Liaudies meno studijos „Dainava“ įkūrėja ir vadovė D. Plytnikienė švenčia 80 metų jubiliejų

, Justina Pocevičiūtė
Liaudies meno studijos „Dainava“ įkūrėja ir vadovė D. Plytnikienė  švenčia 80 metų jubiliejų

D. Plytnikienės vadovaujama „Dainava“ per 40 metų pelnė daugybę diplomų, apdovanojimų.

Liaudies meno studijos „Dainava“ įkūrėja ir ilgametė meno vadovė, Alytaus miesto garbės pilietė, Alytaus kultūros premijos laureatė, liaudies meno puoselėtoja Danutė Pranciška Plytnikienė švenčia gražų jubiliejų – 80-metį. Ši graži sukaktis paminėta Alytaus kultūros ir komunikacijos centre skambant „Dainavos“ muzikai, dainoms ir sukantis rateliams.
Renginio metu D. Plytnikienė sulaukė daugybės garbių sveikintojų, dovanų, gėlių, linkėjimų neišsenkančios energijos, sveikatos ir toliau garsinti Dainavos krašto sostinę puikiais kolektyvo pasirodymais. Įteikta mero padėka už ilgametį ir kūrybingą darbą garsinant Alytų. Pasveikinęs alytiškis Seimo narys Julius Sabatauskas perdavė ir Seimo pirmininko padėką.
Liaudies dainų ir šokių ansamblis „Dainava“, įkurtas D. Plytnikienės iniciatyva 1977 m., jau 40 metų garsina Alytų Lietuvoje ir pasaulyje dainomis ir šokiais. O šalia įprastų muzikos instrumentų ansamblyje grojama ir nacionaliniais, tik lietuvių folklore naudojamais: skrabalais, kanklėmis, birbynėmis, skudučiais, cimbolais. 
D. Plytnikienė  iš Panevėžio į Alytų gyventi atvyko jau būdama 40-ies, mat vyrą Stasį Plytniką paskyrė dirbti į sparčiai statomą Alytų. 
Liaudies meno puoselėtoja Danutė Plytnikienė teigė, kad tie 40 metų Alytuje buvo gražūs, kūrybingi, nors ir ne visada lengvi.
„Buvo visko – ir sunkumų buriant „Dainavos“ kolektyvą, ir ieškant kelionių, rėmėjų. Tačiau daugiausiai buvo gerų emocijų, laimėjimų. Mes buvome ir esame tarsi šeima“, – kalbėjo D. Plytnikienė. 
Per visą kūrybos kelią D. Plytnikienė yra gavusi įvairių apdovanojimų ir titulų, bet solidžiausiai skamba Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino medalis už pagalbą Lietuvai integruojantis į transatlantines ir Europos struktūras.
Ansamblio siela, labai graži, visada šypsosi, labai atsidavusi – taip sako visi, savo kelyje sutikę D. Plytnikienę.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)