Miroslavo gyventoja kape pasigedo giminaičio

, Alius Mikelionis
Miroslavo gyventoja kape pasigedo giminaičio

Vaizdas po ekshumacijos nustebino artimuosius.

Miroslavo miestelio gyventoja, atvykusi į kapines, pasigedo gegužės mėnesį palaidoto sūnėno palaikų.  Toje pat kapavietėje palaidotas ir Loretos Kaminskienės tėvas. Ta kapo pusė neliesta. Manoma, kad jauno vyro kūną išsikasė mirusiojo sutuoktinė.
Lapkričio 11 dieną į Miroslavo kapines atvykusi ponia Loreta Kaminskienė kartu su savo mama apstulbo išvydusios, kad viena kapo pusė iškasinėta, išardytas paminklas. Viena jo dalis palikta vidury kapo, kita – šalia. Pamačiusi tokį vaizdą senolė susmuko. Moterys suprato, kad ekshumuotas jų užaugintas sūnėnas. Esą tai galėjo padaryti mirusiojo sutuoktinė. Kadangi šiame kape be minėto jauno vyro prieš 27-erius metus palaidotas ir ponios Loretos tėvas, moteris mano, kad prieš imantis kasinėjimų derėjo pranešti.
„Sūnėnas mirė po ligos būdamas 37 metų. Be to, močiutės prašė, kad jį čia palaidotų, mes sutikom. Mirusiojo sutuoktinė ir pas mane buvo. Sakau, darykit, ką norit, tik nemažinkit paminklo, nes sūnėnas man buvo kaip sūnus. Dabar man skaudžiausia, kad ji nieko nepasakiusi išsikasė. Galėjo pasiimti gražiuoju, mes tikrai nieko būtume nesakę, bet nieko nepasakyt, išsikast ir palikt taip suniokotą kapą? Mes labai, labai pažeminti“, – sakė Loreta Kaminskienė.
Miroslave kalbama, kad ekshumacijoje dalyvavo ir kunigas. Tai buvo staigmena šio miestelio klebonui  Miroslavui Dovdai, kuriam apie iškastą kūną pranešė žurnalistai. Klebonas žada pasidomėti, ar tikrai  dalyvavo kitas dvasininkas, mat šioje teritorijoje atlikti tam tikras apeigas gali tik jis. Kapų tema – jautri kiekvienam lietuviui, ypač kaime. Ponia Loreta iškasinėtą kapavietę vertina kaip pažeminimą. Be to, moteris nesupranta, kam reikėjo nukelti paminklą. 
„Skausmo užuovėjos“ vadovas Motiejus Remeika, konsultavęs redakciją, sakė, jog ekshumuojant kūną dažniausiai paminklas neliečiamas. Kodėl iškasant kūną reikėjo išmontuoti paminklą, tiria ir policijos pareigūnai. 
Po kasinėjimų žemei reikia dviejų savaičių „susigulėti“. Gali būti, kad todėl ir nesiimama kapavietės atstatymo darbų. Dėl galimai išniekinto kapo policija apklaus abi konflikto puses. Alytaus policijos atstovė Kristina Janulevičienė patvirtino, kad lapkričio 11 dieną buvo gautas pranešimas dėl šio įvykio. Įvykio vietoje dirbo policijos pareigūnai. Jie tiria, ar ekshumuojant kūną nebuvo sugadinta kapavietė.  
Kaip informavo Alytaus visuomenės sveikatos centras, leidimas ekshumacijai buvo išduotas. Veiksmai atlikti teisėtai, o mirusiojo kūnas perlaidotas vieneriose iš Daugų seniūnijos kapinių. 

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)