Pagerintas avaringas kelio ruožas link „Dzūkijos“ ir „Vyturėlio“ sodų

, Daina Baranauskaitė
Pagerintas avaringas kelio ruožas link „Dzūkijos“ ir „Vyturėlio“ sodų

Alytaus r. meras A. Vrubliauskas teigė, kad 2018 metų biudžete planuojama dvigubai daugiau lėšų keliams tvarkyti nei pernai.

Gera naujiena gyvenantiems sodininkų bendrijose „Dzūkija“ ir „Vyturėlis“. Jau baigiama gerinti kelio į šiuos sodus per mišką būklė: nugreideriuotos pakelės, užvežta kieto grunto, jis sutrombuotas. Matomumui gerinti bus iškirsti menkaverčiai krūmai. 
Jeigu ankstesniais mėnesiais čia ne vienas automobilis nuslydo nuo kelio ir apvirto, manoma, kad po šio remonto atkarpa bus kur kas saugesnė. Tiesa, dėl mėgstančių palakstyti vingiuotame kelyje žadama įrengti greičio mažinimo kalnelius.
Iškart po Naujųjų sodininkų bendrijų „Dzūkija“ ir „Vyturėlis“ gyventojus pradžiugino pamatytas vaizdas – atvaryta sunkiasvorė specializuota technika, įrankius išsitraukė ryškiai vilkintys vyrai. Darbų šiame avaringame ruože link sodų, pro sodus iki pagrindinio kelio ties sąvartynu bei konkrečiai link sodininkų bendrijos „Dzūkija“ ėmėsi UAB „Lingora“. 
Darbai vykdomi daugiau nei 5 kilometrų kelio ruože. Šiame kelyje didelis transporto priemonių srautas, tačiau asfaltbetonio danga siaura, kelkraščiai buvo užžėlę žole. 
„Maždaug po 10 metų tvarkomos šio kelio pakelės. Daugybė sodininkų ir gyventojų skundėsi, kreipėmės į rajono savivaldybę, mat šis kelias kelia pavojų. Juk per pusantro mėnesio net keturi automobiliai nuslydo ir apvirto. Žmonės patyrė daug streso, kas jiems atlygins nuostolius? Vos mažiausiai pašalus mašinos virsta ant šono, slysta. Laimei, esame išgirsti“, – kalbėjo sodų susivienijimo pirmininkas Fabijonas Delinda.
Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas teigė, kad kelio remonto darbų viešasis konkursas vyko dar vasarą. „Parinkta firma. Nors šių metų biudžetas nepatvirtintas, tačiau lėšos tam numatytos ir darbai vyksta. Juolab, po Naujųjų metų leido oro sąlygos. Problema mums seniai žinoma. Atsiradus finansinėms galimybėms, įsiklausę į bendruomenės pageidavimą, sprendžiame tuos nepatogumus“,  – sakė meras.
Labai retas atvejis, tačiau už pažado įvykdymą dėl platinamo kelio sodininkų bendrijos dėkoja rajono savivaldybei.
„Už pažado įvykdymą norime padėkoti rajono vadovams. Tai žmonėms buvo labai svarbu. Sausio pradžioje pamatę atvaromą techniką labai nustebome. Tai buvo maloni staigmena“, – sodininkų bendrijų vardu 
kalbėjo F. Delinda.
Anot Alytaus rajono vadovo, paprastai daugelis gyventojų  skambučių būna susiję su keliais, tačiau dažniausiai žmonės linkę pakeiksnoti, o ne palaukti savo kelio tvarkymo eilės. „Turiu pasidžiaugti, kad žmonės pastebi gerus darbus. Nors kiti sakys: kodėl dėkoti, jeigu valdžia ir privalo rūpintis žmonių problemomis. Taip, privalo ir tą darome. Tačiau kartais iš tiesų malonu sulaukti gražaus, šilto žodžio“, – sakė meras.
Beje, patys gyventojai pastebi, kad šiuo kelio ruožu dažnai važiuojama neatsakingai, viršijant greitį.
„Dar vienas prašymas rajono savivaldybei – greitį ribojantys ženklai. Kartais čia taip smarkiai lakstoma, kad bet kokiam pėsčiajam ar važiuojančiam priešpriešiais – labai nesaugu“, – dar vieną problemą įvardijo sodininkų atstovas.
Rajono vadovas teigia šią problemą jau seniai žinantis ir jau netrukus ji bus išspręsta. „Man tai žinoma, neilgai trukus, žinoma, praėję viešųjų pirkimų procedūras, mes įrengsime greitį ribojančius kalnelius“, – sakė A. Vrubliauskas.
Nors jau netrukus kelio ruožas link sodininkų bendrijų „Dzūkija“ ir „Vyturėlis“ bus kur kas platesnis ir saugesnis, tačiau žmonės žvelgia į priekį – svajoja apie pėsčiųjų ir dviračių takus.
„Esame dėkingi už vykdomus pokyčius, tačiau prašome nepamiršti, kad link miesto būtinas pėsčiųjų ir dviratininkų takas“, – kalbėjo F. Delinda. Rajono meras teigė, jog tai gali būti tik tolimos ateities projektas. „Šiuo klausimu kalbėsiu labai atsargiai, nes žmonės gerai pamena politikų pažadus. Dar deriname su miesto savivaldybe, nes sodininkų bendrijose gyvena daug miesto žmonių. Juk nei projektas neruoštas“, – sakė meras.
Nors 2018 metų Alytaus rajono savivaldybės biudžetas dar nepatvirtintas, tačiau rajono vadovas sako, kad šių metų biudžetas keliams, planuojama, bus dvigubas.
„2018 metais rajono keliams bus teikiamas didelis prioritetas. Jeigu tarybos nariai pritars, žadame keliams skiriamas lėšas padidinti dvigubai. Žinome, kad net 50 procentų žmonių lūkesčių yra susiję su keliais“, – sakė rajono meras A. Vrubliauskas.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)