Makniūnuose linksmai paminėtos Petrinės

, Daina Baranauskaitė
Makniūnuose linksmai paminėtos Petrinės
Alytaus rajone, Makniūnuose, pradedama nauja tradicija – linksmai ir sportiškai minėti Petrines. Nors šiandien Petrinės tautiečių yra primirštos, anksčiau jos buvo minimos taip pat smagiai, kaip ir Joninės: būdavo atliekami panašūs ritualai, dainuojama, šokama ir netgi buriama. 
Makniūnų bendruomenė nutarė organizuoti šventę, į kurią atvyko ir kaimynai iš gretimų gyvenviečių, seniūnijų.
„Iš Nemunaičio negali atimti gražiai minimų Joninių, iš Punios – Oninių. Tuose miesteliuose šios šventės tapusios tradicinėmis. O štai mes sugalvojome, kad atgaivinsime Petrinių šventę. Labai džiaugiuosi, kad šventę organizuojame kartu su mokykla, mat jie yra laimėję sporto projektą, taip pat smagu, kad prisideda seniūnija“, – kalbėjo Makniūnų kaimo bendruomenės pirmininkė Dalė Baranauskienė.
Šventėje apsilankęs rajono savivaldybės vadovas pasidžiaugė atgimstančiomis tradicijomis, aktyvia bendruomene.
„Iš tiesų visur sureikšminame Joninių šventę, tad sveikinu bendruomenę, kad sugalvojote atgaivinti taip pat gražią, nuo seno tradiciškai minimą Petrinių šventę. Esate viena pirmųjų rajone veikti pradėjusių bendruomenių, žinau, kad esate dainingi, kartais – kovingi, tačiau labai susitelkę ir aktyvūs. Sveikinu visus ir linkiu tokios bendrystės, kurią šiandien matau jūsų šventėje“, – kalbėjo rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.
Petrinių proga Petrus bei jaunąjį Povilą pasveikino Raitininkų seniūnijos seniūnas Arūnas Laukaitis, kartu padėkojo buvusiai bendruomenės pirmininkei Daivai Petrauskienei, pasveikino naują – Dalę Baranauskienę. Varduvininkams buvo įteikti specialūs raktai. Beje, paaiškėjo, kad rajono vadovo A. Vrubliausko antrasis vardas Petras, tad ir jam teko simbolinis raktas. 
Makniūnų šventė pavadinta „Sportuok su Petru“. Tad čia netrūko nei linksmybių, nei sporto rungčių. Išsirinkę savo komandos narius Petrai rungtyniavo tarpusavyje. Komandos nariams juos teko ir nešti.  
Taip pat Petrams bei jų komandų nariams teko išmėginti savo taiklumą, dalyvauti kitose rungtyse. Pasirodė vietos kolektyvai bei kviestiniai svečiai.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)