Jau įsigaliojo dvinarė vietinė rinkliava už atliekas

, Daina Baranauskaitė
Jau įsigaliojo dvinarė vietinė rinkliava už atliekas
Alytaus miesto savivaldybėje nuo liepos 1 d. įsigaliojo dvinarė vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą. „Dainavos žodis“ domisi, kokie pokyčiai laukia ir ką turi žinoti gyventojai.
Alytaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu, prieš devynerius metus įvestas vietinės rinkliavos mokestis už komunalinių atliekų tvarkymą nuo šiol suskaidomas į dvi dalis: pastoviąją ir kintamąją. Šis sprendimas įsigalioja nuo liepos 1 dienos.
Vadovaujantis vietinės rinkliavos nuostatais, pastoviąją rinkliavos dalį mokės visi nekilnojamojo turto objektų savininkai. Dėl kintamosios dalies gyventojai gali turėti nuolaidų.
Anot Alytaus miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vedėjos Vidos Mačernienės, rinkliavos mokėtojas, norintis, kad jam deklaruotu laikotarpiu nebūtų skaičiuojama kintamoji vietinės rinkliavos dalis, Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrui arba Alytaus miesto savivaldybės administracijai turi pateikti prašymą-sąžiningumo deklaraciją, nekilnojamojo turto objekto vandens ir elektros apskaitos prietaisų nesinaudojimo pradžios rodmenis.
Beje, gyventojai gali gauti įvairių lengvatų. „Lengvata mažas pajamas turintiems asmenims skiriama, jeigu bendrai gyvenančių ar vieno gyvenančio asmens vidutinės mėnesio pajamos neviršija 408 Eur. Tokiu atveju mažas pajamas turintys asmenys dėl lengvatų turi kreiptis į Alytaus miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių“, – kalbėjo Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja V. Mačernienė.
100 proc. atleidimas nuo pastoviosios ir kintamosios vietinės rinkliavos dalies taikomas asmeniui, kurio nuosavybės teise valdomas ir vietine rinkliava apmokestinamas nekilnojamojo turto objektas yra nebaigtos statybos, yra atliekama jo rekonstrukcija ar kapitalinis remontas, juo nėra disponuojama ir jis nėra naudojamas pagal paskirtį.
Alytaus miesto savivaldybės atliekų turėtojams sąskaitos, kuriose rinkliavos dydis jau bus diferencijuotas į dvi dalis, už šių metų II pusmetį bus pateiktos iki rugpjūčio 10 d. Siekiant taupyti rinkliavos administravimo lėšas, rinkliavos mokėtojai skatinami naudotis el. aptarnavimo savitarnos svetaine. Asmenims, užsisakiusiems gauti mokėjimo pranešimus elektroniniu būdu ir rinkliavą už visą mokestinį laikotarpį sumokėjusiems vienu pavedimu iki kovo 1 d., rinkliava bus mažinama 5 proc.
Tiems, kurie neturi teisės į lengvatas, kaina gali kiek didėti.
„Aš negaliu teigti, kad kaina neturintiems lengvatų mažės. Rinkliava įvesta prieš 9 metus ir nebuvo nei vieno karto pakelta. Kadangi situacija per tiek metų kito, tad trūkstamas lėšas atliekų tvarkymui savivaldybė skirdavo iš biudžeto. Pagal dabartinę rinkliavą, visas patiriamas rinkliavos sąnaudas turėtų dengti gyventojai“, – kalbėjo V. Mačernienė.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)