Kuriamas filmas apie Dzūkijos sostinę „Labas rytas, Alytau“

, Alius Mikelionis
Kuriamas filmas apie Dzūkijos sostinę „Labas rytas, Alytau“

Filmo režisierius Arvydas Kinderis.

Grupė alytiškių pradėjo filmo apie Alytų kūrimą. Vaidybinis-dokumentinis filmas pasakos apie Dzūkijos sostinės istoriją, nukels net į viduramžius. Pagal scenarijų, senelis iš užsienio grįžusį anūką bando sudominti mūsų miesto istorija. Nors iš pradžių santykiai šalti, vėliau jie keičiasi. Artimieji keliauja po žymiausias Dzūkijos sostinės vietas. Vaikas ima domėtis miesto istorija, atšyla ir santykiai.  
„Kurti filmą apie Alytų paskatino tuštėjanti Lietuva. Noriu sukurti jaukų, šiltą pasakojimą apie mūsų šaknis. Mūsų filmo žingsnis į istoriją bus labiau dramatiškas nei iki šiol sukurti filmai, pristatantys miestą. Man labai džiugu, kad sutiko dirbti operatorius Alius Mikelionis, mes jau pradėjome filmavimus, kadangi neturiu didelės patirties filmų kūrime, jo patarimai – labai naudingi. Garso kokybę užtikrins „3A Studija“. Kūrybinėje grupėje ir dailininkė Gintarė Markevičienė“, – pasakojo filmo režisierius Arvydas Kinderis.    
Filme pagrindinį vaidmenį atlieka Sigitas Jakubauskas. Jis – vienas garsiausių ir labiausiai pripažintų teatro ir kino aktorių, kilusių iš Alytaus krašto. S. Jakubauskas – Lietuvos Respublikos nusipelnęs artistas, Vyriausybės kultūros ir meno premijos už nuopelnus Lietuvos teatrui ir kinui laureatas, „Kristoforo“ ir įvairiausių teatrų festivalių geriausio vaidmens apdovanojimų laimėtojas, Kultūros ministerijos premijos ir atminimo ženklo „Auksinis scenos kryžius“ nominantas, Augustino Griciaus, Laimono Noreikos, Potencijos Pinkauskaitės premijų ir daugkartinis Šiaulių teatro, kuriame dirba jau 40 metų, geriausio aktoriaus titulo savininkas. Teatro scenoje aktorius sukūręs 38 vaidmenis, filmavosi ir televizijos seriale „Naisių vasara“.
Po atrankos anūko vaidmuo atiteko aštuonmečiui Alytaus Šv. Benedikto gimnazijos antrokui Jonui Mikelioniui. Pirmieji filmavimai jau įvyko. Tiek filme, tiek ir gyvenime jaunasis ir patyręs aktoriai kalbą, regis, randa. Paklaustas, ar jau pranešė draugams apie tai, kad filmuojasi filme apie Alytų, vaikas išliko kuklus. Esą pasakys vėliau, kai filmas bus baigtas. 
Paskutinį kartą filmas, pristatantis Dzūkijos sostinę, sukurtas 2014 metais. Režisierius Arvydas Kinderis tikisi, jog dokumentinis-vaidybinis filmas turės išliekamąją vertę. Filmą „Labas rytas, Alytau“ žiūrovai išvys kitų metų vasario mėnesį, kai Lietuva švęs valstybės atkūrimo šimtmetį.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)