Lietuvos U-16 krepšinio rinktinės branduolį sudarančioms vilnietėms dzūkės neprilygo

, Alius Mikelionis

Alytaus SRC krepšininkės nusileido lyderėms. (L. Baranausko nuotr.)

Tęsiasi Lietuvos moksleivių krepšinio lyga (MKL). Pirmajame divizione kovojančios Irenos Špiegienės auklėtinės sekmadienį priėmė Vilniaus krepšinio mokyklos atstoves. Vilnietės šį sezoną dar nepatyrė pralaimėjimo. Tuo tarpu Alytaus ekipa, turinti 12 pergalių ir du pralaimėjimus, žengia antroje turnyrinės lentelės vietoje. Vilniaus ekipos branduolį sudaro Lietuvos šešiolikmečių krepšinio rinktinės narės. Čia rungtyniauja penkios šios ekipos krepšininkės. Į U-16 rinktinę pakliuvo ir dvi alytiškės – Saulė Mikelionytė ir Kristina Masionytė.
Savo pranašumą vilnietės įrodė pirmoje tarpusavio dvikovoje sostinėje. Stipresnės buvo ir Alytuje. Dzūkaitės strigo kibioje vilniečių gynyboje. Po dviejų kėlinių sostinės krepšininkės jau turėjo susikrovusios dviženklę persvarą 23:36. Ir antroje žaidimo pusėje  geriau žaidė viešnios. Tiesa, rungtynių ketvirtasis kėlinys priklausė alytiškėms, tačiau pasivyti sostinės krepšininkių nepavyko. Rungtynes rezultatu 46:66 laimėjo Vilniaus KM I ekipa.
Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje rungtyniavo E. Zabotkaitė, surinkusi 17 taškų. Penkis iš aštuonių  tritaškius pataikiusi R. Jakštaitė surinko 15 taškų. Alytaus SRC komandoje rezultatyvumu išsiskyrė K. Masionytė – 18 taškų.
Po pralaimėtų rungtynių alytiškės nukrito į trečią turnyrinės lentelės vietą  (13/3), nors ir turi tiek pat pergalių, kiek antroje vietoje žengiančios Šiaulių „Saulės“ krepšininkės. Reguliarųjį sezoną Alytaus SRC baigs išvykoje – kovo 31 d. Radviliškyje jų laukia turnyrinės lentelės autsaiderės Radviliškio ŠSPC krepšininkės.