Įsismarkavusiems politikams meras pasiūlė atvėsti už posėdžio salės ribų

, Daina Baranauskaitė
Įsismarkavusiems politikams meras pasiūlė atvėsti už posėdžio salės ribų

Alytaus miesto savivaldybės politikai posėdžiavo rekordiškai ilgai – net šešias valandas.

Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstoma per keturiasdešimt klausimų. Apie šešias valandas trukusį politikų posėdį plačiau informuoja „Dainavos žodis“.
 

Atliekų tvarkymo taisyklės – nepatvirtintos
Šešias valandas vykusio posėdžio metu vienas svarbiausių ir ilgiausiai aptarinėjamų klausimų buvo dėl atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimo. Daugeliui netikėtai, tačiau klausimui nepritarta. Alytaus miesto meras Jurgis Krasnickas šį žingsnį pavadino ne protingu, o emocijomis.
„Deja, bet kolegos tarybos nariai žaidžia jausmais ir emocijomis, o ne priima racionalų sprendimą“, – taip tarybos daugumos priimtą sprendimą komentavo miesto meras.
Atliekų klausimu aktyviausiai taryboje pasisakė Albinas Minkevičius, Irena Sedleckaitė ir Gediminas Daukšys. Tai, kad taryboje nepatvirtintos atliekų tvarkymo taisyklės, jie pavadino mažyte pergale. O klausimą, kuris teoriškai leidžia už atliekas mokėti ne tik nuo kvadratų, bet ir pagal faktą, vadino juokingu, nes jis tik teoriškas. Būtina sulaukti Vyriausybės metodikos.
„Na, džiaugiamės, kad klausimas dėl taisyklių nepatvirtintas. Tai jau šiokia tokia pergalė. Ir toliau sieksime, kad gyventojams būtų sudaryta galimybė pasirinkti apmokėjimo už atliekas būdą realiai, o ne tik popieriuje”, – kalbėjo tarybos narys G. Daukšys.

Meras atsiprašo už tarybos elgesį
 Alytaus miesto savivaldybės taryboje netrūko replikų, įžeidinėjimų. Alytaus meras J. Krasnickas pareiškė, jeigu darsyk tai pasikartos, bus atitinkamas darbuotojas, be antrankių, tačiau karštakošius išvesiantis nusiraminti į lauką.
„Man gėda dėl tokios tarybos darbo, dėl jos veiksmų. Aš jaučiu atsakomybę dėl visos tarybos, o tokios replikos ir pasisakymai visuomenės akyse mus daro it komikus. Atsiprašau už tai visuomenės. Kitame tarybos posėdyje bandysime išgyvendinti šį „bardaką“. Aš visada atvirai sakau, jeigu kažkam nepatinka mano vadovavimo stilius, tegul surenka 14 parašų ir galiu užleisti vietą, nes menkas čia man malonumas dirbti šitame „balagane“, koks buvo šitame tarybos posėdyje”, – sakė miesto meras J. Krasnickas.

Mūšis dėl posto
Atnaujinta Alytaus energetinio efektyvumo didinimo agentūros veikla. Dėl agentūros direktoriaus kandidatūros Alytaus tarybos nariai ietis laužė įnirtingai. Dalį šokiravo tai, jog miesto meras Jurgis Krasnickas palaikė ne partijos bičiulio socialdemokrato Lino Pavilionio, o konservatoriaus Prano Jaciunsko kandidatūrą. Pastarasis ir patvirtintas  laikinuoju Alytaus energetinio efektyvumo didinimo agentūros direktoriumi.
Tribūnoje pasirodžiusiam  Pranui Jaciunskui tarybos nariai pateikė ne visai malonių klausimų. Kaip antai, ar jis jaučia moralinę atsakomybę dėl to, kad Alytaus miesto savivaldybė ir verslininkai neteko apie 30 mln. litų jo valdyto „Snoro“ banko Alytaus skyriuje. Nors po daugybės emocijų klausimą netgi siūlyta braukti iš darbotvarkės, tačiau už P. Jaciunską balsavo 11, už Liną Pavilionį – 10 tarybos narių. Meras tvirtino, kad šiuo atveju žiūrėjo ne į partiškumą, o į žmogaus gebėjimus.
„Esu partietis, socialdemokratas, tačiau, kai priiminėjami sprendimai, atsižvelgiu į žmogaus gebėjimus. Manau, kad Pranas Jaciunskas šiuo atveju turi daugiau gebėjimų ir be didelės sąžinės graužaties balsavau už jį. Pas mus įprasta: kad ir kvailas, svarbu savas. Aš tokia logika nesivadovauju”, – sakė miesto vadovas.
Laikinuoju Alytaus energetinio efektyvumo didinimo agentūros direktoriumi nuo balandžio 2-osios paskirtas Pranas Jaciunskas. Alytaus miesto daugiabučių namų renovavimo procesui vadovaujantis asmuo gaus mėnesinį 2257 litų dydžio atlyginimą.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)