Policija užčiuopė gaują, grobusią ir legalizavusią brangią žemės ūkio techniką

, Alius Mikelionis
Policija užčiuopė gaują, grobusią ir legalizavusią brangią žemės ūkio techniką

Gaujos veikla — plati. Nuo vagystės iki technikos legalizavimo.

Alytaus policija atlieka tyrimą dėl grupės žmonių, įtariamų traktorių ir kitų technikos priemonių vagystėmis. Pirminiais duomenimis, grupė asmenų žemės ūkio techniką grobė užsienyje ir ją vežė į Lietuvą. Čia buvo klastojami kėbulo numeriai, pirkimo-pardavimo dokumentai. Galop technika gaudavo lietuvišką registraciją ir buvo parduodama žemdirbiams. Pareigūnai tvirtina, kad klastotės buvo itin kokybiškos.  
Ilgapirščių gauja vogė ne pačią pigiausią žemės ūkio techniką – krautuvai ir traktoriai pagaminti  2010–2016 metais. Kiek žemės ūkio technikos gaujai pavyko pavogti ir realizuoti, policija, kol vyksta tyrimas, atskleisti negali, tačiau tai ne vienetiniai atvejai.
Alytaus policija sulaikė įtariamų asmenų grupę iš Alytaus ir Marijampolės apskričių. Jiems pareikšti įtarimai dėl nusikalstamų veikų, vienas iš įtariamųjų, Alytaus apskrities gyventojas, suimtas dviem mėnesiams.
„Jiems pareikšti įtarimai dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo ir jo legalizavimo, dokumentų klastojimo, transporto priemonių identifikavimo numerių klastojimo ir pakeitimo, melagingos informacijos pateikimo siekiant gauti dokumentą ir kyšininkavimo“, – sakė Alytaus apskrities VPK atstovė Kristina Janulevičienė.
Neoficialių šaltinių duomenimis, vogtos technikos rasta mažiausiai pas du Lazdijų rajono ūkininkus. „Nuo bet kokio komentaro susilaikysiu“, – sakė galimai nukentėjusia tapusi viena žemdirbė. Ar pirkėjai žinojo, kad perka vogtą techniką, policija neatskleidžia, mat vyksta ikiteisminis tyrimas.
Gali būti, kad ilgapirščiai technikos pardavė ir kitų rajonų žemdirbiams. Tyrimą atlieka Alytaus apskrities VPK pareigūnai, jį kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūra.

Komentarai

Rašyti komentarą

Šis laukelis yra nebūtinas. Tačiau jeigu įvesite, jis bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
Emocijos
:)|(:(:beer::bigsmile:$)8)J):davie:>):glasses::D:love::X:~:O:8):steve::p;)