Paaiškėjo, kodėl nugrimzdo Žaliosios gatvės šlaitas

, Alius Mikelionis
Paaiškėjo, kodėl nugrimzdo Žaliosios gatvės šlaitas

Darbus savo lėšomis atliks UAB „Kaminta“.

Po to, kai Alytaus mieste, Žaliojoje gatvėje, nugrimzdo šlaitas kartu su pėstiesiems nuklotu šaligatviu, rangovas UAB „Kaminta“ ir Alytaus miesto savivaldybė ginčijosi, kas dėl to kaltas. Nesutarimai tęsėsi beveik dvejus metus. Rangovas bandė įrodyti, kad tai ne jo kaltė, tuo tarpu savivaldybė norėjo, kad bendrovė prisiimtų atsakomybę už ne pagal projektą atliktus darbus. Visą tą laiką Žaliosios gatvės vienas iš šlaitų nebuvo tvarkomas. Alytaus miesto savivaldybė užsakė keletą tūkstančių kainavusią ekspertizę ir galop UAB „Kaminta“ pripažino savo kaltę. 
Ekspertų nuomone, Žaliosios gatvės šlaitas nuslinko dėl to, jog nebuvo laikomasi projekto sąlygų, todėl dabar kas 60 centimetrų klojamas geotinklas ir geotekstilės audinys. Šios medžiagos pralaidžios vandeniui ir skirtos gruntui sustiprinti. Savivaldybės atstovai džiaugiasi, kad už darbus neteks mokėti, šlaitą tvarko ta pati bendrovė „Kaminta“. Nors pasitaiko atvejų, kai po nesėkmingų projektų įmonės bankrutuoja. 
Žaliosios gatvės projektas vienas prasčiausių kada nors mieste vykdytų darbų. Jau nuo pat pradžių jį lydėjo nesėkmės. 2014 metų birželio mėnesį po liūties nugrimzdo statybinė technika. Atlikus darbus, nuslinko ir pats šlaitas, deformavosi šaligatvis. Regis, šįsyk darbai bus atlikti pagal projektą, juos planuojama baigti spalio mėnesį. Po to, kai bus atlikti darbai, atsinaujins garantija. Pagal sutartį statybininkai turi užtikrinti, kad problemų nekils penkerius metus.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)