Įsigaliojus naujam įstatymui, areštinėje ėmė trūkti vietų

, Alius Mikelionis
Įsigaliojus naujam įstatymui, areštinėje ėmė trūkti vietų

 

Jeigu anksčiau policijos suvestinės mirgėjo nuo pranešimų apie vagystes, tai šiuo metu daugiausia registruojama smurto artimoje aplinkoje atvejų. Staigų šių veikų šuolį galima būtų paaiškinti šių metų gruodžio 15 dieną įsigaliojusiu naujuoju įstatymu, nurodančiu pareigūnams imtis priemonių prieš smurtautojus. 
Jeigu anksčiau auka atsisakydavo rašyti pareiškimą ir tuo viskas baigdavosi, tai nuo šiol pareigūnai, sužinoję apie smurtą, privalo imtis priemonių. Smurtautojas uždaromas 48 valandoms į areštinę, kol vyksta tyrimas, jam draudžiama bendrauti su nukentėjusiuoju. Priėmus šį įstatymą, areštinėse daugėja sulaikytųjų. Alytaus apskrities VPK areštinėje yra 27 vietos, praėjusį savaitgalį čia buvo laikomi 28 asmenys. Kaip „Dainavos žodžiui“ pasakojo Alytaus apskrities VPK Valdymo organizavimo sk. specialistė Simona Ludavičiūtė, „nors vietų areštinėje yra 27, tačiau, reikalui esant, areštantų galima sutalpinti ir daugiau. Esant poreikiui, sulaikytuosius galima nuvežti į Varėnos ar Lazdijų policijos komisariatų areštines, aišku, pervežimo ir kitos sąnaudos būtų didesnės.“ 
Priminsime, jog Alytaus apskrities VPK areštinėje šiais metais ne kartą buvo kilęs masinis rankų pjaustymasis. Sulaikytieji skųsdavosi vidine tvarka, kai 22 valandą išjungiamas elektros tiekimas rozetėse. Netekę galimybės žiūrėti televizorių, sulaikytieji žalodavo save persipjaudami rankas. 
 

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)