Gyventojai tvirtina, kad kaimo pavadinimą valdžia pakeitė be jų žinios

, Daina Baranauskaitė
Gyventojai tvirtina, kad kaimo pavadinimą valdžia pakeitė be jų žinios
Alytaus rajono Likiškių kaimo gyventojai pakliuvo į kuriozinę situaciją. Paaiškėjo, kad jiems nežinant buvo pakeistas kaimo pavadinimas. Nors architektai tvirtina, kad gyventojų apklausa dėl kaimo pavadinimo keitimo buvo vykdoma, apie tai žmonės sužinojo tik nuėję pirkti patento ar sugalvoję tuoktis, kuomet jiems pranešta, kad jų gyvenamoji vieta kita.
Alytaus rajone, priemiestinėje teritorijoje gyvenantys žmonės apstulbo sužinoję, jog jau pusantro mėnesio jie gyvena ne Likiškių, o Likiškėlių kaime. „Vyras ėjo pirkti patento, nes užsiima statybomis, ir jam nepardavė. Pasakė, kad jo registracija pasibaigusi. Galvojam, juk namas stovi vietoje, kaip galėjo pasibaigti vyro registracija. Tuomet paskambinom į seniūniją ir sužinojom, kad pasikeitė kaimo pavadinimas“, – pasakojo verslininkė, turinti veterinarijos kliniką, Violeta Saudargienė.
Kiti gyventojai šią naujieną sužinojo pradėję ruoštis vaikų tuoktuvėms. 
„Reikės perdaryti namo dokumentus. Man visur reiks vežtis vyrą, nes jo vardu turtas registruotas. Reiks pakeisti ir vaikų gyvenamąją vietą, jiems reiks parvažiuoti, nes gyvena užsienyje. Mums šis dokumentų tvarkymas sudarys daug nepatogumų. Ir laiko atims, ir finansų“, – kalbėjo šio kaimo gyventoja Laima Balkuvienė.
Alytaus rajono savivaldybės architektas Audrius Arbačiauskas tvirtina, jog pakeitimai buvo rengiami tam, kad būtų nustatytos tikslios gyvenamųjų vietovių ribos.
„Gyventojai tikrai buvo informuoti, nes procesas ilgalaikis. Tarybos sprendimu buvo vykdoma ir gyventojų apklausa. Alytaus seniūnijos gyventojai išreiškė savo nuomonę. Dar 2012 metais Alytaus seniūnijoje kabėjo planai, visi galėjo susipažinti“, – tvirtino Architekto tarnybos vedėjas. 
Pasak architekto, tikslinti gyvenamųjų vietovių ribas teko dėl to, kad pasitaikydavę atvejų, kuomet susikirsdavo sklypai, kirtosi ribos, būta problemų parduodant ir perkant turtą. „Tai daro ne tik Alytaus rajonas, bet visa Lietuva. O dėl to kaimo tai situacija tokia, kad jį sudarė 3 tarpusavyje nesusijusios dalys. Pagal dabartinius Vyriausybės nustatytus kriterijus, gyvenamosios vietovės negali būti sudarytos iš kelių dalių. Todėl nusprendėme 27 hektarus Likiškių kaimo perkelti į Likiškėlių kaimą. Gyventojai buvo apklausti, galėjo išreikšti savo nuomonę“, – sakė pašnekovas.
Visgi patys gyventojai sako, kad jų nuomonės niekas neklausė.
„Kažkoks turėjo būti pranešimas, kad iš anksto žinotume, pareikštume savo nuomonę. Tai čia mes galime ir Maskvoj atsidurti netyčia vieną dieną, nežinodami, kur gyvenam“, – piktinosi dabar jau Likiškėlių kaimo gyventoja V. Saudargienė.
„Elektrą išjungiant valandai gauname pranešimus, o iš savivaldybės nieko negavome. Mano viena nuomonė: gal čia su prezidento rinkimais susiję. Rajone, girdėjau, penkis kaimus taip sujungė, gal parašai nebus pripažinti galiojančiais“, – svarstė minėtoji L. Balkuvienė.
Alytaus rajono savivaldybės gyventojai piktinasi ne tik dėl nepatogumų, tačiau ir dėl būsimų finansinių išlaidų.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)