Gyventojai kaltina savivaldybę, kad ši neapgynė viešojo intereso

, Daina Baranauskaitė
Gyventojai kaltina savivaldybę, kad ši neapgynė viešojo intereso

Gyventojams neramu, ar prekybos centrui „Lidl“ įrengiant įvažiavimo-išvažiavimo kelią nuo Naujosios gatvės išliks šis tvenkinys.

Alytaus miesto savivaldybės vadovai gavo arti šimto alytiškių pasirašytą kreipimąsi dėl neapginto viešojo intereso. Vienose sutartyse su savivaldybės administracija žemės sklypo Jazminų gatvėje savininkai įsipareigoja įrengti tris krepšinio žaidimo aikšteles, vėliau, pasikeitus žemės sklypo savininkui, šis punktas išnyksta. Gyventojai sako nepamiršę pažadų ir reikalauja, kad krepšinio aikštelės vis tik būtų įrengtos.
Jazminų gatvėje veikiančio prekybos centro atstovai kreipėsi į tarybą, prašydami leisti įsirengti įvažiavimo-išvažiavimo kelią nuo Naujosios gatvės su pėsčiųjų viaduku. Tačiau gyventojai prisiminė duotus pažadus, jog šalia šio prekybos centro turėjo būti įrengtos dvi krepšinio ir viena lauko teniso aikštelės, jie surinko arti šimto parašų, juos įteikė tarybos nariams, administracijai ir reikalauja atsakyti, kas atsakingas, kad neapgintas visuomenės interesas?
„Vietoj mūsų buvusių krepšinio aikštelių dabar stovi prekybos centras. Tai reiškia, kad nuskriausta visuomenė. Kodėl neapgintas viešasis interesas keičiantis sutartims? Mes kovosime iki galo ir reikalausime, kad pažadai būtų įgyvendinti“, – sakė gyventojų atstovė Ina Budrienė.
O istorija prasidėjo dar 1999-aisiais, kai buvo rengiamas šios teritorijos detalusis planas.
„1999 metų aiškinamajame rašte rašoma, kad statant pastatą bus naikinamos apleistos krepšinio aikštelės ir tai bus kompensuota šalia esančioje teritorijoje įrengiant 1 lauko teniso ir 2 krepšinio aikšteles. 2004 metais tas sklypas aukciono būdu parduodamas, po metų atsiranda statybų leidimai. Pirmoji infrastruktūros sutartis – 2007 metai. Ji pasirašyta tuometinio administracijos direktoriaus Juozo Skestenio ir UAB „Gedimino gatvės turgus“ atstovo. Čia įrašyta, kad bus įrengta automobilių stovėjimo aikštelė ir teniso bei krepšinio aikštelės“, – pasakoja Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas.
Taigi, vienai bendrovei pradėjus statyti pastatus, veikla perleista kitai. 2011 metais gimsta nauja sutartis tarp savivaldybės ir bendrovės „Lidl“. Tačiau punktas apie krepšinio ir teniso aikšteles stebuklingai išgaruoja. O atsakingi asmenys – taip pat.
„2011 metų sutartį pasirašo tuometinė administracijos direktorė Ona Balevičiūtė ir bendrovės „Lidl“ atstovai. Tačiau iš tiesų apie krepšinio ir teniso aikšteles punktų jau nebėra. Kodėl – atsakyti jums negaliu. Tačiau praėjus tiek metų reikalauti pakeisti sutartį – tai jau būtų reketas. Kažkada savivaldybė taikė tokias praktikas, kad atėjus investuotojui manais už tam tikrus leidimus statyti jie įsipareigodavo atlikti naudingus darbus visuomenei. Dabar ta praktika nenaudojama. Ir aš gyventojų reikalavimus vadinu reketu. Nebijau to žodžio“, – sakė administracijos direktorius V. Jastremskas.
Tačiau gyventojai ir kai kurie politikai problemą ir jos sprendimo būdus mato. Klausimas dėl prekybos centro „Lidl“ prašymo leisti įsirengti įvažiavimo-išvažiavimo kelią nuo Naujosios gatvės su pėsčiųjų viaduku bus aptariamas tarybos komitetuose.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)