Naujos kokybės viešojo transporto paslaugos teks palaukti – paslaugos pirkimo sąlygos sukasi teismų karuselėje

, Goda Čiginskaitė
Naujos kokybės viešojo transporto paslaugos teks palaukti – paslaugos pirkimo sąlygos sukasi teismų karuselėje

Miesto vadovai nesiryžta prognozuoti, ar per šią kadenciją jau bus pradėta teikti naujos kokybės viešojo transporto paslauga.

Viešojo transporto Alytuje paslaugos pirkime ketinusi dalyvauti Vilniaus bendrovė apskundė pirkimo sąlygas. Pirmosios instancijos teismas pasisakė, jog dvi sąlygos iš tiesų riboja konkurenciją. Alytaus miesto savivaldybei teko apsispręsti – keisti sąlygas, atsižvelgiant į pastabas, ar skųsti teismo sprendimą. Buvo pasirinktas pastarasis variantas.
Ar teismų karuselė ilgam atitolins valdžios siekius, jog miesto gatvėmis važinėtų modernūs, žemagrindžiai autobusiukai, vairuojami mandagių, su specialiomis uniformomis vairuotojų, miesto vadovai pabandė atsakyti surengtoje spaudos konferencijoje.
Alytaus vadovų planai, jog netrukus viešojo transporto paslauga savivaldybėje bus tarsi modernaus ir patogaus miesto vizitinė kortelė, atkeliami neapibrėžtam laikui. Pirmos instancijos teismas pasisakė, kad dvi viešojo pirkimo sąlygos – dėl žemagrindžių mikroautobusų ir terminų juos įsigyti – riboja konkurenciją. Alytaus miesto savivaldybei teko apsispręsti – keisti sąlygas, atsižvelgiant į pastabas, ar skųsti teismo sprendimą. Buvo pasirinktas pastarasis variantas.
„Viešasis transportas turi būti prieinamas visiems – ir žmonėms su negalia, ir mamoms su vaikučiais. Laikysimės tos sąlygos, jog autobusai turi būti žemagrindžiai“, – kalbėjo Alytaus vicemeras Tautvydas Tamulevičius. 
Alytaus meras sako, jeigu pavyks ir miesto gatvėmis riedės žemagrindžiai autobusai, teks pritaikyti sustojimo vietas, tačiau tai gyventojams bus patogiau ir saugiau.
Savivaldybės administracijos direktorius, neseniai susižeidęs koją, pats išbandė viešojo transporto paslaugą.
„Aš pats neseniai važinėjau viešuoju transportu ir galiu pasakyti, kad, ypatingai neįgaliems žmonėms, transportas nelabai pritaikytas. Stengsimės apginti vartotojų interesus“, – sakė Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas.
Prie viešojo transporto paslaugos pirkimo sistemos prisijungę 11 tiekėjų. Skundą dėl pirkimo sąlygų pateikė ne vietos, o bendrovė iš Vilniaus.
Nors miesto vadovai nesiryžta prognozuoti, ar per šią kadenciją jau bus pradėta teikti naujos kokybės viešojo transporto paslauga, tačiau pristato viziją, kokia ji turėtų būti.
„Planuojame, kad visi autobusai bus vienodos spalvos, atnaujintos stotelės, bus švieslentės, vairuotojai mandagūs, vienodomis uniformomis, o gyventojai turės galimybes pirkti mėnesinius bilietus“, – sakė Alytaus vicemeras T. Tamulevičius.
Pagal naujas pirkimo sąlygas, vežėjui būtų mokama už kilometrus, o bilietus, už juos surinktas lėšas administruotų savivaldybės įstaiga „Infrastruktūra“. Miesto gatvėmis riedėtų 29 modernūs mikroautobusai, keli iš jų varomi elektra, kuriuos, sėkmės atveju, gavusi finansavimą iš ES, savivaldybė perduotų verslui.

Komentarai

As the admin оf tһis web ρage

As the admin оf tһis web ρage іs woгking, nno question very soon it
will be weⅼl-known, dᥙе to its feature contents.

Here is my web-site - làm thế nào để cô bé khít lại

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)