Nuo pasieniečio kulkos žuvusio jaunuolio mama teisybės ieškos teisme

, Daina Baranauskaitė
Nuo pasieniečio kulkos žuvusio jaunuolio mama teisybės ieškos teisme

Sūnaus netekusi V. Janavičiūtė pasiryžusi tiesos ieškoti teismuose.

Praėjusios savaitės sekmadienį Alytaus rajono Užupių kapinėse palaidotas nuo pasieniečio kulkos žuvęs 18-metis Edgaras Balčius. Žuvusio jaunuolio motina pasipiktinusi, mat žadėtos valstybės visokeriopos paramos laidojant sūnų nesulaukė. Be to, sūnaus žūtis moteriai labai mįslinga ir ji neatmeta galimybės kreiptis į teismą.
Praėjusį ketvirtadienį nuo pasieniečio kulkos žuvęs E. Balčius palaidotas Užupių kapinėse. Žuvusio 18-mečio mama Virginija Janavičiūtė ir jos gyvenimo draugas Dalius Džervus kasdien važiuoja ant kapo uždegti žvakelių. Motina sunkiai tvardo raudą. Apie sūnų ištikusią nelaimę ji sužinojo užsienyje, kur buvo laikinai išvykusi užsidirbti. Abu sūnus prižiūrėjo moters gyvenimo draugas. Tą lemtingą vakarą Edgaras Balčius išėjo ir negrįžo. Moters draugas jam dar skambino apie 3 valandą nakties, tačiau telefonas buvo išjungtas. Vaiko netekusi Virginija sako, jog sūnaus draugų, kurie galėtų užsiimti kontrabandinių cigarečių gabenimu, tikrai nepažinojo, nieko nenutuokė.
„Visus jo draugus pažinojau. Ateidavo kavos išgerti, prie kompiuterio. Visi buvo laidotuvėse. O apie tokius nieko nesu girdėjusi“, – kalbėjo V. Janavičiūtė.
Mirusį Edgarą Balčių atpažino jį nuo 13 metų auginęs Dalius Džervus. Apie įvykį jis išgirdo žinių laidoje, tiesa, net nenutuokė, kad pasieniečiai kliudė būtent jo gyvenimo draugės sūnų. Sielvartaujanti pora neatmeta galimybės kreiptis į teismą.
„Šioje istorijoje daug klaustukų. Mums nesuprantama, kaip automobilyje buvusį Edgarą galėjo nušauti. Mus pasiekė žinios, kad į jį bėgantį galėjo būti šauta. Kalbama, kad viskas vyko ne anksti ryte, o naktį. Tačiau nieko konkretaus nežinome. Aš tikiuosi, kad valstybės vyrai neužglaistys visko ir nenuslėps“, – kalbėjo D. Džervus.
„Aš tikiuosi sužinoti teisybę. Jeigu reiks, prieisiu ir iki prezidentės. Greičiausiai teismų neišvengsime“, – kalbėjo V.  Janavičiūtė.
Sūnaus netekusiai moteriai apmaudu, kad pareigūnai, viešai deklaravę padėsiantys, apie materialią pagalbą nė neužsiminė. Palaidoti sūnų padėjo gyvenimo draugo tėvai, draugai. 
„Patys vieni pasilaidojome. Buvo atvykę kažkokie du pareigūnai. Buvau susijaudinusi, neatpažinau. Paspaudė ranką, pareiškė užuojautą, ir viskas. Pasakė, kad ta kulka tikrai nebuvo skirta mano sūnui. Bet tie žodžiai mano vaiko neprikels. O apie paramą net neužsiminė“, – pasakojo V. Janavičiūtė. 
Pareigūnui, kuris šovė į automobilio padangą, tačiau kliudė jaunuolį, teikiama psichologinė pagalba. Sūnų palaidojusi moteris sako, jog jos sielvartas nepakeliamas, tačiau visa tai tenka ištverti be specialistų pagalbos.
„Jam reikia psichologinės pagalbos, o žuvusio vaiko motinai – ne. Tegul bus taip. Viskas ant sąžinės. Gal jis mano, kad nukentėjo labiau negu aš“, – ašarų nesulaikydama kalbėjo moteris.
V. Janavičiūtė augina dar vieną sūnų. 

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)