Netekome Jono Jonuškos (1950–2017)

Netekome Jono Jonuškos (1950–2017)

Jonas Jonuška savo svajonę įgyvendino. 2016 m. komanda tapo Lietuvos rankinio lygos čempione.

Dar vakar atrodė, kad rankinio klubo „Varsa“ prezidentas, Alytaus metų apdovanojimų ir miesto žurnalistų premijos laureatas jau laimi kovą prieš ligą, grįžo į trenerių štabą, tačiau, deja, J. Jonuška užgeso svarbiausių sezono rungtynių išvakarėse.
Su giliu liūdesiu tenka pripažinti, kad Dzūkijos sostinė, kraštas neteko vienos iškiliausių, sportui atsidavusių asmenybių, kurios netektį kompensuoti bus sunku, o gal net neįmanoma.
Jonas Jonuška, deja, jau istorijos dalis, tačiau šio Alytaus rankinio maestro atminimą privalome įrašyti didžiosiomis raidėmis. Prie „Varsos“ prisijungęs 1979 metais, ženkliai prisidėjęs prie Alytaus rankinio, tradicijų vystymo ir profesionalaus klubo sukūrimo, šį sportą Jonas pakėlė iki tokių aukštumų, kokių niekada nebuvo pasiekęs nei rankinis, nei kuri nors kita sporto šaka. Būtent J. Jonuškos su bendraminčiais naujam gyvenimui prieš kelis dešimtmečius prikelta „Varsa“ tapo reprezentacine miesto ekipa, Alytui iškovojo pirmuosius aukščiausiosios Lietuvos rankinio lygos (LRL) trofėjus (2011 m.), o nuo 2013-ųjų iki dabar kasmet savo sirgaliams dovanoja vis po naujus medalius.
J. Jonuškos nuopelnas – ne tik tai, kad „Varsa“ šiandien yra viena Lietuvos rankinio lyderių, tačiau laikoma ir pavyzdine sporto bendruomene. Varsiečiai, nors ir su kukliais finansais, sukvietė būrį iš Alytaus, Dzūkijos kilusių rankinio garsenybių. Iš Europos klubuose, nacionalinėse rinktinėse profesionalais tapusių rankinio legendų patirties semiasi vietos talentai, o visa tai lemia, kad Dzūkijos sostinė turi vientisą rankinio sistemą, infrastruktūrą ir klubą su keliomis komandomis, atsidavusiais treneriais ir Lietuvoje bene gausiausia sirgalių šeima.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)