Kova dėl elektros: skydinė saugoma kiaurą parą

, Alius Mikelionis
Kova dėl elektros: skydinė saugoma kiaurą parą

Elektros skydinę pasikeisdami saugo du darbuotojai.

Rugsėjo pirmą dieną Vilties g. 5 pastate septynioms įmonėms išjungtas elektros energijos tiekimas. Čia dirbantys tvirtina, kad patalpas jiems pardavęs A. Povilanskas nori pasirašyti elektros subtiekimo sutartį ir iš to gauti naudos. Verslininkai už elektrą nori mokėti tiesiai tiekėjui, bet tam reikalingas visų  bendrasavininkų sutikimas. A. Povilanskas parašo nededa.
Vilties g. 5 pastate verslą vystančios įmonės nuo rugsėjo pirmos dienos neturi elektros ir kada turės, dar neaišku, nors ją atjungusiam patalpų bendrasavininkui teismas ir liepė įjungti tiekimą. Greitai atstatyti elektros tiekimo nepavyko net antstoliui, mat teismo sprendimu nebuvo antstoliui nurodyta priverstiniu būdu įjungti elektrą.
Spėjama, kad baimindamasis, jog su teismo sprendimu verslininkai patys įsijungs elektrą, patalpų bendrasavininkas pasamdė apsaugos įmonę, kuri saugojo skydinę. Sutartį su apsaugininkais pavyko nutraukti, nes turtas bendras. Netekęs apsaugos įmonės palaikymo, patalpų bendrasavininkas ėmėsi kitų veiksmų – netoli elektros skydinės įrengė kiaurą parą veikiantį budėjimo postą ir į rūsį įleidžia tik tuos, kas čia turi sandėliukus. 
Penktadienį Alytaus rajono apylinkės teisme vyko eilinis posėdis dėl  elektros energijos įjungimo. Verslininkai teigia, esą jame A. Povilanskas tvirtino, kad įjungti elektrą nėra taip paprasta ir gali užtrukti, nors rugsėjo pirmą dieną ją atjungti pavyko gan greitai. Kol kas teismo sprendimo įjungti elektrą nevykdantis A. Povilanskas baudų išvengė, tačiau gali būti, kad ateityje teismas skirs baudas, kurios gali siekti keliasdešimt eurų per dieną. 
Verslininkai dėl susidariusios problemos kreipėsi ir į miesto vadovus, Verslininkų konfederaciją ir net Prezidentūrą, tačiau visi kaip vienas sako, jog tik teisminiu keliu galima išspręsti nesutarimus. Kadangi  bylinėjimasis gali užtrukti, verslininkai artimiausiu metu žada įsigyti elektros generatorių. 
Panašu, kad abiem pusėms gražiuoju susitarti nepavyks. Dėl kasdien patiriamų nuostolių Vilties g. 5 pastate įsikūrę verslininkai žada kreiptis į teismą su dar vienu ieškiniu.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)