Mergaičių santykių aiškinimasis: parklupdžiusios spardė, spjaudė, rovė plaukus

, Goda Čiginskaitė
Mergaičių santykių aiškinimasis: parklupdžiusios spardė, spjaudė, rovė plaukus

Asociatyvi nuotr.

13-metės mergaitės mama Laura Viselgaitė viešai socialiniame tinkle kreipėsi pagalbos ir ragino atsiliepti tuos, kurie taip pat nukentėjo nuo paauglių smurto, mat po surengtos egzekucijos jos dukra atsidūrė reanimacijoje. Pradėjus viešai apie tai kalbėti, atsirado ir daugiau tokių atvejų. 
Ar iš tiesų Alytuje siaučia pilnametystės dar nesulaukusių merginų gauja, domisi „Dainavos žodis“.
 
Atsidūrė reanimacijoje
Nemalonus Alytų sukrėtęs įvykis įvyko prie vieno Alytaus prekybos centro A. Jonyno gatvėje. Viena iš versijų, jog viena „prisikalbėjusi“ 13-metė tądien buvo pakviesta pasiaiškinti, tačiau paauglės apsupo ją ratu, ėmė mušti, spardyti, tampyti už plaukų, parklupdė ant kelių. Išsigandusios policijos galiausiai jos išsibėgiojo, tačiau terorą tęsė socialiniuose tinkluose ir trumposiomis žinutėmis. Tą pačią dieną dėl apsinuodijimo medikamentais sumušta, nukentėjusi mergaitė atsidūrė ligoninės reanimacijoje. 
Būtent šios mergaitės mama L. Viselgaitė socialiniame tinkle paprašė atsiliepti tuos, kurie taip pat nukentėjo nuo paauglių teroro. „Iš tiesų pripažįstu, kad mano dukra nėra šventoji. Liepos mėnesį pastebėjau, kad ji susidraugavo su bloga kompanija, kreipiausi į įvairias institucijas pagalbos. Pati dirbu Vilniuje, mergaitę daugiau  prižiūri močiutė. Visgi pagalbos nesulaukiau. O ta bloga mergaičių kompanija galiausiai mano dukrą pažemino – parklupdė ir sumušė. Mano dukra tai slėpė, galiausiai prisigėrė vaistų. Ji vos išliko gyva. Reikia tramdyti tą gaują, kol neįvyko blogiausia. Aš raginu visiems viešinti panašias situacijas ir neslėpti jų“, – atvirai kalbėjo nukentėjusios mergaitės mama.
Anot L. Viselgaitės, dabar jos dukra jaučiasi gerai, mokykloje labai palaiko bendraklasiai. „Tačiau aš pati perėjau pragarą. Aš pasigendu atsakingų institucijų darbo ir pagalbos“, – atvirai rėžė ji.
Vaiko teisių apsaugos specialistams ir policijos pareigūnams mergaičių grupelės puikiai žinomos.
„Mes imamės visų priemonių. Ta mergaičių grupė mums žinoma, joms taikytos minimalios priežiūros priemonės, kalbasi psichologai. Tikrai dirbame. Tačiau reikalinga ir šeimos pagalba. Tai kompleksiškas darbas“, – sakė Žaneta Abromaitienė, Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja.
Policijos atstovė Eglė Kačinskienė teigė, kad dėl šio atvejo pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 
Mušė Sporto ir rekreacijos centre
Apie mergaičių vykdomas patyčias ir smurtą prabilo dar vienos paauglės mama Vaida Muraškienė. Ji pasakojo, kad praėjusių metų gruodžio pabaigoje jos dukra buvo užpulta Sporto ir rekreacijos centre. „Grįžusi dukra namuose man nieko nepasakojo, tačiau pastebėjau mėlynes. Ji jas bandė maskuoti kosmetika, tačiau pradėjau kalbėti su ja ir ji pratrūko. Verkiau ir aš, ir ji. Paaiškėjo, kad mergaitę mušė Sporto ir rekreacijos centre“, – pasakojo moteris.
Jai skaudu prisiminti, tačiau moteris ryžosi viešumai, kad panašios istorijos nesikartotų. „Mano mergaitę nusitempė į Sporto rūmų trečią aukštą, kur nėra kamerų, parklupdė ir mušė, spardė. Paaiškėjo, kad atsirado apie 50 žiūrovų, kurie skandavo „Žalia balta“. Jie visi rėkė, skatino žiaurumą, o tos keturios mergaitės žemino, spaudė ir mušė mano dukrą. Vaiko teisių apsaugos specialistai su mumis bendravo, o policija net neapklausė. Ir ikiteisminio tyrimo nepradėjo. Kalbėjau su advokatu, kad teismo atveju tų nepilnamečių negalėtume patraukti atsakomybėn, mat jos neturi 16 metų. Galime tik išieškoti moralinę žalą. Tačiau kaip apskaičiuoti mano vaiko moralinę žalą? Kas čia darosi Alytuje – tai žiauru. Kur institucijos? Kodėl viskas tęsiasi?“ – retoriškai klausė V. Muraškienė.
 
Dėl smurto mokyklos nelanko jau pusę metų
Dar viena garsiai prabilusi moteris – Rasa Geraltauskienė. Jos dukrą Jaunimo parke grupė mergaičių sumušė rugsėjo pabaigoje. „Mano mergaitę įsiviliojo į Jaunimo parką, parklupdė ir spardė. Jai išrauta labai daug plaukų, buvo visa nusėta mėlynėmis, apspjaudyta. Įsivaizduokite, ką su ja darė, kad iki šiol negali eiti į mokyklą. Mes lankomės pas gydytojus, dukra geria stiprius vaistus. Aš turėjau mesti darbą, kad dieną ir naktį būčiau su mergaite, nes jai buvo depresija. Pamažu kapstomės, tačiau kelias labai sunkus“, – pasakojo R. Geraltauskienė.
Moteris jaučiasi apmaudžiai, kad policijoje nepradėtas ikiteisminis tyrimas. „Pareigūnai tai traktavo kaip viešosios tvarkos pažeidimą ir tų smurtautojų tėvus nubaudė po 20 eurų bauda už vaikų nepriežiūrą. Tačiau ar tai buvo viešosios tvarkos pažeidimas? Ne. Tai buvo organizuotas nusikaltimas, siekiant fiziškai sužaloti mano dukrą. Juo labiau, visa egzekucija buvo filmuojama. Vėliau ta medžiaga platinama. Toje medžiagoje filmuojantis vaikinas dar replikuoja, kad reikia mušti aukščiau arba žemiau. Mano vaikui greičiausiai sugadintas visas gyvenimas. Tikiuosi, kad ji sugebės visa tai pamiršti ir vėl įsilieti į ugdymo procesą“, – kalbėjo nukentėjusios 14-metės mama.
Tiesa, moteris raštu kreipėsi į ugdymo įstaigą – kaip jie planuoja jos dukrai sudaryti saugias sąlygas, kai nenubausta jos skriaudikė mokosi toje pačioje įstaigoje. „Vaikas bijo pusę metų grįžti į tą mokyklą, mat ir dabar gauna žinučių iš skriaudikės, kada ji grįš. Mes tai suprantame kaip grasinimą. Mano dukrai turi būti sudarytos tinkamos sąlygos. Nejaugi teks keisti mokyklą?“
R. Geraltauskienė sieks prisiteisti moralinę žalą dėl sugadintos dukros sveikatos.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)