Liepsnojantį automobilį ryžosi gesinti ir moterys

, Goda Čiginskaitė
Liepsnojantį automobilį ryžosi gesinti ir moterys

Degalinių darbuotojai mokėsi malšinti inscenizuotą gaisrą.

Liepsnose skendintis automobilis, vienas po kito su gesintuvais rankose vyrai ir moterys, bandantys numalšinti įsiplieskusią ugnį – tokį vaizdą galėjo pamatyti pravažiuojantieji Naująja gatve.
Praėjusį penktadienį prieš pietus Naujojoje gatvėje įsiliepsnojo automobilis. Ne tik vyrai, bet ir moterys čiupo gesintuvus ir, stengdamiesi sutramdyti ekstremalios situacijos jaudulį, malšino liepsnas. Visa tai – Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ir degalinių tinklo bendras projektas – praktinės pratybos degalinių darbuotojams. 
Vos užgesinusi liepsnas dviejų degalinių vadovė Rūta Marčiulaitienė teigė, jog per 5 metų praktiką nebuvo degalinės teritorijoje užsiliepsnojusio automobilio, tačiau mokymai, anot moters, puiki praktinė priemonė.
„Kad ir netikras gaisras, bet adrenalino gavau daug. Tikrai labai naudingi mokymai. Dar ir dabar jaučiu jaudulį. Jeigu, neduok Dieve, ir nutiktų kokia nelaimė, jau turėčiau praktikos, kaip operatyviai užgesinti ugnį“, – kalbėjo dviejų degalinių vadovė  R. Marčiulaitienė.
Būtent tokie praktiniai mokymai degalinių darbuotojams surengti pirmąsyk.
„Atkreipdami dėmesį, kad darbuotojai savo tiesioginiame darbe gali kasdien susidurti su panašiomis situacijomis ir siekdami apsaugoti ne tik savo turtą, bet ir užtikrinti saugumą klientams, surengėme šiuos mokymus“, – kalbėjo degalinių tinklo vadovas Erikas Vaičaitis.
Inscenizuotame gaisre mokymus vykdė Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai. „Ką dabar matome – degalinių darbuotojai su situacija susitvarko pavyzdingai. Tikėkimės, kad ir atsitikus nelaimei jie nepamirš ir susitvarkys ekstremalioje situacijoje. Nors, tikėkimės, to nenutiks“, – sakė Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovė Indrė Miškinytė.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)