Ligoninėje – traumas patyrusių žmonių nemažėja, sunkiai traukiasi ir gripas

, Goda Čiginskaitė
Ligoninėje – traumas patyrusių žmonių nemažėja, sunkiai traukiasi ir gripas
Nors Alytaus šaligatvius prižiūrinčios viešosios įstaigos „Alytaus infrastruktūra“ atstovai tikina, kad dangos prižiūrimos, pabarstomos smėlio-druskos mišiniu laiku, tačiau susižeidusių, traumas patyrusių žmonių nemažėja. 
Alytaus apskrities S. Kudirkos ligonės Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus vedėja Vilma Krušnienė teigė, kad skyriuje per parą apsilanko per 100 žmonių. „Nemaža dalis žmonių atvyksta patyrę traumas, tačiau ne tik. Įtaką daro ir gripas. Daug pacientų atvyksta ir dėl vidaus ligų. Ypatingai padažnėja vizitai, kai pasibaigia poliklinikos darbo laikas. Žmonės galvoja, kad atvykus į Priėmimo skyrių jiems bus greičiau skirtas gydymas, deja, taip nėra. Pagalba priėmimo skyriuje teikiama  pagal    ministro įsakymą, todėl atrenkame pacientus, kuriems būtiniausia pagalba. O kuriems pagalba nebūtina, gali laukti šeimos gydytojo konsultacijų, nes sudaro eiles, tuomet žmonės nepatenkinti, pikti“, – kalbėjo medikė.
Paslydusių žmonių su traumomis – lūžiais, patempimais – ligoninėje daug. „Lyginant su ankstesniais metais, situacija panaši. Nes kiekvienais metais žiemą slidu ir žmonės krenta. Traumos gatvėje paslydus mums yra kasdienybė“, – sakė Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus vedėja V. Krušnienė. Vedėja neslėpė, kad skyriuose stacionariam gydymui vietų vos viena kita, mat dėl traumų ir gripo ligonių daug. Ligoninėje dar neatšauktas karantinas, tad lankyti ligonius galima tik su gydytojo leidimu.
Medikai įspėja lauke ir 
gatvėse elgtis atsargiai. Traumos dažniausiai įvyksta netikėtai, tad nuo jų apsisaugoti ne visada pavyksta. Vis tik kaulus sutvirtinti, sumažinti jų retėjimą (osteoporozę) ir lūžių tikimybę galima tinkamai maitinantis. Vartojant pieno produktus, mėsą, žuvį, vaisius, daržoves  ir vengiant tokių produktų, kurie mažina kalcio kiekį organizme, t. y. kofeino, alkoholio, cukraus gaminių.
Kaulus stiprina tinkamas fizinis krūvis, tad patariama skirti laiko kasdieniam pasivaikščiojimui ir mankštai. Žiemos metu nuo traumų gali apsaugoti tinkama avalynė. Ortopedijos parduotuvėse prekiaujama specialiai slidžioms dangoms skirtais spygliuotais padais, mat žmonės parkrenta eidami tiesiog gatvėje, kiemuose, vedžiodami šuniukus. 
Alytaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio skyriaus vedėja Palmira Raškauskienė atkreipia dėmesį, kad šaligatvių valymo, barstymo kokybė tikrinama kasdien. „Jeigu yra pastabų, jas rašome raštu. Tačiau kartais gyventojai mėgsta trumpinti kelią, eiti kampais, o ten slidu, tad derėtų labai pasisaugoti“, – sakė P. Raškauskienė. 
Norintys pasibarstyti takus prie namų smėlio – druskos mišiniu gali kreiptis į miesto savivaldybę.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)