Neatsakingiems socialinio būsto nuomininkams – nepalankūs teismo verdiktai

, Daina Baranauskaitė
Neatsakingiems socialinio būsto nuomininkams – nepalankūs teismo verdiktai

Alytuje socialinio būsto nuomos eilėje laukia 200 asmenų.

Alytaus miesto savivaldybės Turto valdymo ir verslo bei Teisės skyriaus specialistams kartais tenka nelengva užduotis – įgyvendinant teismo nutartis iškelti iš socialinių būstų nemokančius nuomos arba nuolat viešąją tvarką trikdančius asmenis. Nors tokiais atvejais būna daug atgailos ir pažadų ašarų, tačiau, anot savivaldybės specialistų, reikia nepamiršti, kad eilėse laukia apie 200 žmonių, todėl lengvatinės sąlygos turėti namus teikiamos motyvuotiems alytiškiams. „Dainavos žodis“ domisi, kiek per 2017 metus iškelta asmenų, pažeidusių nuomos sąlygas.
Alytaus miesto savivaldybės administracija turi 800 socialinių būstų. Iš jų – 350 bendrabučio kambarių. Deja, ne visi gavę stogą virš galvos lengvatinėmis sąlygomis tai vertina. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais Turto valdymo ir verslo bei teisės skyriaus specialistams tenka nemaloni, nelengva užduotis – įgyvendinant teismo nutartis iškelti nuomos sutartis pažeidžiančius asmenis. Šiais metais pasitaikė kelios dešimtys tokių atvejų. Vienais atvejais žmonės daugiau nei tris mėnesius nemoka nuomos mokesčio, kitais nevengia pakelti taurelę, po to nuodija gyvenimą kaimynams, pažeidžia viešąją tvarką.
„Iš tiesų būna tų nemalonių atvejų, dėl kurių kalti patys nuomininkai, pažeidžiantys 
nuomos sutartis. Tai ne tik nuomos mokesčio mokėjimo vengimas tris ir daugiau mėnesių. Tačiau būna atvejų, kuomet vartojamas alkoholis ir nuolat pažeidžiama viešoji tvarka. Kaimynai rašo skundus, kviečia pareigūnus“, – pasakojo Turto valdymo ir verslo skyriaus vedėja Auksė Juonienė.
Pažeidžiantiems nuomos sutartį suteikiamas šansas pasitaisyti. Išsiunčiami įspėjimai. Ir tik vėliau kreipiamasi į teismą dėl iškeldinimo.
Anot Turto valdymo ir verslo skyriaus vedėjos, nusižengusiųjų ašaros ir prašymai pasigailėti praėjus visiems įspėjimo terminams negraudina, mat eilėse laukia dar 200 žmonių, kurie skursta ir laukia socialinio būsto.
„Tas žmogiškasis faktorius ir tiesų yra. Mums gaila tų žmonių. Tačiau nepamirškime, kad eilėse – 200 laukiančiųjų. Gal jie vertins suteikiamą stogą virš galvos, tai jiems bus didelė paspirtis“, – sakė pašnekovė.
Nors socialinio būsto nuomos eilėje 200 laukiančiųjų, savivaldybė turi gerą žinią – įsigyti 22 būstai.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)