Kol Alytuje nėra stotelių elektromobiliams, alytiškis kabelį atsivedė iš 6 aukšto

, Daina Baranauskaitė
Kol Alytuje nėra stotelių elektromobiliams, alytiškis kabelį atsivedė iš 6 aukšto

Kabelį įkrauti savo elektromobilį alytiškis A. Čepulis atsivedė net iš 6 aukšto.

Alytuje kol kas nėra nei vienos elektromobilių įkrovimui skirtos stotelės. Bepigu tiems, kurie gyvena individualiuose namuose. Tačiau būdą įkrauti elektromobilį atrado ir alytiškis, kuris laidą atsivedė net iš 6 aukšto, jį pritvirtino prie medžio ir sėkmingai naudoja. Vieniems kaimynams tai netrukdo, kiti kvietė policiją. Neįprasta situacija Alytuje domisi „Dainavos žodis“.
Daugiabutyje Alytuje, A. Jonyno gatvėje, net iš šešto aukšto žemyn leidžiasi elektros kabelis, kuris pritvirtintas prie medžio. Taip įkrauti savo elektromobilį sugalvojo alytiškis, kuris kasdien sukaria ilgą kelią į darbą Varėnoje. Kalbinti kaimynai gūžčioja pečiais – vieni idėją sveikina, kiti bijo dėl saugumo.
„Mums tikrai netrukdo. Su vyru netgi kalbame, kad ir mes norėtume elektromobilį įsigyti. Gaila, kad nėra įkrovimo stotelių, tačiau jeigu kaimynas sėkmingai įsirengė, gal ir mums pavyks“, – sakė alytiškė Lina.
Tiesa, pensinio amžiaus to pačio daugiabučio gyventoja Marytė baiminasi – ar kabelio tiesimas iš šešto aukšto saugus. „Manau, kad tai nėra saugu. Ant medžio pritvirtinti rozetę – kur matyta? Manau, kad tai ne pati geriausia mintis“, – įsitikinusi Marytė.
Vis tik žmonių nuogąstavimus šios idėjos autorius Arūnas Čepulis atremia. Esą jis saugiai iš savo buto per bendras laiptinės patalpas išvedė tam tinkamą kabelį. Jis yra profesionalus elektrikas, specialybę baigęs vadinamuoju „raudonu diplomu“. Tiesa, dabar veikla kiek kitokia, tačiau įgūdžių tikina nepraradęs.
„Man reikia krautis automobilį, todėl ir sugalvojau tokį būdą. Gyvenu 6 aukšte, tačiau saugiai išvedžiojau kabelį ir galiu važinėti elektromobiliu. Kaimynai buvo iškvietę policiją, buvo atėjusi pasikalbėti daugiabučio pirmininkė, tačiau nesijaučiu nusikaltęs. Naudoju savo elektros energiją“, – kalbėjo Arūnas Čepulis.
Pirmasis apie šią idėją socialiniuose tinkluose prabilo miesto tarybos narys, Alytaus kolegijos alternatyvių energijos šaltinių srities dėstytojas Nerijus Cesiulis.
„Į mane kreipėsi žmonės, atsiuntė nuotrauką su gana originaliu vaizdu. Kaip tik šiuo metu svarstomas 2018 metų biudžetas ir kaip tik vienoje eilutėje yra numatyta elektromobilių tinklo plėtra Alytuje. Kol politikai diskutuoja, matome, kad žmogus imasi originalių veiksmų. Žinoma, tai nepuošia miesto, gal ir ne visai saugu, tačiau tai žinia politikams, kad elektromobilių krovimo stotelių poreikis iš tiesų yra“, – kalbėjo Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys Nerijus Cesiulis.
Planuojama, kad šiais metais Alytuje prie Sporto ir rekreacijos centro, Jotvingių gatvėje bei prie Dainavos kino teatro atsiras trys greito įkrovimo elektromobilių stotelės. 85 proc. kaštų dengs ES, nemokamai alytiškiai galės įkrauti elektromobilius net 5 metus.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)