Pareigūnas įtariamas pardavinėjęs neviešą tarnybinę informaciją

, Alytaus aps. VPK informacija
Pareigūnas įtariamas pardavinėjęs neviešą tarnybinę informaciją

Sulaikomas pareigūnas bėgo iš įvykio vietos, bandė atsikratyti įkalčiais.

Spalio 17 dieną Kauno apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal LR baudžiamojo kodekso 228 str. 2 dalį dėl Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Alytaus aps. VPK) pareigūno galimo piktnaudžiavimo.
Tyrimą atliekantys Alytaus aps. VPK Imuniteto skyriaus pareigūnai užfiksavo, kad Alytaus aps. VPK Veiklos skyriaus tyrėjas, naudodamasis tarnybine padėtimi, už piniginį atlygį sistemingai parduoda teisės pažeidimus darantiems asmenims Alytaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui priklausančią tarnybinę, neviešo pobūdžio, informaciją. 
Atliekant šį tyrimą, spalio 30-ąją apie 17 val. 50 min. Alytuje pareigūnas buvo sulaikytas. Sulaikymo metu surasta tarnybinė informacija, kurią tyrėjas pardavė tyrime dalyvavusiam  asmeniui už 400 eurų. Sulaikomas pareigūnas bėgo iš įvykio vietos, bandė atsikratyti įkalčiais (pinigais, telefonais). Tačiau pasprukti nepavyko, netoli įvykio vietos jį sulaikė Imuniteto skyriaus pareigūnai. 
Įtariamasis  uždarytas į areštinę, jam pareikštas įtarimas dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, už tai gresia laisvės atėmimas iki septynerių metų. Sprendžiamas klausimas dėl pareigūno nušalinimo nuo pareigų ir kardomosios priemonės skyrimo. Alytaus aps. VPK vidaus tyrimo grupės pareigūnai pradėjo tarnybinį patikrinimą.
Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.
Piktnaudžiavimu įtariamo 26-erių metų pareigūno stažas 7 metai 2 mėnesiai 1 diena. Nuobaudų neturėjo, skatintas padėka.
 

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)