NBA ir FIBA pakvietė alytiškę į krepšinio stovyklą Izraelyje

NBA ir FIBA pakvietė alytiškę į krepšinio stovyklą Izraelyje

David Robinson ir Saulė Mikelionytė.

Šešiasdešimt perspektyvių Europos krepšininkų, keturiasdešimt vaikinų ir dvidešimt merginų, gimusių 2000 metais, atrinkti į krepšinio stovyklą „Basketball Without Borders“ („Krepšinis be sienų“ – red. past., toliau – KBS). Krepšinio stovykla rengiama kaskart kitoje šalyje ir vyksta nuo 2001 metų. Šiemet rugpjūčio 12–16 dienomis jaunieji talentai krepšinio įgūdžius tobulino Tel Avive (Izraelis). Asmeninį kvietimą į šį renginį gavo septyniolikmetė alytiškė Saulė Mikelionytė (Alytaus SRC). 
Nemažai pavyzdžių, kai ankstesnių stovyklos dalyvių karjeros susiklostė itin sėkmingai – 46 pašaukti į NBA. 
Kalbiname Alytaus sporto ir rekreacijos centro krepšininkę ir stovyklos „Krepšinis be sienų“ dalyvę Saulę Mikelionytę.
 
– Saule, kaip reagavai, kai sulaukei kvietimo į NBA ir FIBA stovyklą „Krepšinis be sienų“?
– Šią naujieną pranešė Moksleivių krepšinio lygos direktorius Martynas Račkauskas. Labai nustebau, nesitikėjau. Po MKL sezono ruošiausi krepšinio turnyrui vienas prieš vieną „Sprite“, su tėvais planavome atostogas ir staiga – pasiūlymas vykti į Izraelį.
 
– Kaip vyko treniruočių procesas?
– Treniravomės netoli Tel Avivo esančio „Wingate Institute“ bazėje. Kiekvieną dieną treniruotės prasidėdavo prieš devynias ir vykdavo iki 15 valandos su 15 min. pertrauka. Tobulinome individualius veiksmus, kamuolio varymo techniką, metimą. Merginos buvo suskirstytos į dvi komandas. Vienos priskirtos WNBA komandai  New York „Liberty“, aš patekau į Los Angeles „Sparks“. Sulaukėme nemažai naudingų patarimų. Visos treniruotės buvo puikiai suplanuotos, viskas vyko minutės tikslumu.   
 
– Stovyklos metu vyko varžybos, ar pakako laiko atsiskleisti?
– Iš tikrųjų laiko buvo labai nedaug, kadangi kiekvienoje komandoje buvo po dešimt žaidėjų. Treneris leido žaisti maždaug vienodai. Per tą laiką žaidėjos norėjo įrodyti, ko vertos aikštėje, todėl neretai piktnaudžiavo individualiais veiksmais. Aišku, kiekvienai norėjosi aikštėje būti kuo ilgiau, atkreipti į save dėmesį.
 
– Krepšinis – komandinis žaidimas, ar žaidėjos konkuruoja tarpusavyje?
– Taip, konkurencija labai didelė. Sportininkus stebi NBA žaidėjai, treneriai, salėje būdavo daug žiūrovų, tad natūralu, kad žaidėjai žinojo, kad tai yra jų galimybė sužibėti.
 
– Kokie krepšinio specialistai treniravo?
– Didžiausią įspūdį paliko NBA legendos Deivydo Robinsono atvykimas. Visą stovyklą kartu  buvo „Golden State Warriors“ žaidėjas Omri Casspi, Toronto „Raptors“ žaidėjas Normann Powell, Philadelphia „76ers“ žaidėjas Jerryd Bayless, Los Angeles „Clippers“ žaidėjas Sam Daker. Atidaryme lankėsi NBA komisaras Adam Silver, treneris Deivydas Blatas ir kiti pasaulio krepšinio elito atstovai. 
 
– Stovyklos metu vyko „All Star Game“, ar tikėjaisi į jas patekti?
– Paskutinę dieną atvykome į Tel Avivą, kur vyko stovyklos uždarymas. Dar laukė vienerios rungtynės, po kurių buvo paskelbti žaidėjai, kurie rungtyniaus „Visų žvaigždžių rungtynėse“. Nežinau, ar tikėjausi patekti tarp stipriausių, apie tai daug negalvojau, man svarbiau buvo gauti patirties pačioje stovykloje ir staiga išgirdau savo pavardę.
 
– Kaip sekėsi?
– Žaidžiau starto penkete, kaip ir esu įpratusi rungtyniaujant su savo miesto komanda (Alytaus SRC – red. past.). Jaučiuosi daug geriau pradėdama rungtynes penketuke nei kildama nuo suolelio. Manau, rungtynės, kurias žaidėme 15 min., susiklostė sėkmingai, pelniau 7 taškus.
 
– Saule, kokie artimiausi tavo planai? 
– Iš Izraelio grįžau rugpjūčio 17 dieną ir kitą dieną prisijungiau prie savo ekipos, kuri tuo metu stovyklavo Dauguose. Laukia „Sprite“ finalai ir, žinoma, bandysime su 2000/2001 m. Alytaus SRC ekipa apginti Moksleivių krepšinio lygos čempionų titulą.
 
– Ačiū už pokalbį.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)