Mokytojų dienos proga padegta Vaisodžių mokykla

, Daina Baranauskaitė
Mokytojų dienos proga padegta Vaisodžių mokykla

Gaisras nuniokojo sporto salę.

Nors trečiadienį buvo minima Tarptautinė mokytojų diena, anksti ryte ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į Vaisodžių mokyklą, mat iš gyventojų gautas pranešimas apie tai, jog pro langus veržiasi dūmai. Paaiškėjo, kad dabar jau uždaryta mokykla piktybiškai padegta net trijose vietose. 
Trečiadienį ryte ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į Vaisodžius, kur degė Butrimonių gimnazijos Vaisodžių pagrindinio ugdymo skyrius. Praeiviai pastebėjo, kad pro langus veržiasi dūmai. Paaiškėjo, kad pastatas padegtas net trijose vietose.
Atvykę ugniagesiai gelbėtojai mokyklos sporto salėje rado du ugnies židinius, dar vieną – mokyklinio suolo stalčiuje.
„Mes radome 3 ugnies židinius. Vienas židinys stalčiuje, kur prikrauta popierių. O kiti du židiniai – sporto salėje. Tai aiškiai įrodo, kad yra tyčinis padegimas. Ar tai buvo tik vaikų žaidimas, ar suplanuotas rimtas padegimas – neaišku. Vyksta tyrimas, tikėkimės, kad bus atskleista“, – kalbėjo Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovas Saulius Mockevičius.
Tiesa, mokykla uždaryta prieš trejus metus, tačiau kurį laiką patalpomis naudojosi bendruomenė. Anot Punios seniūnijos seniūno Gitauto Laukaičio, kai prasidėjo jaunimo vandalizmas, mokykla buvo užrakinta, tačiau norintieji patekdavo išdaužę langus ar išlaužę duris.
„Ta mokykla buvo užrakinta, tačiau aplinkinių kaimų vaikai išlauždavo duris, išdauždavo langą ir patekdavo į vidų. O ten prasidėjo vandalizmas. Jaunimas ir iš vietos bendruomenės, iš Žagarių, sodų bendrijos, Pirmojo Alytaus. Pro mokyklą pravažiuodavo policija, aš taip pat prasukdavau. Nei karto nepagavome už rankos kažką bloga darant. Tik faktas, kad visų tų apsilankymų metu būdavo pridaryta visokių niekšybių. O dabar matote, kuo visa tai baigėsi“, – kalbėjo Punios seniūnijos seniūnas.
Anot seniūno, nors mokykla ir neveikia, tačiau mokytojams tai nekokia dovana Tarptautinės mokytojų dienos proga.
„Na, labai negraži dovana mokytojams. Tai tiesiog barbarai, o ne jaunimas. Negaliu sakyti, kad čia tikrai vietinių darbas. Aš labiau linkęs manyti, kad gal prisidengdami jaunimu tai padarė kažkas kiti. Bet kokiu atveju labai nuotaiką gadina tokie piktybiški poelgiai“, – sakė Punios seniūnijos seniūnas G. Laukaitis.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)