas V. Gailius.
„Daug klausimų kyla palyginus, kas yra kadastrinėje byloje, kur nėra sandėliukų, o vietoj medžių, kuriuos matėme savo akimis, ten pažymėti tik krūmai. Kyla klausimų ir manau, kad komisija susitvarkys, bus priimtas teisingas sprendimas. Peržiūrėsime 2010 metų tarybos sprendimus, kurie priimti dėl detaliųjų planų. Padėsime žmonėms, kad ta kova, trukusi daugybę metų, baigtųsi“, – kalbėjo Antikorupcijos komisijos narys Andrius Palionis.
Alytaus miesto savivaldybės administracijos vadovams buvo staigmena, kad vienas iš savivaldybės darbuotojų įtariamas supainiojęs viešuosius ir privačius interesus tvirtinant sklypų detaliuosius planus. Administracijos direktorius Vytautas Jastremskas žada, jog klausimas bus išsiaiškintas.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)