Jurginai sugrįžo į populiariausių gėlių sąrašą

, Daina Baranauskaitė
Jurginai sugrįžo į populiariausių gėlių sąrašą

A. Avižienytė-Grigaravičienė turi apie 600 rūšių jurginų. (Edgaro Burneikos nuotr.)

Po pernykštės sausros šiais metais gėlininkai nedūsauja, o džiaugiasi puikiai užaugusiomis, žydinčiomis gėlėmis. Beje, ypatingai šiais metais, į populiariausių gėlių gretas sugrįžo anksčiau močiučių gėlėmis vadinti jurginai.  
Gėlininkė iš Alytaus rajono Aušra Avižienytė-Grigaravičienė dar kitaip vadinama jurginų karaliene. Moters gėlyne – apie 600 rūšių jurginų. Tiesa, praėjusius metus moteris prisimena su nuoskauda, mat dėl sausros jurginai išdžiūvo ir per žiemą išsilaikė tik apie 300 rūšių. Tad dar tiek pat Aušra įsigijo iš kolekcininkų ir vėl jos namuose banguoja 600 rūšių jurginų.
Lietinga šiųmetė vasara, pasak gėlininkės, gražuoliams žiedams tikrai nepakenkė.
„Derlingi ir gražūs buvo metai. Laistyti jurginus teko vos keletą kartų. Juk matote – tarsi jūra banguoja dideli, gražūs žiedai. Net nepalyginsi su pernykščiais, kuomet viskas dėl sausros buvo išdegę“, – kalbėjo A. Avižienytė-Grigaravičienė.
Jeigu prieš kurį laiką jurginai buvo vadinami močiučių gėlėmis, anot Aušros, dabar jie populiariausi vestuvių, krikštynų dekoracijose.
„Šiemet jurginai „ant bangos“. Važiuodami į Druskininkuose organizuojamas krikštynas, vestuves, užsuka pas mane dizaineriai iš Vilniaus ir renkasi jurginus. Šios gėlės, kadais nurašytos, vadintos prastomis kaimo darželių gėlėmis, dabar visu pagreičiu grįžta į populiariausių gretas“, – sakė gėlininkė.
Dar viena gėlininkės Aušros silpnybė – brungmansijos. Dažnai liaudyje jos painiojamos su vadinamosiomis durnaropėmis, tačiau tai kita gėlė. Jų Aušra turi net 40 rūšių. Tiesa, gėlės gana lepios. Pernai moters sode brungmansija sukrovė 500 žiedų, tačiau ją netikėtai pakando šalnos.
„Deja, savo senelės rekordininkės jau neturiu. Permainingi rudens orai ją nušaldė. Tačiau įsigyju vis naujų rūšių, auginu, lepinu jas vandeniu ir trąšomis bei džiaugiuosi šių metų rezultatu“, – kalbėjo pašnekovė.
Šios gėlės, anot Aušros, taip pat sparčiai populiarėja. „Anksčiau žmonės jas painiojo su durnaropėmis. Tačiau jos vienmetės ir žiedai „žiūri“ į viršų. O brungmansijos – į apačią ir šalis. Šias gėles žiemai reikia įnešti į rūsį, per mėnesį kartą palaistyti. Pavasarį iš pradžių išnešti į šiltnamį, vėliau padėti pavėsyje, kad kaitrūs saulės spinduliai neišdegintų lapų. O vėliau džiaugiesi ypatingais žiedais“, – pasakojo moteris.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)