Naktinis gyvenimas Alytuje ir jaunimo pamėgtos susibūrimo vietos

, Alius Mikelionis
Naktinis gyvenimas Alytuje ir jaunimo pamėgtos susibūrimo vietos

Gyventojai reikalauja uždrausti naktį jaunimui būriuotis aikštelėje.

Nerimsta aistros dėl aikštelės netoli Dailidės ežerėlio, kur, anot vietos gyventojų, naktį neįmanoma ilsėtis, mat susirinkęs jaunimas triukšmauja. Gyventojai reikalavo uždrausti naudotis aikštele nuo 23 iki 7 ryto, tačiau Saugaus eismo komisija jų prašymą atmetė. 
Daugų ir Varėnos gatvėse gyvenantys žmonės skundžiasi ne tik sklindančiu triukšmu, bet ir šiukšlinama aplinka. Vietiniai pastebi, kad jaunimo pamėgtoje Daugų gatvės aikštelėje nėra tualetų. Žmonės tiesiai savo problemas išsakė Alytaus miesto savivaldybės tarybos ir Saugaus eismo komisijos nariui Sauliui Janulevičiui bei pareikalavo jas nedelsiant spręsti. 
Tą patį vakarą „Dainavos žodis“ kartu su tarybos nariu atliko eksperimentą aiškindamiesi, kur renkasi jaunimas ir ar tikrai jaunuoliai mėgsta svaigintis alkoholiu ir triukšmauti.
Naktinis gyvenimas Alytuje prasideda sutemus. Apie 22 valandą atvykstame prie Putinų mikrorajone esančio prekybos centro „Rimi“. Tai viena iš susibūrimo vietų Dzūkijos sostinėje. Jaunimo pamėgtoje aikštelėje – keli automobiliai. Jaunuoliai kalbasi, nei alkoholio, nei garsios muzikos negirdime. Vaikinai sako, kad mieste vis mažėja vietų, kur galima susitikti. Draudžiantys stovėti ženklai dedami ten, kur buriasi jaunimas, tačiau jie problemos neišsprendžia, esą jaunimas atranda kitas vietas, o jei nebus vietos susibūrimams, stovės pakelėje.
Dar viena aikštelė Alytuje, kur nedraudžiama naktį stovėti automobiliams, prie taip vadinamo „stiklinio“ pastato. Pasiteiravus, ką vaikinai mano apie draudimą sustoti Daugų gatvės aikštelėje, atkerta: „Sudės ženklus, o gal aš noriu ketvirtą valandą ryto pažvejoti ant Didžiosios Dailidės ežerėlio, kur man automobilį palikti?“ – retorinį klausimą žurnalistams pateikė jaunuolis. 
Dainų slėnis – viena mėgstamiausių naktinėtojų vietų Dzūkijos sostinėje. Aplink nėra gyventojų ir, regis, tai ideali vieta jaunimui, tačiau čia yra ženklas, draudžiantis būti ilgiau nei iki 23 valandos. Jaunuoliams toks draudimas nesuprantamas. Pabuvę iki 23 valandos jie priversti palikti Dainų slėnį ir važiuoja ten, kur dar galima būriuotis, tai yra prie PC „Rimi“, „stiklinio“ pastato ir minėtos aikštelės Daugų gatvėje. Būrelis besišnekučiuojančių vaikinų ir merginų elgiasi labai kultūringai, nei garsios muzikos, nei alkoholio, vėliau patraukia į minėtą aikštelę Daugų gatvėje. Vidurnaktį čia jaučiamas suaktyvėjimas. Automobiliai tai atvažiuoja, tai išvyksta, tačiau ar dėl žurnalistų kamerų, ar dėl kitų priežasčių triukšmo negirdėti. Jaunimas arba sėdi automobiliuose, arba kalbasi šalia jų.
Eksperimentas buvo atliktas savaitės viduryje. Gali būti, kad savaitgalį situacija kitokia. Tuo tarpu gyventojai, besiskundžiantys triukšmu, ir patys neabejingi muzikai. Socialiniuose tinkluose išplito įrašas, kuriame užfiksuota, kaip iš Daugų gatvės namo sklinda grupės AC/DC įrašai. Susitikimo su tarybos nariu metu vyras sakė, jog tokia buvo jo protesto forma. Eksperimente dalyvavęs tarybos narys siūlys panaikinti ženklą, draudžiantį būti Dainų slėnyje po 23 valandos.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)