Naujieji metai Alytaus pataisos namuose prasidėjo įvykių gausa – nužudytas vyras, prabilta apie reketą

, Daina Baranauskaitė
Naujieji metai Alytaus pataisos namuose prasidėjo įvykių gausa – nužudytas vyras, prabilta apie reketą

Alytaus pataisos namuose 2013-ieji metai prasideda ne itin ramiai. Įtariama, nužudytas vyras. Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas. Taip pat kone pirmą kartą pataisos namų istorijoje oficialiai prabilta apie reketą – iš vieno nuteistojo vadinamieji „vierchai“ esą reikalauja pinigų. Beje, atšalus orams sugriežtinto režimo pataisos namuose padaugėjo nuteistųjų – apie 100 vyrų keletui mėnesių šaltąjį periodą gardžiai valgys ir baltoje patalynėje miegos už smulkius nusižengimus.
Paprastai Alytaus pataisos namuose bausmę atlieka  apie 1300 vyrų, tačiau atšalus orams jų padaugėjo iki 1413. Tiesa, kone visi jie čia pakliuvo už smulkias vagystes ir karštą maistą valgys bei baltoje, dažnai keičiamoje patalynėje miegos iki pavasario. Tačiau ne padidėjęs nuteistųjų skaičius tapo galvos skausmu pataisos namų administracijai. Sausio 11 dieną pataisos namuose, įtariama, įvyko žmogžudystė. Iš pradžių manyta, kad vyriškis, siekdamas apsisvaiginti, bandė užspausti miego arterijas ir mirtinai susižalojo, tačiau vis tik keliama nužudymo versija.
„Šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas. Nieko konkrečiai atskleisti negaliu, tačiau keliama nužudymo versija”, – sakė Alytaus pataisos namų direktoriaus pavaduotojas Virginijus Viduolis.
Dar vienas nemalonus įvykis Alytaus pataisos namuose – vadinamųjų „vierchų“ reketas. Tiesa, apie tai prabilo ne pats nuteistasis, o jo sugyventinė. Esą net ir jai buvo skambinama bei grasinama susidorojimu negrąžinus skolų. Galimai reketuojamas nuteistasis perkeltas į kitą lokalinį sektorių, o apklaustas prabilti apie tai pabijojo.
„Kaip mokykloje nemėgsta skundikų, taip ir pataisos namuose labai retas atvejis, kad nuteistieji skųstųsi. Šiuo atveju skundėsi nuteistojo sugyventinė. Pats nuteistasis viską neigė. Tačiau vyko vidinis tyrimas”, – pasakojo V. Viduolis.
Nuo praėjusių metų liepos 1 d. įsigaliojus Probacijos įstatymui, iš Lietuvos įkalinimo įstaigų iki metų pabaigos, t. y. per pusmetį, lygtinai paleisti 556 asmenys. Alytaus pataisos namuose paleista mažiausiai nuteistųjų – tik 33. Daugiausiai nuteistųjų lygtinai paleista iš Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos – 225. Iš Marijampolės pataisos namų neatlikę visos bausmės į laisvę išėjo 139 asmenys.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)