Legendinio partizano žygiai įamžinti ir filme apie Alytų

, Alius Mikelionis
Legendinio partizano žygiai įamžinti ir filme apie Alytų

Kuriant filmą apie Alytų nepamiršti ir partizanai.

Režisierius Arvydas Kinderis su komanda filmuoja paskutines filmo apie Alytų scenas. Nemunaičio apylinkėse įamžinta Adolfo Ramanausko-Vanago ir jo būrio partizanų priesaika.  
1945 m. birželio 2 d. Alytaus aps. Nemunaičio vls. Pranciškonų koplyčioje partizanai atliko išpažintį, priesaiką priėmė apie 120 Adolfo Ramanausko-Vanago kuopos, Vaclovo Voverio-Žaibo, Konstantino Barausko-Vėžio ir kitų būrių partizanai. Ši scena ir buvo įamžinta alytiškių juostoje „Labas rytas, Alytau“.
Filmo kūrėjai įamžino partizanų ir taip vadinamų stribų kovą. Pagal scenarijų, mišku einančius Adolfo Ramanausko-Vanago vyrus užpuola pasaloje tykančios okupantų pajėgos. Filme šią sceną suvaidino Ukmergės istorijos klubo „Miško broliai“ nariai. Legendinio partizano vaidmenį atliko Andrius Kaminskas.
„Man kaip kiekvienam lietuviui labai svarbus partizaninis judėjimas. Atlikti Adolfo Ramanausko-Vanago vaidmenį yra didelė garbė“, – kalbėjo Andrius Kaminskas.
Oras filmavimo komandos nelepino. Visą dieną lijo, tačiau miestelio gyventojai ir Nemunaičio seniūnas Rimantas Avižienis sužinoję, kad vyks 1945 metų įvykių inscenizacija, pasirūpino šiltais gėrimais ir užkandžiais. 
Filmo garso režisierius Andrius Abromavičius buvo vienas iš tų, kurie kūrybinio proceso metu bandė įkalbėti režisierių nufilmuoti partizanų sceną. Alytaus himno autoriaus giminaičius taip pat buvo palietę pokario įvykiai.
Filmo „Labas rytas, Alytau“ kūrimo procesas užtruko maždaug pusmetį. Per jį nufilmuota daugiau nei 50 valandų vaizdo medžiagos. Jau greitai prasidės montavimo darbai. Filmas bus montuojamas naujienų portalo „Alytaus gidas“ televizijos montažinėje.
Vaidybinė dokumentinė juosta, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, bus parodyta kitų metų vasario 16 dieną Alytaus „Dainavos“ kino teatre.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)