Paskutinėse savo rungtynėse Alytaus SRC krepšininkės iškovojo MKL bronzą

Bronzinė Alytaus SRC U-18 ekipa.

Balandžio 27–28 dienomis Vilniaus „Lietuvos ryto“ arenoje vyko Moksleivių krepšinio lygos (MKL) jaunių merginų U-18 finalo ketverto kovos. Tarp geriausių šalies ekipų pateko ir Alytaus SRC krepšininkės, treniruojamos Irenos Špiegienės. Alytiškės atkrentamosiose rungtynėse 2:0 nugalėjo Kauno KM „Aisčiai“ ekipą ir į finalo ketvertą pateko ketvirtą kartą iš eilės.
Trečios reguliarųjį sezoną baigusios Alytaus SRC krepšininkės pusfinalyje susitiko su vienu laipteliu aukščiau buvusiomis Šiaulių KA „Saulė-ASKA“ sportininkėmis. Tai buvo principinių varžovių dvikova, mat abi komandas jau ne pirmą kartą suveda pusfinalis. Taip nutiko ir 2016 metais. Tąkart alytiškės pranoko varžoves. Šįsyk vėl laukė susitikimas dėl patekimo į finalą. Rungtynes geriau pradėjo Alytaus krepšininkės, kurios besibaigiant antram kėliniui turėjo 8 taškų persvarą 33:25, tačiau paskutinę antro ketvirčio sekundę ją tritaškiu sumažino šiaulietės. Viskas pasikeitė po ilgosios pertraukos, kai Saulės miesto komanda spurtavo. Alytiškės dar bandė vytis, tačiau varžovės buvo pernelyg nutolusios. Rungtynės baigėsi Šiaulių KA „Saulė-ASKA“ pergale 72:61. Alytaus komandos neišgelbėjo rezultatyvumu išsiskyrusi S. Mikelionytė, kuri pusfinalyje pelnė 19 taškų, Gedvilė Savostaitė – 13 taškų. Komandai labai trūko antros pagal rezultatyvumą lygoje Kristinos Masionytės indėlio. Pusfinalyje Kristina surinko 6 taškus, nors sezono metu jos vidurkis – 19,5 taško.
Po daug jėgų kainavusių rungtynių Alytaus SRC krepšininkių jau kitą dieną 10 valandą laukė dvikova dėl bronzos medalių su Panevėžio „KKSC-Liepa“ ekipa, kuri pusfinalyje nepasipriešino Vilniaus krepšininkėms ir, panašu, išsaugojo daugiau jėgų kovai dėl trečios vietos. Reguliariajame sezone Alytaus ir Panevėžio krepšininkės pasidalijo po pergalę.
Rungtynės prasidėjo apylygiai, nei vienai komandai nesusikraunant didesnės persvaros. Antrajame kėlinyje alytiškės kiek nutolo (31:23), tačiau Panevėžio komanda nepasidavė ir trečiajame kėlinyje ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą savo naudai (50:46). Vis dėlto ketvirtojo kėlinio antrąją pusę sėkmingiau sužaidusios Alytaus krepšininkės susigrąžino turėtą pranašumą ir iškovojo pergalę bei trečios vietos medalius.
Nugalėtojas į priekį vedė Gabija Šegždaitė – 26 taškai bei 9 atkovoti kamuoliai, Kristina Masionytė, taip pat atkovojusi 9 kamuolius, pridėjo 16 taškų, o įspūdingą dvigubą dublį užfiksavo Saulė Mikelionytė – 14 taškų ir 14 atkovotų kamuolių.
„Morališkai atsigauti po pralaimėto pusfinalio pavyko, nes supratome, kad neverta nusiminti ar liūdėti, o reikia bandyti atsigriebti kovoje dėl trečios vietos. Tačiau fiziškai tai sekėsi sunkiau, nes pusfinalis pareikalavo daug jėgų, o atsarginių suolelis buvo gana trumpas, – teigė šiemet prie Alytaus SRC komandos prisijungusi iš Radviliškio kilusi ir viena perspektyviausių šalies krepšininkių laikoma Gabija Šegždaitė. – Ypatingų akcentų prieš rungtynes nebuvo – tiesiog stengėmės viena kitą motyvuoti, jog tai bus paskutinės mūsų rungtynės MKL ir reikia parodyti, ką mokame geriausiai.“
Bronzos medalius iškovojo: Renata Jakubauskaitė, Vaiva Juškauskaitė, Patricija Laureckytė, Kristina Masionytė, Saulė Mikelionytė, Urtė Pangonytė, Gabrielė Pašajevaitė, Raminta Petrusevičiūtė, Kamilė Salickaitė, Gedvilė Savostaitė, Gabija Šegždaitė, Simona Svirnelytė, Evelina Zigmantaitė, trenerė Irena Špiegienė.
Priminsime, kad 2000 metais gimusios alytiškės pradėjo kartu treniruotis 2008 metais. Vėliau rungtyniaujant MKL lygoje keturis kartus pateko į finalo ketvertą. 2015 m. liko ketvirtos, 2016 m. tapo čempionėmis, 2017 – vicečempionėmis, o paskutiniame savo sezone moksleivių krepšinyje iškovojo bronzą. Ši Alytaus jaunųjų krepšininkių karta buvo viena tituluočiausių visų laikų MKL pirmenybėse, iškovojusi visų spalvų medalius. Po finalo komanda išformuota, mat MKL U-19 čempionato nerengia. Alytaus krepšininkėmis jau domisi pajėgiausi profesionalūs Lietuvos moterų krepšinio lygos klubai. Kaip pasisuks krepšininkių karjera, turėtų paaiškėti vasaros pabaigoje. Kalbama, kad dvi alytiškės – Saulė Mikelionytė ir Kristina Masionytė – bus pakviestos į U-18 Lietuvos jaunių krepšinio rinktinės kandidačių sąrašą. Jeigu pavyks prasibrauti į rinktinę, mūsiškės rungtyniaus Europos čempionate.