Lopšelio-darželio „Vyturėlis“ direktorei teks grąžinti nepelnytai išmokėtus pinigus

, Daina Baranauskaitė
Lopšelio-darželio „Vyturėlis“ direktorei teks grąžinti nepelnytai išmokėtus pinigus

Z. Reipienė grąžins tik dalį nepagrįstai išmokėtų lėšų. Jos sąskaitoje liks dar apie 1 tūkstantis nepagrįstai gautos algos.

Alytaus miesto savivaldybės taryba nutarė sumažinti lopšelio-darželio „Vyturėlis“ direktorei Zitai Reipienei pareiginės algos koeficientą. Taip pat iš Z. Reipienės darbo užmokesčio bus išskaityti jai nepelnytai permokėti pinigai. Tiesa, ne visi.
Alytaus lopšelio-darželio „Vyturėlis“  direktorė vis tik turės grąžinti jai nepelnytai išmokėtus pinigus. Visai netikėtai paaiškėjo, jog dalyvaudama konkurse Z. Reipienė  pateikė duomenis, jog turi II vadybinę kategoriją. Fakto, kad pasibaigęs dokumento galiojimas, savivaldybės specialistai nepatikrino ir jai per metus permokėta apie 1500 eurų, dar 500 teko mokesčiams.
Alytaus kontrolieriai atliko neplanuotą patikrinimą dėl Alytaus lopšelio-darželio „Vyturėlis“ direktoriaus pareigų konkurso, jo skyrimo į pareigas procedūrų teisėtumo, darbo užmokesčio skirtumo dėl nepagrįstai nustatytos pareiginės algos koeficiento. Išvados skamba solidžiai – dviejų savivaldybės administracijos darbuotojų veiksmai turi tarnybinio nusižengimo požymių.
Istorijai iškilus į viešumą, parengtas sprendimo projektas, kuriuo miesto taryba pritarė, jog lopšelio-darželio „Vyturėlis“ direktorei būtų mažinamas pareiginės algos koeficientas, mat ji neturi II vadybinės kategorijos. O nepelnytai permokėti pinigai bus atskaičiuojami nuo jos darbo užmokesčio.  Tiesa, ne visa 2 tūkstančius siekianti suma. Pagal Darbo kodeksą, išskaitos dydis negali būti didesnis nei vieno mėnesio vidutinis darbo užmokestis.  Tad nepagrįstai išmokėti pinigai bus išskaitomi dalimis kas mėnesį. Iš viso – 1 tūkst. 43 eurai.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)