Liepos pirmąjį savaitgalį – rekordinis dalyvių ir žiūrovų skaičius „Jotvos vartuose“

, Daina Baranauskaitė
Liepos pirmąjį savaitgalį – rekordinis dalyvių ir žiūrovų skaičius „Jotvos vartuose“

Zenono Šilinsko nuotr.

Liepos pirmąjį savaitgalį Alytaus Dainų slėnis tarsi nusikėlė laiko juosta – moterys ir vyrai žavėjo savo apranga, o jų rankose atgijo senieji amatai. Gyvosios istorijos festivalyje „Jotvos vartai“ – viename didžiausių istorinės rekonstrukcijos renginių Lietuvoje – dalyvavo ne tik Lietuvos, bet ir istoriniai klubai iš svečių šalių. Festivalio sumanytojas ir organizatorius teigia, kad šeštus metus iš eilės vykstančio festivalio programa šiais metais – pati stipriausia.
„Iš tiesų programa pati stipriausia, nes pakvietėme labai rimtas grupes, daug dalyvių“, – kalbėjo festivalio „Jotvos vartai“ sumanytojas ir organizatorius Tomas Sutkaitis.
Ne tik žvangantys ginklai sulaukė daugybės žiūrovų dėmesio, bet ir specialią programą demonstravęs sakalininkas. Jis festivalio žiūrovams leido pasigrožėti plėšriaisiais paukščiais – nuo didesnių iki pačių mažiausių paukščių. Sakalininko pasirodymo metu žiūrovai galėjo stebėti plėšriųjų paukščių skrydžius, matė juos puolančius grobį, tupiančius ant rankų, ore darančius salto. 
„Jotvos vartų“ festivalio lankytojus sužavėjo viduramžių iliuzionisto-žonglieriaus pasirodymas, jis ne tik rodė triukus, bet ir žavėjo šmaikščiais pasisakymais, įtraukdamas į pasirodymą ir pačius žiūrovus.
„Jotvos vartų“ amatų kiemelyje akys raibsta nuo veiklų – gintaro amuletų bei papuošalų iš gintaro rekonstrukcija, kaulo, rago bei titnago dirbinių gamyba, odos bei apavo gamyba, žiedmarškių pynimas, baltiškų peilių gamyba, baltiška keramika, „Jotvos vartų“ monetų kalimas, juvelyrinių dirbinių rekonstrukcija, lietos juvelyrikos dirbinių krautuvėlės, malimas akmens amžiaus laikų girnomis, maisto ir mitybos istorija, midaus bei alaus gamyba, žvakių liejimas, liaudiška medicina, milo vėlimas, veltinio gamyba, baltiškų rūbų siuvimo paslaptys, juostų vijimas bei audimas, muilo gamyba, akmens apdirbimas, senasis būgnijimas, būgnų gamyba, medžio tekinimas, šiaudinių sodų gamyba, senoviniai medžio apdirbimo būdai, senovinių medinių indų gamyba, dirbiniai bei žaislai iš medžio, užsiėmimai vaikams, rakandų iš vytelių rekonstrukcija, senosios kalvystės pristatymas.
Labai daug žiūrovų dėmesio sulaukė karinių istorinių klubų pristatomosios programos, dvikovos, pilies vartų puolimas, muzikos koncertai, ugnies šokiai. 

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)